خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سازمان حج و زیارت: برای ثبت نام در سامانه سماح عجله نکنید

سازمان حج و زیارت خطاب به زائران اربعین می‌گوید که برای ثبت نام در سامانه سماح عجله نکنید.

معاون حج و زیارت: برای ثبت‌نام در سامانه سماح عجله نکنید

به گزارش فارس، پس از تداوم اختلال در سامانه سماح و بروز مشکلاتی در ثبت‌نام زائران اربعین در این سامانه، سازمان حج و زیارت به عنوان متولی کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین با ۲ تیم فنی در حال رفع نواقص است.

زائران اربعین برای ثبت‌نام در سماح عجله نکنند

حمیدرضا محمدی، معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تلاش ما رفع مشکلات سامانه سماح است، می‌گوید: زائران برای ثبت‌نام در سامانه سماح عجله نکرده و در صورتی طی یکی دو روز آینده قصد سفر به عراق ندارند، فعلاً به این سامانه مراجعه نکنند.

در جلسه اخیر ستاد مرکزی اربعین هم مقرر شد تا در صورت تداوم مشکل در سامانه سماح، سامانه جدید با همین نشانی در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا مسؤولان روند ثبت‌نام و پرداخت حق بیمه را پیگیری کنند.

نسخه متفاوت سماح با همین نشانی راه‌اندازی می‌شود

تلاش سازمان حج و زیارت، رفع مشکلات برای تسهیل زیارت اربعین است و نسخه جدید سامانه سماح هم امسال برای این منظور طراحی و در دسترس قرار گرفته شده است. اما به دلیل مشکل، سامانه جدید با همین نشانی راه‌اندازی و در دسترس قرار خواهد گرفت.

البته یکی از موضوعاتی که باعث اختلال در سامانه سماح شده است، اطلاعات ثانویه همچون مرزهای خروجی و وسایل حمل و نقل برای رفتن به سوی مرزهاست که به نظر می‌رسد در نسخه جدید که بزودی در دسترس قرار می‌گیرد، این موارد حذف شود.

البته مسؤولان کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد اربعین معتقدند که اختلال در سامانه سماح موقتی و در برخی ساعات روز است. این امر در حالی است که بیشتر زائران از روز گذشته موفق به ثبت‌نام در این سامانه نشده‌اند.

ستاد مرکزی اربعین از زائران خواسته قبل از سفر به عراق در ایام اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کنند تا در صورت بروز مشکل بتوانند از مزایا بیمه بهره‌مند شوند. هزینه بیمه از ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان با سقف تعهدات مختلف است»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا