خرید تور تابستان ایران بوم گردی

جام مهر ماندگار در آوردگاه روستای جنگارک؛ دانش‌آموزان پا به توپ رقابت می‌کنند

سرویس ورزشی، انصاف نیوز: جام مهر ماندگار از فردا روستای جنگارک منطقه پلان شهرستان چابهار را به آوردگاه دانش آموزان فوتبالیست 16 تیم روستایی منطقه تبدیل می کند. این مسابقات به مدت دو روز در زمین چمن مجتمع آموزشی مهر دانش روستای جنگارک برگزار می شود.

جام مهر ماندگار با یاد شهید حسین علیمرادی، خیر مبتکری بر پا می‌شود که توجه بسیاری از موسسات خیریه را به محرومیت‌های آموزشی جنوب سیستان و بلوچستان و به ویژه منطقه دشت‌یاری جلب کرد، کمپین خلاقانه دست یاری به دشتیاری را به اجرا گذاشت، پایه‌گذار فعالیت‌های خیریه توسعه‌گرا در این منطقه شد و در نهایت جان عزیزش را در همین راه از دست داد.

این مسابقات در دو سطح نونهالان و نوجوانان، با حضور 8 تیم در مقطع ابتدایی و 8 تیم در مقطع متوسطه از روز دوشنبه 24 مهر آغاز می‌شود و بعد از ظهر چهارشنبه با برگزاری مسابقات فینال و تقدیر از تیم‌های برتر پایان می‌یابد.

این جام به ابتکار، برنامه‌ریزی و پشتیبانی مالی موسسه خیریه مهر ماندگار ناصری برگزار می‌شود که به دعوت حسین علیمردای به منطقه آمد و چند سالی است به صورت متمرکز برای محرومیت‌زدایی از روستای جنگارک تلاش می‌کند.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، تیم‌های روستایی شرکت‌کننده در جام مهر ماندگار، در مدت برگزاری مسابقات تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته‌اند.

مجتمع آموزشی مهر دانش جنگارک، اولین مدرسه منطقه پلان شهرستان چابهار است که زمین چمن استاندارد تاسیس کرد و برای مدتها تنها مدرسه منطقه بود که از چنین امکانی بهره می برد. این محوطه ورزشی پس از تجهیز و آماده سازی، برای نخستین بار، میزبانی از دانش‌آموزان فوتبالیست روستاهای همسایه را تجربه می‌کند.

غیر از دو تیم نونهالان و نوجوانان روستای جنگارک، تیم‌هایی از مدارس ابتدایی روستاهای سیدبار، لانیاری، عورکی، جنگارک بالا، بلنگی، چوتانی، بجار بازار، اسحاق بازار و تیم‌های دبیرستان روستاهای دج، عرب‌زهی، ابونصر غرابی، عورکی، پیرسهراب و گارکندی در جام مهر ماندگار حضور دارند.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه خیریه مهر ماندگار ناصری، انتظار می‌رود در مراسم توزیع جوایز تیم‌های برتر، غیر از مردم منطقه، مقامات محلی و اصحاب رسانه، معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس و مجتبی جباری، ملی‌پوش بااخلاق و اسطوره‌ای تیم استقلال نیز حضور داشته باشند.

جام مهر ماندگار برای دانش آموزان روستاهای این منطقه، نخستین تجربه عینی از هیجانات مسابقات فوتبالی است که می تواند زمینه ساز استعدادیابی و کشف نوابغ ناشناخته فوتبال در این منطقه شود. هیجانی که بعد از ظهر چهارشنبه و با برگزاری مسابقات فینال به اوج خواهد رسید.

 انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا