خرید تور تابستان

اطلاعیه‌ی مهم شورای تامین سیستان و بلوچستان درباره‌ی حوادث 8 مهر [+فیلم و سند]

شورای تامین استان سیستان و‌ بلوچستان در اطلاعیه‌ای پیرامون رخدادهای هشتم مهر ۱۴۰۱ در زاهدان اعلام کرد: حوادث روز جمعه ۸ مهر ماه در دو بازه زمانی و محیط متفاوت به وقوع پیوسته که از منظر عناصر حاضر در صحنه، انگیزه و اقدام با یکدیگر متفاوت است.

به گزارش انصاف نیوز، در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: به دلیل مجاورت کلانتری ۱۶ با با محل برگزاری نماز جمعه، تخلیه نشدن کامل مصلی، درگیری مسلحانه و نیز تیراندازی نیروهای انتظامی متاسفانه منجر به مجروحیت و از دست دادن جان تعدادی از شهروندان نمازگزار و عابرین بی گناهی شد که نقشی در اغتشاش نداشتند.

بنا بر اطلاعیه‌ی شورای تامین سیستان و بلوچستان، «بر اساس مستندات موجود تاکنون، تعداد مجموعه جانباختگان حوادث هشت مهر و روزهای بعد از آن در شهر زاهدان سی و پنج نفر می‌باشد که شامل برخی از نمازگزاران در مصلی، جان‌باختگان در مرحله اول اطراف کلانتری، کشته شدگان از افراد مسلح در اثر درگیری‌های سطح شهر و همچنین شهروندان بی گناه به قتل رسیده توسط اشرار در مناطق مختلف شهر می‌باشد».

در بخش پایانی این بیانیه «قصور برخی از ماموران» پذیرفته شده و خبر عزل رئیس وقت کلانتری ۱۶ و فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان و همچین جبران خسارت وارده به جانباختگان بی گناه اعلام شده است.

تصویر این بیانیه که در خبرگزاری صداوسیما منتشرشده در پی می‌آید:

فیلم منتشر شده در این رسانه را در ادامه می‌بینید:

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. وقتی در تصمیم گیری ها از دانش و شعور خدادادی استفاده نگردد هم چوب را باید خورد و هم پیاز را! اگریکماه قبل همین کار را کرده بودید نه اینهمه آدمیان جان میدادند ، نه اینقدر خسارت ببار میامدکه هنوز انتهایش معلوم نیست و نه خود را خوار و از چشم ملت میانداختید.ای کاش بزرگان این مملکت لا اقل باندازه اردوغان بینش و زیرکی سیاسی داشتند.

  2. وقتی در تصمیم گیری ها از دانش و شعور خدادادی استفاده نگردد هم چوب را باید خورد و هم پیاز را! اگریکماه قبل همین کار را کرده بودید نه اینهمه آدمیان جان میدادند ، نه اینقدر خسارت ببار میامدکه هنوز انتهایش معلوم نیست و نه خود را خوار و از چشم ملت میانداختید.ای کاش بزرگان این مملکت لا اقل باندازه اردوغان بینش و زیرکی سیاسی داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا