خرید تور تابستان ایران بوم گردی

اژه‌ای: جرم بچه‌های معاون اول قوه قضاییه ثابت شد

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای گفت: از بچه‌های معاون اول قوه قضاییه گزارش فساد دادند، جرم آنها ثابت شد و با آنها برخورد کردیم و هیچ ابایی در این زمینه نداریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس قوه قضائیه بعدازظهر امروز در نشست با اقشار مختلف مردمی کرمان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: تنها یاد کردن از شهدا کافی نیست و باید یاد آنها و راهی را که شهدا در آن مسیر به شهادت رسیدند، پاس بداریم و رنج‌های زیادی را که در این مسیر کشیده شده است، فراموش نکنیم.

وی با بیان اینکه “ما امروز برای حفظ ارزش‌های اسلامی و حراست از خون شهدا مسئولیت بسیار سنگینی به‌عهده داریم”، گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا نباید لقلقه زبان شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اتفاقاتی که این روزها در غزه می‌افتد، گفت: عزیزانی امروز در غزه تحت شدیدترین فشارها قرار دارند و باید بدانیم که این بمباران‌ها و شرارت‌هایی که رژیم غاصب اسرائیل با حمایت آمریکا و برخی دولتمردان اروپایی انجام می‌دهد در طول تاریخ بی‌سابقه است.

وی با یادآوری اینکه اسرائیل ظرف چند روز بیش از 4 هزار کودک بی‌گناه را به شهادت رساند و بیش از 3 هزار زن بی‌دفاع را زیر آوارها گذاشت، افزود: هزاران نفر را مجروح کردند و مردم زیادی تحت فشار این بمباران‌ها و تهدیدات بدون آب و برق و با محدودیت‌های زیاد زندگی می‌کنند.

محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک به مردم کرمان، گفت: ورزشکاران جانباز و معلول ما در رقابت‌های آسیایی تعداد قابل‌توجهی مدال‌های رنگارنگ را کسب کردند که تعداد زیادی از این مدال‌ها متعلق به فرزندان این استان هستند که با غیرت خود پرچم این سرزمین را به اهتزاز در آوردند.

وی با ابراز اینکه “8 آبان را پشت‌سر گذاشتیم و ما همه مدیون شهیدفهمیده‌های نوجوان این آب‌وخاک هستیم”، خاطرنشان کرد: 13 آبان را در پیش داریم و جنایات بسیار زیادی را که آمریکا طی ده‌ها سال به کشورهای اسلامی روا داشته است و هنوز ادامه دارد، نباید فراموش کرد.

رئیس قوه قضائیه با تصریح به اینکه مسئولان استان کرمان از نظر قضائی می‌توانند بدون تبعیض نسبت به مفسدان سیاسی، کسانی که امنیت روانی مردم را به مخاطره انداخته‌اند و مفسدان اقتصادی اقدام کنند، گفت: در جایی که نیاز باشد اختیارات لازم را به مسئولان کرمان تفویض می‌کنم.

وی با ابراز اینکه “دغدغه مردم در ارتباط با مفاسد اقتصادی را قبول دارم”، گفت: البته امنیت روانی جامعه را نباید به هم زد و خود ما هم نباید کاری کنیم که در زمین دشمن بازی کنیم و مطالب دشمن را به جامعه القا کنیم.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخورد قاطع با فساد افتخار جمهوری اسلامی و نظام مقدس اسلامی است، تأکید کرد: مبارزه بدون تبعیض و بدون تعارف با فساد و مفسد در عرصه‌ها و ساحت‌های گوناگون، جزو اولویت‌های اصلی قوه قضائیه است و ما بر این موضوع اهتمام و اصرار داریم اما باید توجه داشت که خدای ناکرده در این عرصه، در زمین دشمن بازی نکنیم و امنیت روانی و مردم را خدشه‌دار نکنیم؛ گاهی مطالبی بدون استناد و از ناحیه دشمن مطرح می‌شود و ما به پمپاژ آنها مبادرت می‌ورزیم؛ باید از این رویکرد اجتناب کرد و در عین حال اطمینان داشته باشیم که نظام بدون اغماض با فساد و مفسد مقابله می‌کند.

وی با طرح این سؤال که از کدام‌یک از مسئولان کشور فساد ثابت شده است و جمهوری اسلامی با او برخورد نکرده است، گفت: در همین استان کرمان فردی که مقام بالایی در کشور داشته، زمانی رئیس جمهور بوده، رئیس مجلس و رئیس تشخیص مصلحت نظام بوده است اما فرزندان او که فساد آنها ثابت شده است، به زندان رفتند.

محسنی اژه‌ای با تصریح به اینکه “از بچه‌های معاون اول قوه قضائیه گزارش فساد دادند، جرم آنها ثابت شد و با آنها برخورد کردیم و هیچ ابایی در این زمینه نداریم”، اضافه کرد: اما با شایعه که نمی‌شود اقدام کرد؛ نمی‌شود در ارتباط با کسی شایعه‌ای راه بیندازیم بعد توقع برخورد قضائی داشته باشیم؛ مگر آنکه ثابت شود.

وی با یادآوری اینکه “در سفر به استان‌ها با گروه‌های مختلف دیدار داشتیم، چند دانشگاه رفتیم و در این دو سال و اندی که به قوه قضائیه آمدم با همه اقشار جلسه داشتیم و گفت‌وگو کردیم”، گفت: عدم عمل به قانون باعث تبعیض می‌شود.

محسنی اژه‌ای در بخشی دیگر راجع به مصوبه خلاف قانون توضیح داد: کار دیوان عدالت اداری این است که اگر جایی مصوبه‌ای از دولت صادر شد و خلاف قانون بود و کسی دادخواست داد ـ که همه مردم می‌توانند دادخواست بدهند ـ جلویش گرفته شود و ابطال بشود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه “امروز ناهنجاری‌های مختلف اجتماعی داریم از جمله آن موضوع حجاب است”، گفت: بعد از اغتشاشات سال گذشته ما گفتیم “همین قانون که داریم در این ارتباط اجرا شود”، گفتند “این قانون بازدارنده نیست”.

وی ادامه داد: به وزارت کشور هم گفتیم، به نیروی انتظامی هم گفتیم که بسیاری از این جرایم مشهود است و برابر قانونی که وجود دارد باید با آن برخورد و اعلام جرم شود و قوه قضائیه هم حتماً برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا