خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سخنرانی رئیسی در جمع دانشجویان هوادار دولت

صبح امروز ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم، به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان هوادار دولت در دانشگاه تهران سخنرانی کرد.

در این سخنرانی هیچ صدای متفاوتی حضور نداشت و دانشجویانی که در میان سخنرانی او جملاتی را مطرح می‌کردند از هواداران دولت بودند، از جمله یکی از آنها پرسید که چرا به سعید جلیلی مسئولیت نداده‌اید. یا در جای دیگری وقتی رئیسی از علت فیلتر شدن اینستاگرام و واتساپ گفت، حاضران برای او دست زدند و او را تشویق کردند.

فیلم‌های بخش‌های گزیده‌ای از این برنامه را در کانال تلگرامی انصاف نیوز ببینید [لینک].


گزارش خبرگزاری دولت از سخنان رئیسی

متن کامل گزارش خبرگزاری دولت، ایرنا، از سخنان آقای رئیسی عینا در پی می‌آید:

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید سخن دانشجویان را به عنوان آینده سازان این کشور شنید، گفت: روز دانشجو نماد دشمن شناسی، دشمن ستیزی، بصیرت و احساس مسئولیت از سوی دانشجویان عزیز است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو که در دانشگاه تهران برگزار شد، این روز را نماد دشمن‌شناسی، دشمن‌ستیزی، بصیرت و احساس مسئولیت جامعه دانشجویی کشور عنوان کرد و افزود: حقیقتاً شانزدهم آذر باید به عنوان نماد و نمود بالندگی و شناخت شرایط و وضعیت کشور از سوی دانشگاه‌ها همواره گرامی داشته شود.

رئیس جمهور با اشاره به ارتباط مستمر دولت با جامعه دانشجویی کشور در همه ایام و روزهای سال گفت: بنده ارتباط دولت با دانشگاه را یک ضرورت می‌دانم و حقیقتا باور دارم دانشگاه به عنوان اتاق فکر دولت می‌تواند در مسئله‌شناسی و حل مسائل کشور یاریگر دولت باشد و به دولتمردان نیز تاکید کرده‌ام ارتباط با جامعه نخبگانی توامان با حضور در میان مردم مورد توجه باشد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه پیش از حضور در این مراسم برخی توصیه کردند در این مراسم شرکت نکنم، تصریح کرد: بنده در پاسخ گفتم کسانی که به دنبال تعطیلی علم هستند به دانشگاه نمی‌روند و بنای دولت سیزدهم از ابتدا تقویت علم و علم‌افزایی در دانشگاه‌ها بوده است و از این جهت بود که پس از بهبود شرایط کرونایی کشور دولت اولین اولویت خود را از سرگیری فعالیت دانشگاه‌ها قرار داد چرا که نشاط و پویایی کشور و همچنین پیشرفت‌ها و افتخارات دانشمندان کشور محصول دانشگاه است.

رئیس جمهور افزود: امروز دانشگاه ما به دشمن ضربه زده و به همین دلیل می‌خواستند در این فضا آشوب ایجاد کنند و کلاس‌های درس را به تعطیلی بکشانند اما اساتید و دانشجویان فرهیخته چنین اجازه‌ای به آنها ندادند.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر تفاوت میان اغتشاش و اعتراض، با بیان اینکه اعتراض به دنبال خود اصلاح امور و سازندگی را دارد، اما پیامد اغتشاش، تخریب و ناامنی است، تصریح کرد: قطعاً یک ایران قوی مطلوب آمریکایی‌ها نخواهد بود و آنها به دنبال یک ایران ویران شده همانند افغانستان، سوریه، لیبی و دیگر کشورهای مورد تجاوز قرار گرفته از سوی این کشور هستند، اما ایران متفاوت از دیگر کشورها و سرزمین‌ها، زنان و مردانی با عزت و باغیرت دارد که هرگز اجازه تحقق چنین توطئه‌هایی را به آمریکایی‌ها نخواهند داد.

جامعه دانشجویی ما نشان داد صدای واقعی دانشجوی ایرانی صدای ضد استکباری است

رئیس جمهور در بیان چرایی عصبانیت و ناامیدی دشمنان از دانشگاه و جامعه دانشجویی کشور، گفت: دانشگاه‌های ما امروز سرمنشاء همه پیشرفت‌ها در کشور بوده و افتخارات دانشمندان ما در علم و فناوری، صنعت هسته‌ای، هوافضا و دستاوردهای دفاعی و امنیتی محصول دانشگاه است، از این جهت دشمن به دنبال تعطیل کردن دانشگاه‌ها، از بین بردن نشاط دانشجویی و مقابل هم قرار دادن دانشجویان برآمد، اما جامعه دانشجویی ما نشان داد صدای واقعی دانشجوی ایرانی صدای ضد استکباری است.

آیت الله رئیسی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در جمع پرشور دانشجویان با اشاره به تلاش دشمنان برای ممانعت از ایجاد تحول در مدیریت اجرایی کشور، از جمله تلاش برای متوقف کردن صادرات نفتی و غیرنفتی، سنگ‌اندازی در برقراری ارتباط موثر با کشورهای همسایه و جلوگیری از افزایش حجم تجارت خارجی ایران تصریح کرد: برغم همه تلاش‌ها و توطئه‌ها امروز صادرات نفت ما به میزان پیش از تحریم‌ها افزایش یافته، ارتباطات ما با زیرساخت‌های آسیا از طریق پیمان‌های شانگهای و اوراسیا برقرار شده، حجم تجارت خارجی کشور ۴۸ درصد افزایش یافته و صدها کارخانه نیمه تعطیل یا تعطیل به چرخه تولید بازگشته و یا در حال راه‌اندازی است.

جامعه دانشجویی کشور راویان پیشرفت‌ها برای عموم مردم باشند

رئیس جمهور با اشاره به تشکیل «اردوهای راهیان پیشرفت» برای آشنایی دانش‌آموزان با دستاوردها و پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: شما جامعه دانشجویی کشور نیز باید راویان این پیشرفت‌ها برای عموم مردم باشید.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به دیدار خود با دبیرکل سازمان ملل و عذرخواهی او به خاطر ناتوانی در رفع تحریم‌ دارویی کشورمان در دوران کرونا گفت: بنده خطاب به دبیرکل سازمان ملل گفتم امروز به رغم همه فشارها و تحریم‌ها ما نه‌ تنها با تولید شش نوع واکسن به دست متخصصان کشورمان از واردات واکسن کرونا بی‌نیاز شدیم، بلکه به صادرکننده واکسن نیز تبدیل شده‌ایم، اما زشتی و روسیاهی این مسئله برای مدعیان حقوق بشر باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور با بیان اینکه پشت پرده اغتشاشات اخیر و ناامنی‌ها در کشور، متوقف ساختن پیشرفت‌ها، تعطیلی دانشگاه‌ها و ناامید کردن مردم بوده است، افزود: در همین راستا تلاش همه ما مسئولان و شما جامعه دانشجویی کشور و اساتید دانشگاهی باید بر امیدوار کردن هر چه بیشتر مردم با کار جهادی و فعالیت شبانه‌روزی باشد که اگر چنین شود یقین بدانید دشمن روز به روز ناامیدتر و مردم روز به روز امیدوارتر خواهند شد.

مدعیان زندگی و آزادی، با فشار و تحریم زندگی را از مردم ایران سلب کرده‌اند

دکتر رئیسی با بیان اینکه کسانی که دانشجوی ما و مدافعان امنیت همچون شهید آرمان علی‌وردی و روح‌الله عجمیان را به شهادت می‌رسانند، مسئله‌شان مشکلات اقتصادی نیست، تصریح کرد: مردم ما و جامعه دانشجویی کشور به خوبی تفاوت میان اعتراض و اغتشاش را می‌فهمند و به همین دلیل آنها را ناکام گذاشتند.

رئیس جمهور با اشاره به سفر اخیرش به کردستان و حضور در بازار سنندج و مشکلاتی که در پی آن برای برخی از بازاریان از سوی اغتشاشگران ایجاد شد، تصریح کرد: چرا به دروغ می‌گویید به دنبال زندگی و آزادی برای مردم ایران هستید؟ شما دیدید که با آن بنده خدا که یک شکلات به ما تعارف کرد چه کردند، چه کسی دیکتاتور است؟ امروز ادعای کسانی که شعار زندگی و آزادی می‌دهند، اما با فشار و تحریم زندگی را از مردم ایران سلب کرده‌اند، ادعایی مضحک است!

آمریکا مستبدترین حکومت دنیا و ۱۶ آذر روز مبارزه با ابردیکتاتور عالم یعنی آمریکاست

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: امروز مستبدترین و دیکتاتورترین حکومت دنیا هیئت حاکمه ایالات متحده آمریکاست و ۱۶ آذر روز مبارزه با ابردیکتاتور عالم یعنی آمریکاست. لعن و نفرین الهی بر آنها که داعش را پایه‌گذاری کردند و جنایاتی نظیر جنایات حرم مطهر حضرت شاهچراغ را رقم زدند.

معتقدیم با ظرفیت‌های عظیم کشور و پشتیبانی مردم، مشکلات قابل حل است

آیت الله رئیسی با بیان اینکه دولت سیزدهم تنها دولتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که برنامه‌ای مدون برای حل مشکلات کشور دارد و برنامه خود را نیز به بوته نقد کارشناسان، نخبگان و فرهیختگان گذاشته است، افزود: معتقدیم با توجه به ظرفیت‌های عظیم موجود در کشور و حمایت و پشتیبانی مردم، مشکلات قابل حل است و اقتصاد کشور و معیشت مردم نیز بهبود خواهد یافت.

رئیس جمهور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره نحوه انتصاب مدیران در دولت سیزدهم، میزان پیشرفت نهضت ملی مسکن، اشتغال، اینترنت، حذف ارز ترجیحی، بازار خودرو، بازار سرمایه و همچنین استفاده دولت از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و دانشگاهی توضیحاتی ارائه کرد.

وی درباره نحوه انتصاب مدیران در دولت سیزدهم گفت: شرط اصلی دولت در این زمینه توانمندی مدیران برای انجام ماموریت است. در ارتباط با وزیر راه و شهرسازی ایشان عملکرد بسیار موفقی در حوزه‌های مختلف مسکن و شهرسازی و همچنین حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده‌ای داشتند، اما متاسفانه به بیماری سختی مبتلا شدند و ناچار به تغییر ایشان شدیم.

حتما دولت صادق‌الوعدی خواهیم بود

رئیس جمهور درباره وعده ساخت ۴ میلیون مسکن از سوی دولت سیزدهم گفت: نیاز به ساخت یک میلیون مسکن در سال فقط وعده دولت نیست، بلکه نیاز حتمی کشور است که قانون نیز بر آن صراحت دارد و حتما دولت سیزدهم دولت صادق‌الوعدی خواهد بود و به وعده‌های خود در این زمینه عمل خواهیم کرد.

آیت‌الله رئیسی گفت: علاوه بر ساخت مسکن، دولت واگذاری زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی در برخی استان‌های واجد شرایط را نیز آغاز کرده است.

رئیس جمهور درباره موضوع اشتغال نیز گفت: در حوزه ایجاد اشتغال با توجه به میزان اشتغال ایجاد شده در یکسال گذشته، بحمدالله در عمل به این وعده خود عقب نیستیم.

اگر دشمن از فضای مجازی برای ایجاد آشوب سواستفاده کرد، چه باید کنیم؟

آیت الله رئیسی در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری درباره وضعیت اینترنت نیز گفت: درباره فضای مجازی وعده‌هایی که داده شده را به یاد داریم، اما سخن این است که اگر دشمن بخواهد با استفاده از این فضا کشور را دچار آشوب و اغتشاش کند و در روند فعالیت‌ها اختلال ایجاد کند چه باید کرد؟ دلیل محدودیت‌های ایجاد شده تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی در کشور بر بستر این فضاست و حتم بدانید پس از عادی شدن وضعیت، شرایط متفاوت خواهد شد. موضوع حمایت از کسب و کارهای اینترنتی تا زمان عادی شدن شرایط نیز بر بستر پلتفرم‌های داخلی مورد توجه جدی دولت است.

رئیس جمهور درباره حذف ارز ترجیحی نیز گفت: موضوع اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها، علاوه بر تکلیف قانونی، مورد اتفاق نظر همه کارشناسان اقتصادی نیز بود و تنها در روش‌ها برخی اختلاف‌نظرها وجود داشت. البته اگر بر اساس تصریح قانون، سه سال قبل این اقدامات صورت می‌گرفت، شاید تبعات آن بر اقتصاد کشور و معیشت مردم به مراتب کمتر بود.

آیت‌الله رئیسی در پاسخ به سوال دیگری درباره وضعیت بازار خودرو، به صدور فرمان هشت ماده‌ای برای کیفی و کمی‌سازی تولید خودرو در کشور در اسفند ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: اخیرا نیز موضوع واردات خودرو برای جبران کمبودها در این بازار در دستور کار دولت قرار گرفته، گرچه بنای دولت بر تقویت تولید داخلی است و مجوز واردات برای متعادل کردن بازار خودرو صادر شده و در حال اجراست.

بنای دولت شنیدن نظر دیگران ولو با وجود تفاوت سلایق سیاسی است

رئیس جمهور درباره مشکلات بازار سرمایه نیز تصریح کرد: در دوره گذشته زندگی ۵۰ میلیون سهامدار خُرد را به غلط به اقتصاد کلان بازار سرمایه مرتبط کردند که این مسئله موجب ایجاد مشکلاتی برای مردم شد، دولت برای ساماندهی به بازار سرمایه پنج مرتبه تشکیل جلسه داده و با بحث و هم‌اندیشی راهکارهایی در دستور کار قرار داده که خوشبختانه شاخص‌ها نیز گویای کارآمدی اقدامات دولت در این زمینه است و این اقدامات همچنان ادامه دارد.

آیت الله رئیسی همچنین درباره استفاده دولت از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و دانشگاهی نیز تصریح کرد: بنای دولت شنیدن نظر دیگران ولو با وجود تفاوت سلایق سیاسی است و دولت سیزدهم حتما از فعال شدن دانشگاه‌ها برای حل مسائل استقبال می‌کند.

رئیس جمهور در پایان ضمن قدردانی از دانشجویان و اساتید با بصیرت دانشگاه که با رونق کلاس‌ها و پافشاری بر ارزش‌ها اجازه ندادند فضای دانشگاه به محلی برای جولان اغتشاشگران تبدیل شود، به روح پاک همه شهدا به ویژه شهدای دانشجو و شهدای مدافع امنیت درود فرستاد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. یعنی خدا لعنتتون با این تیتر هاتون که مملکت نابود کردید ریشه منافق های داخلی کنده میشد که شما باشید همه چی حل بود خدا لعنتتونکنه

    1. اگر حیدر کرار معصوم که وصی رسول خدا و شهید عدالت است، گریبانت را گرفت و گفت چرا با تعصب کور از دولتی طرفداری کردی که یک سال و نیم هست در قبال وعده ساخت یک میلیون مسکن فقط یک وزیر مستعفی تحویل ملت داده و بدروغ گفته برنامه ای ۸۰۰۰ صفحه ای دارد ولی در این مدت ۸ صفحه از آن را نه اجرا کرده و نه حتی منتشر، چه جوابی داری؟! با این وصف، لعنتهایت گریبان گیر خودت نمی شود؟!

  2. از نظر جماعت اصلاح طلب دیگی که برامن نجوشه میخوام دیگ سرتوش بجوشه
    دانشجویان هواداردولت!

  3. میگه مغازه دار گفته اگه شیشمو شکوندن باید 1سال کار کنم برا پول شیشه، خوب چه وضعی درست کردی که برا 1شیشه باید 1سال کار کنه اقا

  4. رییسی ادعا کرده است که: «دولت سیزدهم تنها دولتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که برنامه‌ای مدون برای حل مشکلات کشور دارد و برنامه خود را نیز به بوته نقد کارشناسان، نخبگان و فرهیختگان گذاشته است.»
    من فرض میکنم ادعای دو گانه رییسی در عبارات بالا دروغ نیست(که هست), در این صورت باید طرفدارانش رسماً از او بخواهند، فقط یک مورد را رو کند، و آن، صفحات مربوط به برنامه اش برای چگونگی و کم و کیف و محل تولید ۴ میلیون مسکن در کشور با تمام جزییات است و آنچه که باید در این یک سال و نیم محقق می شد. تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا