خرید تور تابستان ایران بوم گردی

گزارش خبرگزاری اصولگرا درباره‌ی «همجنسگرایی» که حذف شد!

خبرگزاری اصولگرای تسنیم در گزارشی با عنوان «تحولات پدیده همجنسگرایی در ایران و جهان» به موضوع همجنسگرایی پرداخت که پس از ساعاتی از خروجی این رسانه حذف شد.

به گزارش انصاف نیوز در بخشی از این گزارش آمده است «دکتر اوحدی چندی پیش در مصاحبه با انصاف نیوز، ادعای طبیعی بودن همجنسگرایی را تکرار کرده و متقاضی ورود سریع علما و مراجع به عرصه آزادسازی همجنسبازی می‌شود که نشان می‌دهد جریان حمایت از همجنسبازی در کشور، امروز به ایستگاه مراجع عظام تقلید رسیده است»

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که دکتر بهنام اوحدی، روان‌پزشک در گفت‌وگوی خود با انصاف نیوز میان «همجنسگرایی» و «همجنس‌بازی» تمایز قائل شده و علیه «همجنس‌بازی» موضع گرفته است.

انصاف نیوز در گفت‌وگویی دیگر با یک روانشناس آمریکایی منتقد ال‌جی‌بی‌تیسم از نگاهی دیگر این پدیده را مورد واکاوی انتقادی قرار داده است.

متن گزارش منتشرشده در تسنیم که از این خبرگزاری حذف شده به این شرح است:

«برقراری رابطه با همجنس یا همجنس‌بازی که می‌توان آن را از کهن‌ترین انحرافات بشری تلقی کرد، امروز با نامی جعلی تحت عنوان «همجنسگرایی» توسط نهادهای بین‌المللی همچون سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده و حقوق همجنسبازان در سازمان ملل متحد، به عنوان یک اقلیت جنسی مورد تأکید قرار گرفته است. با وجود صراحت قرآن کریم و احکام اسلامی مبنی بر حرمت رابطه با همجنس، در سال‌های اخیر و هم‌زمان با موج جهانی حمایت از «منحرفین جنسی» با عنوان دروغین «اقلیت‌های جنسی»، شاهد حرکت‌هایی در داخل کشور در راستای ترویج و عادی‌سازی این فرهنگ منحط هستیم.

1. موج جهانی حمایت از همجنسگرایی و تأثیر آن بر جامعه ایرانی

 • جرم‌زدایی از همجنسگرایی، راهبرد امنیتی آمریکا

ریچارد گرنل، بلندپایه‌ترین مقام اطلاعاتی آمریکا چندی قبل در گفتگو با بی‌بی‌سی اعلام کرد: «کارزار جرم‌زدایی از همجنسگرایی در ایالات متحده در راستای راهبرد امنیتی ماست. این بخشی از هدف ماست که دیپلمات‌های آمریکایی را در سراسر جهان تشویق کنیم که به طور مداوم این موضوع را با مقامات کشورهای دیگر مطرح کنند، نه به عنوان یک موضوع حاشیه‌ای، نه به عنوان آخرین موضوع مطرح شده در مذاکرات، بلکه به عنوان یکی از اولویت‌های ما.»

 • همه‌گیری محصولات سینمایی حامی همجنسگرایی در دنیا

به اذعان کارشناسان غربی، استفاده از کاراکترهای گی در سریال‌های هالیوود به حدی بوده است که اکنون نه تنها مردم ایشان را قبول دارند بلکه احساس می‌کنند تمام اطرافیانشان نیز گی هستند. نمایش کاراکترهای همجنسباز در فیلم‌هایی چون گلی، ویل و گریس، آلن، دید عجیب و… موجب شده است که امروز آن‌ها جزئی از «خانواده مدرن» محسوب شوند.

 • تأثیر فشارهای بین‌المللی بر کشورهای مسلمان

علی رغم مقاومت برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی با جرم‌زدایی از همجنسگرایی، فشارهای بین‌المللی در ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ادامه دارد، موضوعی که موجب تسلیم شدن بسیاری از کشورهای مسلمان و به رسمیت شناخته شدن همجنسگرایی در آن‌هاست. در ترکیه به عنوان کشوری مسلمان، رژه همجنسگرایی برپا می‌شود و ایرانی‌های بسیاری در آن شرکت می‌کنند. در بحرین رابطه جنسی افراد همجنس بالای 21 سال در صورتی که با رضایت طرفین صورت گرفته باشد ممنوعیت ندارد. در جمهوری آذربایجان از سال 2000 و در ارمنستان نیز از سال 2003 همجنسگرایی به رسمیت شناخته شده است. در میان دیگر کشورهای مسلمان، اندونزی به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان، همجنسگرایی را به رسمیت شناخته است. هند نیز به عنوان سومین کشور پرجمعیت مسلمان جهان، در 6 سپتامبر سال 2018 با رأی دادگاه عالی هند اعلام می‌کند که همجنسگرایی دیگر در هند جرم محسوب نمی‌شود.

2. پروژه عادی‌سازی همجنسگرایی در ایران

 • برنامه ویژه شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان

به دلایل مختلف، امروز شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان نقش مؤثری در ارائه اطلاعات و جهت‌دهی قشر وسیعی از مردم ایفا می‌کنند، شبکه‌هایی چون بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا، من و تو، ایران اینترنشنال و… . تأکید بر موضوع همجنسگرایی به عنوان موضوع محوری بسیاری از برنامه‌های روزانه این شبکه‌ها حاکی از اهمیت پروژه عادی‌سازی همجنسگرایی در ایران از نظر حامیان مالی این شبکه‌هاست.

 • پروژه‌های تحقیقاتی و داده سازی آماری

کامیل احمدی، ایرانی دو تابعیتی است که در تاریخ 20 مرداد 98 توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر و روانه زندان شد، هرچند بعدا موفق به فرار از زندان و گریختن از کشور شد؛ وی پیشتر پژوهش «دگرباشان ایران، شهروندان بی حقوق» را به انجام رسانده بود، پژوهشی که طی آن ابراز امیدواری می‌کند که یافته‌ها و نتیجه گیری‌های این مطالعه به سیاست‌ها و مداخلاتی نو بینجامد. نقش کامیل احمدی به عنوان پژوهشگر حوزه همجنسگرایی زمانی پررنگ‌تر خواهد بود که حضور فعال او در لابی‌گری حول موضوعاتی چون کودک همسری و ارتباط گیری با نمایندگان مجلس را مورد مطالعه قرار دهیم.

 • نقش مؤثر «جامعه علمی» در عادی‌سازی همجنسگرایی

یکی از عناصر فعال عادی‌سازی همجنسگرایی را می‌توان جامعه علمی کشور، همچون پزشکان و اساتید دانشگاه دانست، طوری که می‌توان مدعی شد امروز نگاه غالب در بدنه دانشگاهی، همراهی با جریان حامی همجنسگرایی است. به عنوان مثال دکتر بهنام اوحدی، در مصاحبه با انصاف نیوز، صراحتا ادعای کذب طبیعی بودن همجنسگرایی را تکرار می‌کنند، یا دکتر علی آذین در برنامه یک پیشنهاد ساده، همجنسگرایی را کاملا علمی عنوان می‌کند.

 • افزایش تولید آثار سینمایی و تئاتر در ترویج همجنسگرایی

در کنار سیاست حمایتی کمپانی‌های عظیم فیلم‌سازی دنیا از همجنسگرایان، امروز شاهد افزایش آثار داخلی با موضوع رابطه با همجنس هستیم. به عنوان مثال در سال 96، پنج فیلم کمدی به عنوان آثار پرفروش سینمای ایران شناخته شدند. در این میان 2 فیلم «آینه بغل» با بازی محمدرضا گلزار و جواد عزتی و «اکسیدان» با بازی امیر جعفری و جواد عزتی به طور مستقیم با محتوای همجنسگرایی به نمایش درآمده بودند.

 • حمایت سلبریتی ها از اقلیت‌های جنسی

استفاده از ظرفیت سلبریتی ها در پیشبرد کمپین‌های اجتماعی یکی از ترفندهای حمایتی است که همجنسگرایان نیز از آن بهره برده‌اند. به عنوان مثال الناز شاکردوست با قریب به 9 میلیون فالور، چندی پیش در اینستاگرام به حمایت از جامعه اقلیت‌های جنسی پرداخته و مدعی می‌شود «امروز باید تمام قد بایستیم تا این ابر سیاه را از سرمان برداریم، امروز دیگر سکوت نمی‌کنیم»؛ امیر تتلو، که خواننده ایرانی ساکن ترکیه که بیشترین مخاطب نوجوان را در اختیار دارد، با اعلام حمایت رسمی از همجنسگرایان، مدعی شد این افراد به درخواست طبیعت به وجود آمده اند.

 • پنهان شدن همجنسگرایان پشت نقاب افراد «ترنسکشوال»

نام افراد ترنسجندر به‌عنوان یکی از اقلیت‌های جنسی در کنار همجنسگرایان دیده می‌شود (LGBT). وجوه اشتراک بسیاری موجب نزدیکی این دو قشر به یکدیگر شده است، به حدی که می‌توان ادعا کرد حرکت‌های حمایتی از افراد ترنسکشوال کمک شایانی به عادی‌سازی پذیرش همجنسگرایی در جامعه نموده است. طبق مصوبات جدید سازمان بهداشت جهانی در کتاب ICD، امروز «جنسیت سوم» به رسمیت شناخت شده و جمهوری اسلامی نیز باید این افراد را حتی بدون عمل تغییر جنسیت، در انتخاب نوع پوشش و نوع شریک جنسی آزاد بگذارد. با پذیرش «جنسیت سوم» در کشور، هیچ مانعی برای پذیرش همجنسگرایان به‌عنوان نوعی از اقلیت‌های جنسی، باقی نخواهد ماند.

 • فشار بر مراجع دینی در خصوص پذیرش همجنسگرایی

می‌توان ادعا کرد که نهاد دین به عنوان مهم‌ترین مخالف همجنسگرایی، امروز با چالش مواجهه با نهاد علم روبروست، چالشی که با توجه به مرجعیت علم در دنیای مدرن، به نظر نمی‌رسد نهاد دین پیروز آن باشد. به عنوان مثال پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکان جهان علی رغم برخی مخالفت‌ها با پدیده همجنسگرایی، از تبعیض علیه همجنسگرایان انتقاد می‌کند. حجت‌الاسلام روحانی، در برنامه «خرد جنسی» به کارگردانی یاسر عرب، مدعی می‌شود که همجنسگرایی امروز با گناه قوم لوط متفاوت است، چرا که دارای فلسفه‌ای متفاوت است که از آن حمایت می‌کند؛ دکتر اوحدی در برنامه «لیبدو» با طبیعی خواندن گرایش به همجنس، مدعی می‌شود که مراجعین همجنسگرای من پس از استفتاء از مراجع تقلید، این پاسخ را دریافت کرده‌اند که می‌توانند بر مشی خود باقی بمانند. او چندی پیش در مصاحبه با انصاف نیوز، ادعای طبیعی بودن همجنسگرایی را تکرار کرده و متقاضی ورود سریع علما و مراجع به عرصه آزادسازی همجنسبازی می‌شود که نشان می‌دهد جریان حمایت از همجنسبازی در کشور، امروز به ایستگاه مراجع عظام تقلید رسیده است.

 • فشار نهادهای بین‌المللی بر ایران

هم‌راستا با حرکت دولت‌های مختلف در به رسمت شناختن همجنسگرایان، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز در سال 2011 طی صدور قطعنامه‌ای حقوق دگرباشان جنسی را به رسمیت شناخت. این شورا در سال 2016 با تشکیل سازمان دیده‌بان حقوق همجنسگرایان، دوجنسگرایان و تراجنسیتی ها موافقت نمود. با رسمیت پیدا کردن همجنسگرایی تحت عنوان حمایت از اقلیت‌های جنسی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، جمهوری اسلامی در گزارش‌های مختلف این شورا، به دلیل مخالفت با همجنسگرایان و مجازات ایشان، به عنوان ناقض حقوق بشر شناخته شده است.

3. راهکارهای مقابله با همجنسگرایی در ایران

با توجه به خلأ چشمگیر اقدام عملیاتی در مواجهه با این جنبش، در این بخش سعی شده است سهل الوصول ترین اقدامات برای شروع حرکت تقابلی پیشنهاد گردد، هرچند نگارنده آگاه است که درمان قطعی معضلات جنسی بدون پرداختن ریشه‌ای به آن، یعنی «تسهیل ازدواج» ممکن نخواهد بود. نکته‌ای که در مورد هرگونه اقدام تقابلی باید مدنظر قرار گیرد این است که هرچند مسئله همجنسگرایی، ذاتاً سیاسی است، لکن باید مراقب بود که مقابله با ترویج این فرهنگ در کشور، رنگ و بوی سیاسی و جناحی به خود نگیرد؛ سیاسی شدن موضوع، همچون اتفاقی که برای حجاب شرعی رقم خورد، آثار زیانباری را به دنبال خواهد داشت. در این بخش به مهم‌ترین اقدامات کوتاه‌مدت سلبی و ایجابی، در راستای مقابله با موج جهانی همجنسگرایی در ایران اشاره می‌شود.

 • آگاه‌سازی مسئولین از وجوه سیاسی امنیتی موضوع
 • لزوم اقدامات امنیتی با مروجان همجنسبازی
 • آگاه سازی پزشکان و اساتید دانشگاه
 • برگزاری نشست‌های نخبگانی برای دانشجویان
 • تربیت و جهت دهی کنشگران اجتماعی
 • مقابله جدی با آثار حامی همجنسبازی (سینما و تئاتر)
 • تهیه آثار سینمایی و تلوزیونی آگاهی بخش (غیرمستقیم)
 • تألیف و ترجمه کتب و مقالات مرتبط
 • آگاهی‌رسانی به خانواده‌ها در خصوص اهمیت تربیت هویت جنسی
 • توجیه مجامع فقهی نسبت به این پدیده
 • توجه ویژه به مسئله تراجنسیت
 • تربیت روانشناسان خبره درمان همجنسگرایی

4. جمع بندی

موج همجنسگرایی تاکنون توانسته است در بدنه نخبگانی حدی از مقبولیت را به دست آورد؛ تبدیل این مفهوم نخبگانی به قرائت عمومی نیز امری دشوار نخواهد بود. چه آنکه در موضوع حجاب، دشمنان جمهوری اسلامی توانستند با تبدیل ارزش اخلاقی حجاب به نمادی سیاسی، موجی از مخالفت‌های عمومی را با حجاب اجباری برانگیزانند، در خصوص همجنسگرایی نیز چنین اتفاقی می‌تواند موج حمایت‌های عمومی را از همجنسگرایان به‌عنوان اقلیتی مظلوم در پی داشته باشد. ضمن آنکه وجود پشتوانه‌های موجود که در متن حاضر به بخشی از آن اشاره شد کار پیشبرد این حرکت را تسهیل خواهد نمود. تا پیش از رقم خوردن چنین اتفاقی، لازم است نهادهای مختلف با توجه به ظرفیت‌های خود و در قالب برنامه‌ای منسجم به مقابله با این حرکت اقدام ورزند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. یکی ازکارهای شیطان زینت دادن اعمال زشت است.خوانندگان عزیز با خوانندگان این متن مشاهده کنند که چگونه کثیف ترین عمل زینت داده می شود وجالب این است که نویسنده چون می داند هرکسی که سر سوزنی با قران و ادیان اشنا باشد از سرنوشت قوم لوط هم که این عمل کثیف را انجام می دادند اگاه است می خواهد بین این کار وعمل قوم لوط تفاوت قائل شود که واقعا مضحک است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا