خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«بعد از صحبت رهبری قضیه مسمومیت دانش‌آموزان کاهش پیدا کرد»

یک عضو کمیته حقیقت یاب درباره‌ی «جنایت» مسمومیت دانش آموزان گفت: بعد از صحبت‌های رهبری این قضیه کاهش پیدا کرد و دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی با وزارت آموزش و پرورش هماهنگ شدند تا سرنخ‌های اصلی دستگیر شوند. تعدادی بازداشت شده که در مراحل بازجویی قرار دارد؛ منتهی هنوز عوامل اصلی دستگیر نشده‌اند. یعنی این‌که آن‌هایی که به بعضی از سرویس‌های اطلاعاتی وصل باشند. این موضوع در حال بررسی است. لازم است این نکته را هم بگویم کسانی که این کارها را کردند دستگیر شده اما هنوز عوامل اصلی دستگیر نشدند.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه اخیر کمیته ویژه حقیقت یاب درباره مسمومیت دانش آموزان گفت: این جلسه با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های وزارتخانه‌های اطلاعات، آموزش و پرورش، بهداشت و نماینده ویژه‌ای از مرکز آزمایش‌های مسمومیت‌های وزارت بهداشت و متخصصان مربوطه برگزار شد.

وی با اشاره به آمار دانش‌آموزان مسموم شده از ابتدای این موضوع تا روز یکشنبه هفته جاری (۲۱ اسفند) گفت: یک بخشی از مسمومیت ناشی از استفاده از نفتالین و همچنین ماده‌ای به نام برنج بوده است. بخشی از مسائل هم بخاطر شیطنت دانش آموزان بود که زودتر مدارس را تعطیل کنند. بخشی هم هدفمند و با غرض انجام شد (تقریبا بیش از ۱۰۰ نفر در این قضیه دستگیر شدند) که در بین دستگیرشدگان تعدادی دانش آموز بودند که بخاطر شیطنت این کار را انجام داده و با اخذ تعهد آزاد شدند.

این عضو کمیسیون شوراها گفت: بخشی هم مربوط به کسانی بود که در اغتشاشات چند ماه پیش نقش داشتند و مربوط به برخی از تشکل‌های غیر قانونی فعال بودند. بخشی هم با عناصر سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه مرتبط بوده که هنوز بطور دقیق مشخص نیست و این موضوع در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه کسانی که دنبال این قضیه بودند تا حدودی به هدف‌شان یعنی به تعطیلی کشاندن مدارس رسیدند. تقریبا ۶۰ درصد از دانش آموزان قبل از تعطیلی مدارس، به کلاس‌های در نیامدند. آنها بیشتر دنبال این بودند که ناکارآمدی نظام را جلوه دهند.

آصفری گفت که برخی از دستگیر شدگان مرتبط به برخی از رسانه‌ها و سایت‌های داخلی بودند که اخباری را تهیه کرده و به خارج می‌فرستادند تا بتوانند از طریق مجامع بین‌المللی محکومیت‌هایی را برای ایران به عنوان ناکارآمدی نظام و مسئولان دنبال کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تا روز گذشته از ۲۶ استان سه استان درگیر مسمومیت شدند، گفت: بعد از صحبت‌های رهبری هم این قضیه کاهش پیدا کرد و دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی با وزارت آموزش و پرورش هماهنگ شدند تا سرنخ‌های اصلی دستگیر شوند. تعدادی بازداشت شده که در مراحل بازجویی قرار دارد؛ منتهی هنوز عوامل اصلی دستگیر نشده‌اند. یعنی این‌که آن‌هایی که به بعضی از سرویس‌های اطلاعاتی وصل باشند. این موضوع در حال بررسی است. لازم است این نکته را هم بگویم کسانی که این کارها را کردند دستگیر شده اما هنوز عوامل اصلی دستگیر نشدند.

وی در پایان گفت که در جلسه بعدی کمیته حقیقت یاب سال آینده گزارش تهیه شده در صحن علنی قرائت خواهد شد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. این کمیته حقیقت یابه یا حقیقت پوش؟؟؟ همون حرفهای صد من یک غاز که بعد از هر گند زدن بیان میشود . سرویس اطلاعاتی بیگانه ، افراد ناآگاه و بعضا فریب خورده داخلی ، معاندین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا