خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آیت الله سیستانی: مسلمانان و جامعه جهانی مردم مظلوم افغانستان را تنها نگذارند

آیت الله سیستانی در دیدار با با هیئت شوراى علماى شیعه افغانستان با اشاره به مظالم گوناگونی که در این دوران بر همگان به ویژه بر بانوان این کشور روا می شود، تأکید کرد که عموم مسلمانان وجامعه جهانی وظیفه دارند مردم مظلوم افغانستان را در این شرایط دشوار تنها نگذارند و از هیچ کمکی در جهت کاهش رنج آنان دریغ نکنند. شورای علما در جهت پیگیری واحقاق حقوق مردم بزرگ افغانستان از هیچ کوششی کوتاهی ننمایند.

او با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و همبستگی ملی و انسجام داخلی و رعایت زندگی مسالمت آمیز با همه اقوام وگروه ها به پرهیز از هر گونه خشونت در ارتباط با حاکمان فعلی کشور، سفارش کرد.

به گزارش شفقنا متن کامل گزارش دفتر آیت الله سیستانی از این جلسه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیمحضرت آیه الله سیستانی (مد ظله) پیش از ظهر یکشنبه ۸/جمادی الثانی/۱۴۴۴هـ با هیئت شورای علمای شیعه افغانستان دیدار نمودند. در این دیدار رئیس هیئت گزارشی از اوضاع جاری کشور و عملکرد شورا ارائه نمود.
معظم له ضمن ابراز تأسف فراوان و تأثر عمیق از رنج ها و محنت های بسیاری که ملت شریف افغانستان در چند دهه اخیر متحمل شده اند، با اشاره به مظالم گوناگونی که در این دوران بر همگان به ویژه بر بانوان این کشور روا می شود، تأکید نمودند که عموم مسلمانان وجامعه جهانی وظیفه دارند مردم مظلوم افغانستان را در این شرایط دشوار تنها نگذارند و از هیچ کمکی در جهت کاهش رنج آنان دریغ نکنند. ایشان با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و همبستگی ملی و انسجام داخلی و رعایت زندگی مسالمت آمیز با همه اقوام وگروه ها و سفارش به پرهیز از هر گونه خشونت در ارتباط با حاکمان فعلی کشور، به شورا توصیه نمودند در جهت پیگیری واحقاق حقوق مردم بزرگ افغانستان از هیچ کوششی کوتاهی ننمایند.

۱۰ جمادی الثانی ۱۴۴۴ دفتر آقای سیستانی (مد ظله) ـ نجف اشرف

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا