خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«زنجان یکی از استان‌های موفق کشور در صادرات»

زنجان به گفته‌ی سرپرست هیأت اعزامی اتاق بازرگانی زنجان به نمایشگاه جیتکس دبی، زنجان با وجود شرایط دشوار در زمینه‌ی صادرات همچنان در فهرست استان‌های موفق بوده است.

به گزارش صدای زنجان نیوز، سرپرست هیأت اعزامی اتاق بازرگانی زنجان به نمایشگاه جیتکس دبی در این جلسه با اشاره به اینکه زنجان نسبت به جمعیت خود در حوزه صنعت سرآمد می‌باشد، تصریح کرد: استان زنجان با وجود شرایط سخت در حوزه صادرات همچنان در زمره استان‌های موفق بوده است.

علی شاهمرادی با اشاره به آسیب‌زا بودن برخی موارد به صادرات کشور، همچون مابه‌التفاوت قیمت ارز در بازار آزاد با نرخ بانک مرکزی، گفت: موضوعات مرتبط با انتقال پول، مشکلات زیادی را در زمینه تجارت ایجاد کرده است.

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان ادامه داد: آشنایی با پتانسیل و ظرفیت‌های بازار کشور امارات به ویژه در حوزه آی تی و ارتباطات از جمله اهداف این سفر هیأت تجاری به نمایشگاه جیتکس دبی است.

در ادامه این جلسه سایر اعضای هیات تجاری و تخصصی اعزامی نیز نسبت به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه‌های تخصصی پرداختند که از آن جمله می‌توان به ایده‌برداری از این نمایشگاه، حوزه هوش مصنوعی، حضور شرکت‌های داخلی در سطح بین‌المللی، توسعه دانشگاه‌ها در حوزه ارتباطات، کار بر روی برندها، مشکلات ناشی از انتقال پول و دیگر موارد اشاره کرد.

محمد سلیمانی سرکنسول ایران در دبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از مبادلات تجاری در امارات از سوی بخش خصوصی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: کنسولگری نیز موضوعات کلی و حمایت و تسهیل لازم را در خصوص توسعه تجارت انجام خواهد داد.

او با اشاره به تحریم‌های اقتصادی جمهوری اسلامی و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، اظهار کرد: حجم تجارت خارجی ایران با امارات ۲۵ میلیارد دلار می‌باشد که بخش عمده‌ای از آن در دبی صورت می‌گیرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دبی با اشاره به حضور شرکت‌های مختلف ایرانی از جمله استان زنجان در بازار کشور امارات متحده عربی و شهر دبی، گفت: این دست از اتفاقات با وجود تحریم‌ها صورت گرفته که نشانگر وجود جای کار بسیار زیاد است.

سلیمانی در پایان با بیان اینکه تحریم‌ها و مشکلاتی در زمینه بانکی همواره وجود داشته است، ابراز کرد: کنسولگری راهنمایی لازم و تسهیل‌گری را در زمینه توسعه تجارت انجام خواهد داد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا