خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«32 گروه با حضور در 8 زندان تطبیق پرونده زندانیان با معیارهای عفو رهبری را آغاز کرده‌اند»

تسنیم نوشت: «بعد از اعلام خبر عفو گسترده رهبر انقلاب اسلامی به‌مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد رجبیه، با دستور رئیس قوه قضائیه، رؤسای دادگستری استان‌های کشور به‌همراه تیم‌های متشکل از قضات و مقام‌های قضائی‌ کار بررسی و رصد پرونده محکومان و متهمان را آغاز کرده‌اند.

رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای‌عالی قضائی روز دوشنبه 17 بهمن ماه به رؤسای دادگستری تمام استان‌ها دستور داد: در راستای تسریع در اجرای فرمان عفو رهبر انقلاب، هیئت‌هایی را جهت تطبیق مصادیق با معیارهای پیش‌بینی‌شده تشکیل دهند تا این هیئت‌ها هرچه سریع‌تر فهرست زندانیان و محکومان مشمول عفو قرار گرفته را به خود آنها و جامعه اعلام کنند و در همین روزهای اعیاد دینی و ملی، حلاوت و شیرینی به کام مردم بنشیند.

در همین رابطه، مسئولان قضائی استان‌ها با حضور در زندان‌ها کار تطبیق پرونده زندانیان با معیارهای عفو مورد موافقت رهبر انقلاب را آغاز کرده‌اند.

بر اساس اخبار رسیده؛ مسئولان قضائی استان‌های تهران، البرز، سمنان، آذربایجان غربی، قزوین و سیستان و بلوچستان کار رصد پرونده محکومان و متهمان را آغاز کرده‌اند، همچنین اخبار واصله نشان می‌دهد سایر استان نیز کار تشکیل هیئت‌های قضائی به‌منظور عفو زندانیان را آغاز نموده‌اند و موضوع آزادی زندانیان واجد شرایط تا حد قابل‌قبولی پیش رفته و تسریع شده است.

طبق اعلام رئیس‌کل دادگستری استان تهران بلافاصله بعد از ابلاغ عفو گسترده مقام معظم رهبری، 32 گروه از مسئولان قضائی استان تهران با حضور در 8 زندان، تطبیق پرونده زندانیان با معیارهای عفو را آغاز کرده‌اند.

همچنین امروز علی القاصی‌مهر، رئیس‌کل دادگستری استان تهران به‌همراه معاونین دادگستری و معاونین دادستان با حضور در زندان اوین پرونده زندانیان را برای تطبیق با معیارهای عفو بررسی می‌کنند»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا