خرید تور تابستان

گفتگوی تلفنی وزیر خارجه سوئد و امیرعبداللهیان: کسی برای اهانت به قرآن مجوز نداده است

در گفتگوی تلفنی وزیر خارجه سوئد و امیرعبداللهیان چه گذشت؟

به گزارش انصاف نیوز، وزیر امور خارجه سوئد در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به اهانت به قرآن در این کشور گفت: کسی در سوئد برای اهانت به قرآن مسلمانان مجوز نداده است، اما این فرد سوءاستفاده کرده است و ما آن را محکوم می کنیم.

به نوشته‌ی ایسنا، توبیاس بیلستروم اظهار کرد: شخص نخست وزیر و بیانیه رسمی وزارت خارجه سوئد به صراحت اعلام کرده که این اقدام موضع دولت سوئد نیست.

وزیر خارجه سوئد تصریح کرد: پلیس سوئد مجوز برگزاری تجمعات را صادر می کند و احدی در سوئد برای اهانت به قرآن مسلمانان مجوز نداده است، اما این فرد سوءاستفاده کرده است و ما آن را محکوم می کنیم.

سوئد به این نوع از نفاق افکنی پایان دهد

گفتگوی تلفنی وزیر خارجه سوئد و امیرعبداللهیان: کسی برای اهانت به قرآن مجوز نداده است
گفتگوی تلفنی وزیر خارجه سوئد و امیرعبداللهیان: کسی برای اهانت به قرآن مجوز نداده است

امیرعبداللهیان در پاسخ به اظهارات همتای سوئدی تاکید کرد: بی حرمتی به قرآن کریم و دیگر کتب و مقدسات ادیان الهی در هر کجا، توسط هر شخص و تحت هر شرایطی قویا محکوم است. تکرار این اقدامات به بهانه آزادی بیان غیر قابل قبول و توجیه است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: سوئد باید به این نوع از نفاق افکنی و ترویج خشونت که عواقب عمیقی در پی دارد پایان دهد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: در حالیکه سوئد داعیه پیشرو بودن در عرصه حقوق بشر را دارد، چگونه می تواند در کمتر از ۱۰ روز از تصویب شدن قطعنامه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در محکومیت توهین به مقدسات دینی اینگونه بی تفاوت از کنار آن بگذرد؟

امیرعبداللهیان خطاب به وزیر خارجه سوئد گفت: پلیس سوئد اجازه داد که با سوء استفاده از آزادی بیان به هسته مرکزی وجدان، عقیده و اعتقاد همه مسلمانان جهان آشکارا توهین شود، در واقع این خشونتی آشکار علیه مسلمانان بشمار می رود. اگر در مورد هر یک از ادیان ابراهیمی و کتب آسمانی دیگر نیز این اتفاق می افتاد باید علاوه بر محکومیت، فرد یا اعضای جریان خطاکار دستگیر و محاکمه شوند.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطرنشان ساخت: در کنار بیانیه، فرد مرتکب این اهانت غیر قابل بخشش باید دستگیر، محاکمه و پاسخگوی اقدامات خود باشد. در غیر این صورت سوئد باید منتظر تصمیمات قاطع کشورهای اسلامی باشد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا