خرید تور تابستان

اظهارات تازه‌ی پوتین درباره آخرین وضعیت جنگ اوکراین

ولادیمیر پوتین درباره آخرین وضعیت جنگ اوکراین گفت: در نتیجه حملات انتحاری، نیروهای مسلح اوکراین متحمل تلفات سنگینی شده‌اند. این تلفات شامل ده‌ها هزار مورد است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پوتین در دیداری با اعضای برجسته شورای امنیت روسیه گفت: در نتیجه حملات انتحاری، نیروهای مسلح اوکراین متحمل تلفات سنگینی شده‌اند. این تلفات شامل ده‌ها هزار مورد است.

وی گفت، همچنان می‌شود تسلیحات غربی به اوکراین داد و آن را وارد صحنه نبرد کرد؛ اما فقط باعث تداوم جنگ می‌شود. نه منابع عظیمی که به “رژیم کی‌یف” تزریق شده و نه تدارکات تسلیحات، تانک‌ها، توپخانه، خودروهای زرهی و موشک‌های غربی به این کشور کمکی نمی‌کند.

اعزام هزاران مستشار خارجی به کی‌یف کمکی نمی‌کند

پوتین افزود: همچنین اعزام هزاران مزدور و مستشار خارجی که بیشترین استفاده را در تلاش برای در هم شکستن جبهه ارتش روسیه داشتند باز هم به کی‌یف کمکی نمی‌کند.

رئیس جمهوری روسیه ادامه داد، ظرفیت‌های غرب به کی‌یف اجازه نمی‌دهد تا از دست دادن تجهیزات را جبران کند چون این مساله به منابع و زمان زیادی نیاز دارد و منابع در اوکراین در حال اتمام است.

پوتین در ادامه افزود، سران لهستان برنامه دارند که یک ائتلاف را تحت رهبری ناتو ایجاد کرده و در درگیری اوکراین با هدف تصرف اراضی و بازگرداندن اراضی تاریخی این کشور دخالت کنند.

وی همچنین گفت: اتحاد بین لهستان، لیتوانی و اوکراین همانطور که رسانه‌ها گزارشش را دادند برای اشغال بعدی اوکراین در حال ایجاد است.

رئیس جمهوری روسیه در ادامه صحبت‌هایش افزود: حمله اوکراین به بلاروس به معنای حمله به روسیه است و در صورت این اتفاق، مسکو از همه ابزارها برای محافظت استفاده می‌کند. بلاروس بخشی از کشور اتحادیه است و اگر حمله‌ای به این کشور اتفاق بیفتد، به معنای حمله به روسیه است. ما با تمامی ابرازی که در اختیار داریم، واکنش نشان می‌دهیم.

پوتین در ادامه دیدار با اعضای شورای امنیت ملی روسیه گفت: دیگر برای غرب کافی نیست که از اوکراینی‌ها به عنوان گوشت دم توپ استفاده کنند، آنها اکنون به فکر استفاده از لیتوانیایی‌ها و لهستانی‌ها هستند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا