خرید تور تابستان ایران بوم گردی

وام ۱.۹ میلیارد تومانی پول خرید چند متر مسکن در مناطق مختلف تهران می‌شود؟ [+جدول]

«وام ۱.۹ میلیارد تومانی پول خرید چند متر مسکن در مناطق مختلف تهران می‌شود؟»؛ این سوالی‌ست که خبرگزاری تسنیم در گزارشی به آن پاسخ داده است. متن این گزارش در پی می‌آید:

بانک مسکن هفته گذشته بخشنامه پرداخت وام 1.9 میلیارد تومانی خرید مسکن را به شعب این بانک ابلاغ کرد؛ وامی که کل سود پرداختی آن در ماه 12 سال 22 بیش از 7 میلیارد تومان است. در واقع دریافت‌کنندگان این وام در پایان دوره بازپرداخت اقساط با احتساب هزینه مربوط به خرید اوراق حق تقدم که در زمان حاضر حدود 400 میلیون تومان است حدود 9.5  میلیارد تومان بابت وام جدید خرید مسکن پرداخت خواهند کرد.

جدا از اقساط سنگین وام مذکور، یکی از مسائل اثرگذاری تسهیلات 2 میلیارد تومانی (یک میلیارد و 920 میلیون تومانی) در قدرت خرید مردم است. بررسی‌ها نشان می‌دهد با وام مذکور با توجه به متوسط قیمت مسکن اعلام شده شهریورماه امسال توسط مرکز آمار ایران در منطقه یک می‌توان 12.1 مترمربع واحد مسکونی خریداری کرد.

این منطقه در ماه مورد اشاره با حدود 158 میلیون تومان بیشترین متوسط قیمت را در مناطق 22گانه داشته است. در منطقه 18 نیز که با حدود 41.5 میلیون تومان کمترین متوسط قیمت را داشته می‌توان 46.2 مترمربع خانه در شهر تهران خریداری کرد که این متراژ تا حدودی قابل قبول توجه است.

وام ۱.۹ میلیارد تومانی پول خرید چند متر مسکن در مناطق مختلف تهران می‌شود؟ [+جدول]

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا