خرید تور تابستان ایران بوم گردی

پلیس: کمبود پارکینگ در قم عامل افزایش تصادف های شهری است

کمبود پارکینگ در قم به عنوان یکی از عوامل خطرساز باعث افزایش ۱۱ درصدی تصادف های شهری شده است.

سرهنگ غلامرضا صدفی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، با بیان اینکه تصادف‌های منجر به جرح درون شهری قم نیز در ۶ ماه اول امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: با این حال آمارها حاکی از افزایش ۱۱ درصدی تصادف‌های فوتی درون شهری قم طی بازه زمانی مذکور است.

نسیم قم نوشت: «سرهنگ غلامرضا صدفی با بیان اینکه تصادف‌های منجر به جرح درون شهری قم نیز در ۶ ماه اول امسال نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافت، اظهار کرد: با این حال آمارها حاکی از افزایش ۲۱ درصدی تصادف‌های خسارتی در استان است.

وی با اشاره به این‌که‌ پلیس راهنمایی و رانندگی در برخورد با تخلفات ۲ نوع تخلفات عادی و حادثه خیز را در پیش رو دارد، تصریح کرد: تصادف‌های حادثه ساز در ۶ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد در مورد برخورد پلیس با این تخلفات افزایش داشته‌است.

صدفی افزود: یکی از موارد اصلی وظایف پلیس، روان‌سازی ترافیک است و با توجه به این که قم شهر مناسبت‌هاست، شاهد روان سازی ترافیک به صورت ویژه توسط همکاران خود هستیم تا گره ترافیکی ایجاد نشود.

وی بیان کرد: مشکل اصلی در نقاط اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) کمبود پارکینگ است و با توجه به‌ این‌ که‌ ظرفیت پارکینگ‌ها در اطراف حرم محدود است پلیس مجبور است معابر اطراف را ساماندهی کند.

هم اینک۶ هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ عمومی به جزء پارکینگ‌های مجتمع‌های تجاری، در قم فعال است و پنج‌هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ جدید نیز درحال ساخت است.

وی یادآور شد: بیشترین فراوانی تخلف‌های رانندگی درون شهری در قم سبقت غیرمجاز ، سرعت،خستگی خواب آلودگی و عدم توجه جلو است و درداخل شهر قم ۳۶ درصد تصادف‌ها به دلیل عدم توجه به جلو است.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. سلام
    تو جاده های بین شهری و شهرهای دیگر هم بد رانندگی می کنند و حادثه درست میکنند بخاطر کمبود پارکینکه.
    کلا قمیها رانندهای خوبی نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا