خرید تور تابستان ایران بوم گردی

پوتین به سمت استفاده از سلاح هسته ای می‌رود؟ | پاسخ بایدن

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا پوتین به سمت بر استفاده از سلاح هسته ای می‌رود؟ گفت: فکر نمی‌کنم روسیه به استفاده از سلاح هسته‌ای روی بیاورد. چشم‌اندازی جدی در این باره وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وبسایت روزنامه گاردین، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری مشترک با سائولی نینیسته، همتای فنلاندی خود گفت: چشم‌اندازی جدی مبنی بر استفاده ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از سلاح هسته‌ای وجود ندارد.

جو بایدن

بایدن این اظهارات را در پاسخ به این پرسش مطرح کرد که چقدر احتمال می‌دهد با شورش ناموفق واگنر در روسیه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور قصد داشته باشد وخامت اوضاع را شدیدتر کند.

او همچنین در پاسخ به این سؤال که فنلاند چطور می‌تواند مطمئن باشد که آمریکا در دهه‌های آتی عضو قابل‌اعتمادی در ناتو خواهد بود، گفت: هیچ شکی نیست که مردم آمریکا بسیار مشتاق حضور در ناتو هستند. در مورد اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا هم چنین است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه سیاستمدارانی مانند دونالد ترامپ را که خواهان کاهش تعهدات آمریکا به ناتو هستند «عوامل افراطی یک حزب» خواند و گفت: به جز این عوامل افراطی، به‌طورکلی احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات در کنار هم خواهند ایستاد.

بایدن در ادامه اطمینان خاطر بیشتری به این عضو تازه‌وارد داد و گفت: ما از وجب‌به‌وجب خاک ناتو حفاظت خواهیم کرد، از جمله فنلاند.

جو بایدن این اظهارات را پس از نشست آمریکا با کشورهای نوردیک و در حالی مطرح کرد که جمعی از نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره آمریکا خواستار تصویب قانونی شده‌اند که خروج رؤسای جمهوری آینده این کشور از ناتو را ملزم به کسب تأیید مجلس سنا می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری خود پیشنهاد خروج آمریکا از ناتو را مطرح کرده بود و با نزدیک‌شدن انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا که ترامپ هم در آن نامزد شده، این نگرانی در کشورهای ناتو ریشه دوانده است.

علاوه بر این، بایدن در نخستین سفر خود به فنلاند پس از عضویت این کشور در ناتو، درباره بازداشت اوان گرشکوویچ، روزنامه‌نگار وال‌استریت ژورنال که بیش از سه ماه پیش در مسکو بازداشت شد، گفت: مصمم هستم که هر چه در توان دارم برای آزادسازی شهروندان آمریکا که به شکلی غیرقانونی در روسیه یا هر جای دیگر بازداشت شده‌اند، به کار گیرم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا