خرید تور تابستان ایران بوم گردی

یک نیروی کار مدعی شد: تعدیل نیرو در سایت دیوار با خلف وعده

سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: تعدیل نیرو در سایت دیوار انتقاد یک نیروی کار اخراج‌شده از شرکت پیشگامان آرمان را در پی داشت. آقای ربیعی در تماس با دفتر انصاف نیوز خود را نیروی اخراج‌شده از شرکت پیشگامان آرمان معرفی و از خلف وعده مسئولان این شرکت گله کرد.

او گفت: تا دی ماه سال گذشته حدود 800 کارمند جذب دیوار شدند اما در فاصله اسفند 401 تا خرداد 402 نزدیک به 200 نفر از نیروهای کار به اصطلاح تعدیل و در واقع اخراج شده‌اند اما وعده‌های مسئولان شرکت به این نیروهای اخراجی هنوز جامه عمل نپوشیده است.

ربیعی ادامه داد: برخی از اخراجی‌ها هنوز قرارداد داشتند و برخی دیگر به محض اتمام قراردادشان، از ادامه کار بازماندند. به کسانی که قرارداد داشتند هم در ازای ثبت‌نکردن شکایت در اداره کار، وعده داده شد که بیمه‌شان تا پایان مدت قرارداد برقرار خواهد ماند اما چنین نشده است.

این کارگر اخراجی گفت: رسم بر این است که کارفرما یک ماه پیش از پایان همکاری، به طرف مقابل اطلاع دهد اما در برخی موارد، تنها یک روز قبل برای فرد اخراجی یک ایمیل فرستاده شده که فردا یک جلسه 10 دقیقه‌ای با سرپرست قسمت خود دارید. در روز موعود هم تمام دسترسی‌های فرد قطع و به او اعلام شده دیگر به شما نیازی نداریم.

ربیعی با انتقاد از آن‌چه «فریبکاری» می‌خواند ادامه داد: بسیاری از کسانی که قرارداد داشتند اما حاضر شدند با شرکت توافق کنند از این‌که آقایان به قول‌شان عمل نکرده‌اند، ناراحت و نگرانند.

او ضمن طرح ادعاهایی درباره برخی تخلفات شرکت در زمینه نظارت بر مبادلات، از انصاف نیوز خواست صدای کارگران اخراج‌شده را در فضای عمومی منعکس کند.

این کارگر اخراجی، ادعاهای مسئولان شرکت در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا را تکذیب کرد و گفت: آن جذب نیرو و این تعدیل نیرو در سایت دیوار هم‌خوانی ندارد و معنی‌اش این است که با زندگی عده‌ای کارگر بازی کرده‌اند و آنان را بلاتکلیف رها کرده‌اند.

او همچنین مدعی شد بخش منابع انسانی سایت دیوار تصمیم گرفته است تعدیل نیروها را به صورت تدریجی انجام دهد تا در افکار عمومی حساسیت ایجاد نشود اما در نهایت 80 درصد پرسنل خود را اخراج خواهد کرد.

گفتنی است شرکت پردازش الکترونیک پیشگامان آرمان از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ توسعه فناوری اطلاعات هزار دستان، مالک سایت‌های بازار، دیوار و کارنامه است که بخشی از کارکنان این سایت‌ها را نیز تحت پوشش دارد و قراردادهای استخدام یا خرید خدمات را این شرکت به نمایندگی از سایت متقاضی با کارجویان امضا می‌کند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا