خرید تور تابستان

زلزله هرات و تحولات غزه، دلار تهران را نوسانی کرد

سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: بعد از مدتی آرامش و ثبات قیمت ارز، رخ‌دادهای طبیعی و غیرطبیعی منطقه بازار دلار تهران را نوسانی کرد و قیمت این پول خارجی را به مرز 50 هزار تومان رساند. گرچه از بعد از ظهر قیمت به کانال 49 هزار و 800 تومان عقب‌نشینی کرد.

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، در چند هفته گذشته دلار در بازار غیررسمی ارز در محدوده 49 هزار و 200 تا 49 هزار و 400 تومان نوسان داشت اما روز شنبه، 15 مهر ماه 402 که ابتدا خبر زلزله در هرات و سپس خبر درگیری میان فلسطینیان و اسرائیل منتشر شد، قیمت دلار در بازار تهران رو به فزونی گذاشت و مقارن ظهر شنبه به مرز 50 هزار تومان رسید.

بر اساس گفته‌های فعالان بازار، ساعتی پس از ظهر شنبه، قیمت شروع به عقب‌نشینی کرد و در محدوده 49 هزار و 800 تومان متوقف شد.

هنوز خبرهای کاملی از زلزله شمال‌غرب افغانستان که کانون آن 40 کیلومتر با هرات فاصله داشته و در خراسان ایران نیز احساس شده، مخابره نشده است و میزان تلفات آن مشخص نیست. گفته می‌شود اگر شدت خسارات باعث تعطیلی کسب و کارها در شهرهای نوار مرزی غرب افغانستان و از جمله هرات در روزهای آتی شود، نوسان بیشتر نرخ‌ها در بازار غیررسمی دلار تهران دور از انتظار نیست.

همچنین فعالان بازار ادامه‌دارشدن درگیری در سرزمین‌های اشغالی را عامل جدیدی می‌دانند که می‌تواند محرک قیمت ارز باشد و آن را بالا نگه دارد.

بر اساس پیش‌بینی فروشندگان دلار در خیابان منوچهری تهران، قیمت دلار در پایان معاملات امروز، شنبه نیمه مهر 402 روی عدد 49 هزار و 800 تومان بسته خواهد شد و قیمت فردا بستگی به خبرهایی دارد که از تحولات طبیعی و غیرطبیعی منطقه منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا