خرید تور تابستان ایران بوم گردی

بازگشت ممنوع‌الورودها!

کبری آسوپار، فعال رسانه‌ای اصولگرا با اشاره به تاکید رئیس قوه قضاییه و رئیس دولت سیزدهم مبنی بر حل مشکل «ممنوع الورودها» و بازگشت ایرانیان خارج از کشور به وطن خود، گفت: برای اینکه نشان دهیم در انجام این صحبتی که از سوی سران قوا مطرح شده است جدی هستیم چند چهره‌ که مردم با آنها آشنایی دارند و می‌شناسند (چه نظرشان نسبت به آنها مثبت باشد، چه منفی) به کشور برگردانیم تا در واقع یک قوت قلبی برای کسانی باشد که به هر دلیلی در خارج از کشور هستند و به دلایل مختلف علی رغم اینکه تمایل دارند به کشور بازگردند شاید یک هراسی در دلشان وجود داشته باشد.

خانم آسوپار در گفت‌وگو با انصاف نیوز درباره‌ی ایده‌ی مطرح‌شده در یادداشتی از او که در روزنامه‌جوان منتشر شده است مبنی بر بازگشت چهره‌های مشهور سیاسی و فرهنگی که تمایل به بازگشت به کشور دارند، گفت: در آن یادداشت به عنوان مثال از آقای مهاجرانی گفتم، به خاطر اینکه فردی بودند که برای همه‌مان شناخته‌شده هستند و مواردی که در مورد ایشان چه مثبت و چه منفی می‌دانیم شاید خیلی نیاز به بحث نداشته باشد. طبعا من خیلی با آقای مهاجرانی اختلاف نظر دارم و اصلا هم نیازی به بیان آن هم نیست و موضوع مشهودی است اما به نظر من وقتی که خودشان تمایل دارند که به کشور بازگردند و مواضعی دارند که نشان می‌‌دهد از بعضی رویکردها و مواضع نامناسب‌شان هم دست کشیده‌اند به نظر من فضا برای هر ایرانی باید فراهم باشد که بتوانند به کشور بازگردند.

او در ادامه افزود: البته ذکر این نکته ضروری است که ایشان مسائل شخصی داشتند و از ایران رفتند و بعد متاسفانه سال 88 هم که خارج از کشور بودند مواضعی داشتند که ماندنشان در خارج از کشور را تثبیت کرد اما می‌گویم حالا که تمایلاتی دیده می‌شود که علاقه دارند به ایران برگردند همانطور که برای همسرشان، خانم کدیور، فضا باز بوده که بتوانند بیایند ایران ایشان هم بتوانند تشریف بیاورند.

این روزنامه‌نگار با بیان اینکه «در مورد خواننده‌ها ترجیح می‌دهم از فرد خاصی نام نبرم»، می‌گوید: خوانندگانی هستند که خارج از کشورند و علاقه دارند که به ایران برگردند و این موضوع را هم بیان کردند. می‌توانیم در همان چارچوب مشخصی که در ایران خواننده‌ها فعالیت می‌کنند برای افرادی که از خارج از کشور می‌خواهند برگردند هم زمینه را فراهم کنیم که بتوانند برگردند و در اینجا فعالیت کنند

آسوپار در ادامه می‌گوید: سران قوا این موضوع را به عنوان یکی از کارهایی که دوست دارند انجام دهند و به نظرشان می‌رسد که باید انجام دهند مطرح کردند و به همین خاطر من در آن یادداشت گفتم که برای اینکه نشان دهیم در انجام این صحبتی که از سوی سران قوا مطرح شده است جدی هستیم چند چهره‌ که مردم با آنها آشنایی دارند و می‌شناسند (چه نظرشان نسبت به آنها مثبت باشد، چه منفی) به کشور برگردانیم تا در واقع یک قوت قلبی برای کسانی باشد که به هر دلیلی در خارج از کشور هستند و به دلایل مختلف علی رغم اینکه تمایل دارند به کشور بازگردند شاید یک هراسی در دلشان باشد.

او در توضیح بیشتر این هراس می‌گوید: ممکن است که این هراس هم واقعی نباشد و به خاطر اینکه تبلیغات خیلی شدید ایران هراسی داریم باید حق بدهیم که بترسند؛ به هر حال آدم‌های مشهور هم ممکن است در واقع تحت تاثیر ایران هراسی قرار می‌گیرند و از بازگشت به کشور خودش بترسد.

این فعال رسانه‌ای اصولگرا در پاسخ به این سوال که «چرا با وجود تاکید سران قوا بازگشت ممنوع‌الورودها همچنان با موانعی همراه است؟»، گفت: ممکن است در برابر این نظر ژورنالیستی که بنده مطرح کردم یک نکاتی بعضی نهادها و سازمان‌ها که مسئول این امر هستند داشته باشند؛ اصرار ندارم که این نظر درست است اما می‌گویم می‌شود که به آن فکر کرد و درباره‌اش صحبت کرد و راه را باز کنیم چهره‌های شناخته‌شده بازگردند و یک قوت قلبی بشود برای سایرین و آن ایران هراسی را هم ان‌شاءالله خنثی کند. ما نظراتمان ژورنالیستی است و طبیعی هم است من شما یا دوست دیگری که همکارمان است یک تحلیل سیاسی داریم و فکر می‌کنیم که این به نفع کشور است که انجام شود و فرقی هم نمی‌کند در کدام جناح و دسته‌ی سیاسی باشیم آنچه فکر می‌کنیم به سود کشور است بیان می‌کنیم حالا اینکه پشت پرده چه اتفاقاتی می‌افتد و چه نکاتی وجود دارد و چه موانعی هست که اجرایی نمی‌شود را نمی‌دانم.

کبری آسوپار، روزنامه‌نگار گفت: چیزی که به عقل ژورنالیستی بنده می‌رسد این است که وقتی ما در سطح سران قوا تمایل و وعده‌ی این را دادیم که درهای کشور برای ایرانیانی که خارج از کشور هستند باز است که اگر بخواهند وارد کشور شوند این را باید با مدلی از مرحله حرف به عمل بیاوریم و نشان بدهیم اگر یک شهروندی به هر دلیلی از ایران رفته و الان بخواهد برگردد اصلا مانعی هم نباشد و بیاید؛ مثل من و شما که اینجا بودیم زندگی‌ کند.

این روزنامه‌نگار اصولگرا در پایان گفت: بازگشت مردم عادی و افرادی که مشهور نیستند هم ارزشمند است و هر کسی که بتواند به کشور برگردد به خیلی با ارزش خواهد بود اما بازگشت چند چهره‌ی شاخص که اتفاقا درباره‌ی آنها نکته‌های زیادی هم هست نهادهای ذیربط کمی با اغماض مسئله‌شان را بررسی کنند تا این چهره های شاخص برگردند یا بتوانند اگر علاقه‌مند هستند در رفت و آمد باشند. انجام چنین کاری آن موج ایران هراسی که وجود دارد و حتی روی ایرانیانی خارج کشور هم تاثیر گذاشته و ممکن است از کشور خودشان هم بترسند خنثی می‌کند و آن حرفی را که سران قوا زدند هم به مرحله عمل می‌رساند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. می گفتیم خبرایی است می گفتید نه. گفتیم آقای مهاجرانی بی خود به این و اون نمی تازد. دلش هوای وطن کرده است. هوای لندن بهش نمی سازد گویا. می گویند لندن هواش اصلا خوب نیست. خفه است. تهران خودمان خیلی بهتر است. دوستان همه جمع اند و دوباره بساطی. شاید هم دوباره وزارتی و کار و باری. خوش آمدی به وطن. وطن بدون تو اصلا صفایی نداشت.

  11
  4
 2. درود واحترام
  معلوم بود چون این مهاجرانی دوسه سال اخیر بست پای گیربکس بادبان نشسته بود وآنرا مرتبا و حق وناحق ( که اکثرا ناحق ) به سمت بادهای موافق میچرخاند حتی از عکس فتوشاپی وجعلی آن فرد کذا روی دیوار دفتر خواننده زن هم نگذشت وبعد از رسوایی خم هم به ابرو نیاورد .

  2
  3
 3. سلام – هر چقدر معین خوش تیپ تر شده، اون یکی پس رفته ! برخی معتقدند که روحیات و اخلاقیات فرد، در چهره تآثیر گذار است.

  5
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا