خرید تور تابستان

استقبال دبیرکل حزب کارگزاران از تشکیل شورای میانه‌روها

حسین مرعشی: از کمک به تقویت گفتمان عقلانیت دریغ نخواهیم کرد

«حزب کارگزاران از تشکیل شورای میانه‌روها استقبال می‌کند و از هر کمکی که به تقویت گفتمان عقلانیت منجر شود، دریغ نخواهد کرد». این را دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در حاشیه مراسم ترحیم رضا یوسفیان به خبرنگار انصاف نیوز گفت.

حسین مرعشی با بیان این‌که تشکیل شورای میانه‌روها متشکل از آقایان خاتمی، ناطق‌نوری، روحانی، لاریجانی و خمینی به لحاظ سیاسی ممکن نیست، ادامه داد: هیچ‌کدام از این چهره‌ها در موضع و موقعیتی نیستند که بخواهند دست به چنین ابتکاری بزنند.

او درباره اصل این ایده گفت: تشکیل شورایی از این افراد، ایده خوبی است اما به صرف داشتن ایده، اتفاقی نمی‌افتد. در واقع به عمل کار برآید، به سخندانی نیست. 

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: گرچه تا کنون اتفاق خاصی نیفتاده اما ما با هر حرکت سیاسی جمعی که کمک کند کشور به سمت خردگرایی و اعتدال پیش برود، موافقیم.

او به این پرسش خبرنگار انصاف نیوز که چرا با وجود مسلک میانه‌روی میان افراد مطرح برای تشکیل شورای میانه‌روها، این اقدام را غیرممکن می‌داند، پاسخ داد: فقط این افراد نیستند که به مشی میانه‌روی اعتقاد دارند، بسیاری از مردم کشور هم با گفتمان میانه‌روی همراهند اما شرایط طوری رقم خورده است که تندروها میدان‌دار شده‌اند.

خبرنگار انصاف نیوز از آقای مرعشی پرسید: پس از فقدان آیت‌اله هاشمی، مشخص شد که اهمیت وجود یک میانه‌دار و متعادل کننده در فضای سیاسی کشور چیست و از شورای میانه‌روها انتظار می‌رود چنین کاری را انجام دهند. با این وجود باز هم فکر می‌کنید این شورا نمی‌تواند شکل بگیرد؟

دبیرکل کارگزاران سازندگی پاسخ داد: این را شما می‌گوید، اما بسیاری از مخالفان آقای هاشمی هستند که از عدم حضور ایشان در فضای سیاسی کشور بسیار هم خوشحالند. الان کسانی بر سر کار هستند که مدعی بودند می‌توانند مشکلات کشور را بدون حل مسائل خارجی حل کنند و سفره‌های مردم را رنگین کنند اما صورت مساله سفره را پاک کرده‌اند. حرف ما این است که اتفاقی تاکنون نیفتاده یعنی شورایی تشکیل نشده اما تاکید می‌کنم که نفس این عمل، یعنی جمع شدن افرادی که دارای مشی میانه‌روی هستند، تجربه دارند و قائل به حذف دیگری یا دیگران نیستند، اتفاق مبارکی است. کشور به افرادی نیاز دارد که باور داشته باشند همه اندیشه‌ها باید در مسائل کشور مداخله کنند و حذف اندیشه‌ها و سلیقه‌های دیگر نه ممکن است و نه مطلوب.

مرعشی درباره موضع حزب کارگزاران درباره تشکیل شورای میانه‌روها و این‌که کمکی به آن خواهد کرد یا نه گفت: حزب کارگزاران از تشکیل شورای میانه‌روها استقبال می‌کند و از هر کمکی که به تقویت گفتمان عقلانیت منجر شود، دریغ نخواهد کرد. نه فقط این، بلکه ما از میانه‌روهایی که شما نام بردید، خواهش می‌کنیم کمک کنند نظام به مسیر اصلی خودش بازگردد که بازتاب آن در شعارهای انقلاب 57، مطرح بوده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. .
  حسین مرعشی اصلاح‌طلب گفت: در انتخابات سال 96 نباید از روحانی حمایت می‌کردیم.

  آقای مرعشی،
  سال 96 هیچ گزینه‌ای بهتر از روحانی نداشتید اشتباه شما در سال 88 بود که خودتان شهامت کاندیدا شدن نداشتید از موسوی حمایت کردید و در اثر آن تمام نیروهایتان سلاخی شدند.
  چون گنج نهان کن غم پنهانی‌ی خویش، منما به کسی بی سروسامانی‌ی خویش.
  جمعیت خاطر خود ار می‌طلبی، با غیر خدا مگو پریشانی‌ی خویش.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
  2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
  با تشکر از توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا