خرید تور تابستان ایران بوم گردی

بیانیه درباره ی عدم حضور مهمان برنامه «سربازی، خدمت یا اجبار»

انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در باره ی عدم حضور مهمان برنامه «سربازی، خدمت یا اجبار»، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش انصاف نیوز، متن این بیانیه در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم. برنامه سربازی خدمت یا اجبار در تاریخ 11 آبان ماه 1395 برگزار شد. اما با یک تفاوت عمده با آنچه که در پوستر برنامه تبلیغ شده بود: “بدون حضور سرهنگ تقوی معاونت فرماندهی نیروی انتظامی استان خراسان رضوی و مسئول نظام وظیفه استان”! هدف از اجرای برنامه بیان دغدغه های دانشجویان به مسئول مربوطه بود؛به امید آنکه گامی ولو اندک در جهت بهبود سربازی برداشته شود .که متاسفانه به علت بد عهدی که توضیح داده خواهد شد به هدف نرسید.

ماجرا از این قرار است که واحد سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد بر مبنای نیازی که در فضای دانشگاهی احساس میکرد و لزوم ارتباط با مسئولین استان برای بهبود برخی مشکلات، نامه ای جهت دعوت مسئول نظام وظیفه استان به تاریخ 14/7/95 ارسال نمود. بعد از پیگیری ها مسئولین محترم راضی شدند تا زمانی را به دانشجویان اختصاص دهند و بر همین مبنا برنامه مذکور در دانشگاه فردوسی برنامه ریزی گردید. بعد ازگرفتن مجوز و انجام تبلیغات در حالی که حتی روز قبل برنامه نیز موافقت برای حضور اعلام شده بود، تنها حدود 3 ساعت قبل از شروع برنامه ،مسئول محترم صرفا اعلام کردند که مشغله دارند و نمیتوانند حضور یابند . ظاهرا ایشان فراموش کرده بودند که وفای به عهد یکی از ملزومات دین اسلام است و پیمان، ولو زبانی مسئولیت می آورد “واوفوا بالعهد ان العهد كان مسئولاً (سوره اسراء، آيه 34)”،فراموش کرده بودندکه دانشگاه پادگان نیست که ایشان رییس آن باشند ،که حتی اگر ایشان رییس بودند باز هم شکستن پیمان و عهد قبیح بود “یا ايها الذين آمنوا لم تقولون مالا تفعلون كبر مقتا عند الله ان تقولوا مالا تفعلون (سوره صف آيه 2 و 3)”؛ فراموش کرده بودند وظیفه مسئولین پاسخگویی است نه فرار از جواب؛ فراموش کرده بودند که این برنامه به علت حضور ایشان برنامه ریزی شده بود وعدم حضورشان بعد از تبلیغات گسترده در سطح دانشگاه و صرف هزینه برای آن ،تضییع بیت المال است و مذموم.

✅با این وجود باز هم امیدواریم که وجود مشغله و نه عدم داشتن پاسخ برای سیستم ناکارای سربازی علت حضور نیافتن ایشان باشد. در هر صورت میخواستیم در این برنامه از عدم رعایت کرامت انسانی در خدمت سربازی هم انتقاد کنیم. نمیدانم شاید در جواب میگفتند که “رعایت میشود و شما نمیدانید” ولی این خود نمونه ای است از عدم رعایت کرامت و شخصیت توسط مسئولینی که ادعا دارند در دوران سربازی یک پسر “مرد” میشود و نمیدانند که مرد شدن نه از راه سربازی و خرد نمودن شخصیت یک انسان ، بلکه از راه عمل به تعالیم اسلام حاصل میگردد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. کامنتی که درباره سربازی نوشتم دیگه خدایی غیر قابل انتشار نبود. اینا حرفایی است که باید زده بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا