خرید تور تابستان

لاتاری 2025 از در و دیوار شهر می‌ریزد | «شب آخر 12 میلیون از یک خانواده برای ثبت‌نام لاتاری گرفتیم»

سه روز دیگر تا پایان مهلت ثبت نام لاتاری (16 آبان) فرصت باقی مانده و تبلیغ موسساتی که شما را در لاتاری ثبت‌نام می‌کنند از در و دیوار شهر می‌ریزد به ویژه محوطه‌ی اطراف دانشگاه‌های شهر یا موسسات آموزش زبان.

انصاف نیوز با کارمند سابق یکی از موسسات مهاجرتی که ثبت‌نام لاتاری را نیز انجام می‌دهد و یکی از متقاضیان لاتاری 2025 مصاحبه کرده است.

یکی از موسساتی که قیمت این ثبت‌نام از آن‌ها پرسیده شد این کار را برای افراد مجرد 150هزار تومان و برای متاهلینی که فرزندی ندارند 400هزار تومان انجام می‌داد. نکته‌ی جالب توجه این بود که با وجود تعداد زیاد کارمندان تنها خدمت این موسسه ثبت نام لاتاری بود. سهم هر کشور در لاتاری 7درصد جمعیت آن است بنابراین سهم ایرانی‌ها بین 4500 تا 5000 نفر می‌شود. البته همه‌ی این افراد موفق به رفتن به سفارت نمی‌شوند.

تاریخ لاتاری را سال بعد از کریسمسِ پیش روی تاریخ ثبت نام در نظر می‌گیرند و لاتاری امسال 2025 می‌شود.

کارمند یک موسسه: نزدیک موعد پایان، هزینه ثبت‌نام لاتاری خانواده‌ای 12میلیون تومان شد

موسسه‌ی کارمندی که انصاف نیوز با او گفت‌و‌گو کرده است در یکی از مناطق مرفه تهران است. این موسسه علاوه بر ثبت نام لاتاری خدمات دیگر مهاجرتی را نیز ارائه می‌دهد ولی به لاتاری مشهور است و بیشترین درآمدش نیز از همین طریق است. به گفته‌ی مصاحبه‌شونده سال گذشته بیشتر از 50000 نفر را در لاتاری ثبت نام کرده‌اند.

این شخص که مدیر یکی از بخش‌های این موسسه نیز بوده است در مورد کلاهبرداری‌هایی که در زمینه‌ی خدمات آن‌ها وجود دارد نیز چنین گفت: اصلا کلاهبرداری معنی‌دار نیست. هرچقدر ثبت نام بیشتر شانس حضور برنده بین افراد ثبت نام شده به وسیله‌ی موسسه بیشتر می‌شود. تعداد برندگان موسسه برایش اعتبار می‌شوند. به گفته او سفارش ثبت نام را در این موسسات تا لحظات آخر به امید یک ساعتی که فرصت تمدید می‌شود می‌پذیرند طوری که ناچار وجوه تعدادی عودت داده می‌شود.

مدیر بخشی از این موسسه می‌گفت تا سال گذشته به ازای هر نفر 400هزار تومان، همسر آن شخص 300هزار تومان و هر فرزند زیر 20سال 200هزار تومان دریافت می‌شده است. این مبلغ با نزدیک شدن به ساعات پایانی فرصت ثبت نام صد یا دویست هزار تومان افزایش می‌یابد. نه درصد مالیات هم روی همه‌ی این مبالغ می‌آید. رقم عجیبی که در ساعات پایانی فرصت ثبت نام با آن برخورد کرده بود 12 میلیون تومان و مربوط به خانواده‌ای چند نفره بود.

دریافت هزینه‌های دلاری یا معادل دلاری موسسات مهاجرتی نکته‌ی تعجب‌برانگیز برای این کارمند بود. او در توضیح هزینه‌ی زیاد این موسسات می‌گفت: طوری بود که آقایی به من می‌گفت ماشینش را برای این کار فروخته است. ریجکت هم شده بود و می‌گفت انگار زندگی‌اش را از دست داده است.

تنها نقطه‌ی تفاوت خدمات‌دهی این موسسات به اتباع این است که ویزای ورود به کشور محل مصاحبه‌شان را باید خودشان بگیرند.

این نکته نیز مهم بود که تمام پذیرفته‌شدگان مرحله اول موفق به رفتن به سفارت آمریکا در کشورهای همسایه نمی‌شوند و این تعداد در زمان ریاست جمهوری ترامپ حتی کمتر نیز بوده است.

متقاضی لاتاری 2025: خوان دولت آمریکاست که ممکن است جمع شود

متقاضی لاتاری‌ای که با انصاف نیوز گفت‌و‌گویی داشته فارغ‌التحصیل دکترای مکانیک از یک دانشگاه خوب کشور است و در گیر و دار پروسه‌ی مهاجرت لاتاری را فقط به عنوان یک شانس جانبی می‌بیند.

به گفته‌ی این دانش‌آموخته‌ی دکتری مکانیک میزان استقبال ایرانی‌ها در این قرعه‌کشی زیاد است و دوسال پیش که دسترسی مردم به اینترنت کمتر بود چیزی حدود دو و نیم میلیون نفر ایرانی در لاتاری ثبت‌نام می‌کرده‌اند.

او در ادامه‌ی گفته‌هایش از این امر ابراز تعجب می‌کرد که با وجود اینکه ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد ده درصد سهمیه‌ی لاتاری به آن‌ها تعلق دارد و با خنده می‌گفت: «نمی‌دانم به هر حال خوان کرم دولت آمریکاست که در دنیا گسترده شده و معلوم هم نیست تا کِی برقرار باشه! ترامپ حرف‌هایی زده بود…»

او که راجع به شیوه‌های مختلف مهاجرت از جمله لاتاری تحقیقات کافی کرده بود در پاسخ به سوالی در مورد شرایط بعد از قبول شدن لاتاری و حتی گرفتن گرین کارت می‌گفت: «دیگه به هر حال آمریکا خدای کاپیتالیسم جهانه؛ زبان بلد نباشی، حرفه‌ای بلد نباشی با خاک یکسان میشی! میری اونجا کارتن‌خواب میشی!»

او در توضیح حجم بالای افرادی که برای مهاجرت اقدام می‌کنند گفت: «برای ویزای ایتالیا باید برید شرکت ویزامتریک. نمی‌دونم تا حال مترو توپخونه رفتید یا نه الآن اونجا عین مترو توپخونه‌ست یعنی آدم‌ها سرپا ایستادن تا نوبت بهشون برسه!»

از او راجع به شیوه‌ی وقت گرفتن از سفارت پرسیدم که قاعدتا باید بتوان از طریق سایت رسمی سفارت وقت گرفت؛ با کنایه پاسخ داد: «بله میشه وقت گرفت. از سامانه ایرانخوردرو هم میشه ماشین خرید. ارز دولتی هم میشه گرفت»

به تازگی به یک موسسه مهاجرتی رفته بود و قیمت‌ها را تا حدودی می‌دانست. برای آدمی با شرایط او که می‌خواست به استرالیا مهاجرت کند موسسات مختلف قیمت‌های مختلفی از 3500 تا 8000 دلار استرالیا را به او پیشنهاد داده بودند یعنی حدودا معادل 120 تا 240 میلیون تومان.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. پارسال ۱۵ میلیون نفر ثبت نام کردن و ۶۰۰۰ نفر قبول شدن یعنی شانس قبولی از هر ۲۵۰۰ نفر فقط یک نفره بیخود پولاتونو به این موسسات ندید خودتون هم میتونید ثبت نام کنید فقط عکس باید مناسب باشه

    7
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا