خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تاریخسازی اولین زن باحجاب جام جهانی زنان در بستر آزادی

تاریخسازی اولین زن باحجاب جام جهانی زنان در روز یازدهم جام جهانی 2023 تصاویر زیبایی را رقم زد و نام نهیله بنزینه را در تاریخ فوتبال به ثبت رساند.

به گزارش انصاف ورزشی، نهمین دوره جام جهانی فوتبال زنان در دو کشور استرالیا و نیوزلند برای اولین بار با حضور 32 تیم در حال برگزاری است؛ مسابقاتی که این روزها مهمترین رخداد ورزشی جهان است.

اما در روز یازدهم این مسابقات و در جریان اولین پیروزی تاریخ تیم ملی فوتبال زنان مراکش در جام جهانی که با برتری یک گله برابر کره جنوبی نماینده آسیا رقم خورد اتفاقی تاریخی به وقوع پیوست و آن‌هم حضور نهیله بنزینه مدافع محجبه تیم ملی مراکش در میدان مسابقه بود.

از آغاز برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال زنان در سال 1991 این اولین بار است که یک زن با حجاب اسلامی پا به میدان مسابقه می‌گذارد که در نوع خود اتفاق بسیار بزرگی است.

تاریخسازی اولین زن باحجاب جام جهانی زنان در بستر آزادی
تاریخسازی اولین زن باحجاب جام جهانی زنان در بستر آزادی

حضور زنان با حجاب در ورزش زنان همواره با واکنش‌های متفاوت همراه بوده است و عده‌ای با آن مخالفت کرده‌اند و از سوی دیگر حضور زنان در میادین ورزشی به طور کلی در برخی کشورها با مخالفت همراه بوده است؛ نتیجتا تصاویری که امروز نهیله بنزینه در کنار دیگر بازیکنان تیم ملی مراکش خلق کردند تصاویر بسیار تاریخی و مهمی هستند.

این اتفاق در حالی رقم خورده است که دیگر بازیکنان تیم ملی مراکش به عنوان یک کشور اسلامی بدون حجاب در زمین مسابقه حاضر شدند و تصاویر حضور متحدانه نهیله بنزینه در کنار آن‌ها و در شرایطی که پوشش‌های متفاوتی را انتخاب کرده بودند، بسیار معنادار و تاریخی به نظر می‌رسد.

به هر روی تاریخسازی اولین زن باحجاب جام جهانی زنان از مهمترین رخدادهای مهمترین جام جهانی تاریخ فوتبال زنان در سال 2023 خواهد بود.

تاریخسازی اولین زن باحجاب جام جهانی زنان در بستر آزادی
تاریخسازی اولین زن باحجاب جام جهانی زنان در بستر آزادی

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. معلومه هیییییچی ازتیم ملی زنان ایران نمیدونی
   اونا هم باهمینجورحجاب دارن بازی میکنن

   1
   1
   1. با حجاب زوری آره ، وقتی خوب چمدان جمع کردن از این کشور میرن کشف حجاب میکنند و پشت سرشون هم نگاه نمیکنند چند تا مجری تلویزیون و چند مورد از نخبه ها رو دیدی ؟ بشمار ، خودشون گفتن ۶۰ درصد مردم ایران تمایل به مهاجرت دارند پس احتمالا واقعا ۸۰ درصده

    3
    1
 1. زیبایی در این تصاویر قابل رویت نیست.نه در حجاب آن خانم زیبایی می بینم نه در بی حجابی بقیه بازیکنان.و این را هم بنویسید که مراکش یک حکومت سلطنتی دیکتاتوری دارد که مردمش تحت انقیاد حکومت هستند، حالا در چنین شرایطی ما باید قربان صدقه بازیکن فوتبال زنان مراکش برویم که حجاب دارد.خب که چی؟!یک نفر از این زنان(چه مدل با حجابش و چه مدل بی حجابش) اعتراضی به سیستم حکومتی اش کرده؟!توسعه بن سلمانی ظاهرا بعضی ها را شدیدا مست کرده که واقعیت ها را نمی بینند!

  11
  3
  1. شما چکار به حکومت دیگر کشورها دارید. وقتی که از زندگی شون راضی باشن برای چی اعتراض کنن. الان مثلاً بن سلمان کارش بد بوده برای عربستان که انتظار داری مردمش انقلاب کنن ؟ برو نظر سنجی سایت های عربی رو ببین میفهمی که همون بن سلمان بین جوونا و بیشتر مردم عربستان چقدر محبوبه. یا دولت هایی مثل امارات و کویت و قطر که پادشاهی هستن با وجود پیشرفت های بخصوص اقتصادی و صنعتی و ورزشی که برای مردم بوجود آوردن چه دلیلی داره مردم اون کشورها بخوان معترض باشن؟ من سلطنت طلب نیستم که این حرفو میزنم ولی واقعیت اینه که هر نظام پادشاهی رو نمیشه گفت دیکتاتوری و ضد مردم. وقتی مردم از زندگی شون راضی باشن چه فرقی داره که نظام پادشاهی باشه یا جمهوری ؟ مهم رضایت مردمه

 2. یه جوری میگید تاریخ سازی انگار چیکار کرده ؟ واقعا توی تبلیغ حجاب موندید ، از جنبه دیگه بهش نگاه کنید : چرا یاد نمیگیریم به پوشش هم احترام بذاریم ؟ فکر میکنید تا کی میتونید جو کشورو سر این مسئله پیش پا افتاده متشنج نگه دارید ؟ چرا نمیفهمید که حجاب نه زوری گذاشتن و نه زوری برداشتن هیچکدومش درست نیست

  7
  4
  1. این متن هم داره همینو میگه اگه دقت کنی. یه دور دیگه پاراگراف یکی مونده به آخر رو بخون.

   3
   1
 3. نویسنده که نمی دونم جنسیتش چیه ، گویا حسرت برهنه دیدن بدن دختران ایرانی را می خورد . واقعا نان سایت ان‌صاف حلالتون که بویی از غیرت مرد ایرانی و عفت و حجب و حیایی زن ایرانی نبرده اید.

  1
  4
 4. تاریخ ساز شد چون اجباری در کار نبود و انتخاب شخصی خودش بود و میتونست مثل بقیه هم تیمی های خودش بدون حجاب حاضر بشه ولی حجاب انتخاب کرد اما تیمهای ایرانی مورد توجه قرار نمیگیرن چون همه میدونن اجبار در کاره درواقع حجاب تیمهای ایرانی لباس فرم لباس کار

 5. حجاب این خانم بازیگر هم از سر صدقه انقلاب اسلامی است. قبل از انقلاب اسلامی چه کسی جرئت داشت به مدرنیته و تبعاتش بگه بالای چشمت ابرو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا