خرید تور تابستان

خرید اقساطی و بی‌دردسر؟! با «شهر لوازم‌خانگی» می‌شود!

شما هم می‌توانید یک خرید اقساطی خوب از یک فروشگاه معتبر و شناخته‌شده داشته باشید. همیشه که نباید نگران سوءاستفاده افراد سودجو با طرز رفتار غیرحرفه‌ای باشیم.

وقتی همه چیز شفاف و قانونمند باشد، هم مشتری و هم فروشنده به اهداف خود می‌رسند. مشتری با یک خرید خوب و فروشگاه با ارائه خدمات باکیفیت و کسب شهرت، سود خواهند کرد.

ما در این مقاله می‌خواهیم به بیان آنچه که در سایت‌ها و فروشگاه‌های نامعتبر می‌گذرد بپردازیم. همچنین شما را با یکی از بهترین فروشگاه‌های قانون‌مدار و شفاف در فروش اقساطی کالا آشنا کنیم.

عینک بدبینی را به چشمانتان بزنید!

فروشگاه‌های زیادی هم در فضای آنلاین و هم در فضای آفلاین به‌ظاهر تلاش می‌کنند تا ما یک خرید خوب اقساطی داشته باشیم. آنهایی که آنلاین هستند به‌صورت اتوماتیک و در لحظه، شرایط خرید اقساطی را باتوجه‌به بودجه و نیاز ما مشخص می‌کنند. اما همان‌طور که گفتیم، این ظاهر ماجرا است و وقتی که بیشتر تحقیق می‌کنیم، می‌فهمیم خرید از آنها آن‌قدر هم شیرین نیست.

این تنها دو نمونه از کامنت‌های مردم در شبکه‌ اجتماعی یکی از این سایت‌های به‌ظاهر معتبر است:

  • «بیست و سه درصد سود بانکه، یه مبلغ هم کارمزد خودتون و از همه بدتر اختلاف قیمت شدید محصولاتتون با بقیه فروشگاه‌هاست. به‌هیچ‌وجه به‌صرفه نیست.»
  • «موجودی محصولاتتون متنوع نیست و محدود هست و ضمن اینکه کارمزد بالا برمی‌دارین دویست تومن درخواست بدیم صد و هفتاد میدین و باید سیصد تومن برگردونیم!»

کیفیت بد خدمات در این سایت به همین‌جا خلاصه نمی‌شود و شما از کامنت‌های مردم متوجه پاسخ‌دهی ضعیف کارشناسان این فروشگاه، بی‌احترامی آنها، معطلی مردم و… می‌شوید.

این سایت و بسیاری از سایت‌های مشابه، برخلاف ظاهر رسمی و معتبرشان نه فقط کار را برای خرید قسطی کالا آسان نکرده‌اند بلکه باعث سخت‌شدن و پرهزینه شدن آن نیز شده‌اند. علاوه بر این به نظر می‌رسد مشتری‌های این سایت‌ها از شان و احترام لازم و کیفیت خدمات بالا برخوردار نیستند.

بعضی از این فروشگاه‌ها برای افزایش مدت اقساط، مشتری را مجبور به خرید بیشتر محصولات می‌کنند. این کار، اضافه بر هزینه‌ زیاد کارمزد این فروشگاه‌ها، هزینه عملیات تقسیط و ارزش‌افزوده‌ای است که قبلاً به آنها اشاره شد.

درباره هفت‌خان خرید اقساطی کالا از این فروشگاه‌ها نیز حتماً اطلاع دارید. یکی از آنها که مشهور و به‌ظاهر معتبر است تنها در صورتی به صاحبان مشاغل آزاد اجازه خرید اقساطی کالا می‌دهد که چهار سال از اعتبار جواز کسبش باقی مانده باشد. این در حالی است که به مشاغلی همچون خرازی‌ها، کتاب‌فروشی‌ها و… اجازه خرید قسطی کالا داده نمی‌شود. این فقط یکی از شرایط لازم برای دریافت وام از این فروشگاه است.

«شهر لوازم‌خانگی» در مقابل هفت‌خان رستم!

در این شرایط پیداکردن فروشگاهی که همه امتیازهای یک خرید خوب اقساطی را به مشتری دهد، مشکل به نظر می‌رسد. امتیازهایی که در حقیقت امتیاز نیست و حق مشتری است اما فروشگاه‌های غیرمعتبر و سودجو آن را تبدیل به امتیاز کرده‌اند؛ چیزهایی مثل شفافیت در اقساط، شرایط پرداخت آسان و منصفانه، تکریم مشتری و… . یکی از فروشگاه‌هایی که توانسته شرایط ایده‌آلی برای خرید اقساطی کالا فراهم کند، شهر لوازم‌خانگی است.

خرید اقساطی از شهر لوازم‌خانگی ساده و شفاف است. مشتری‌ها می‌توانند به 5 صورت مختلف از این فروشگاه بزرگ خرید اقساطی کنند، بدون اینکه بعداً دچار ابهام و تردید شوند یا حس کنند از اعتمادشان سوءاستفاده شده است:

1- خرید اقساطی شش‌ماهه

2- خرید اقساطی ۱۲ماهه

3- خرید اقساطی ۲۴ماهه

4- خرید اقساطی ۱۲ماهه سازمانی

5- خرید اقساطی ۱۲ماهه چکی سازمانی

در خرید اقساطی از شهر لوازم‌خانگی، مشتری از صفر تا 45 درصد از مبلغ کالا را پیش‌پرداخت می‌کند. مبلغ باقی‌مانده مبلغی است که باید به‌صورت اقساط توسط مشتری پرداخت شود و برای آن اقساط شش تا ۲۴ماهه در نظر گرفته می‌شود.

نکته مهم و قابل‌توجهی که باید بدانید، کارمزد اندکی است که شهر لوازم‌خانگی برای کالاهای خود در نظر گرفته و این کارمزد تنها برای باقی‌مانده مبلغ کالا است. این یعنی اینکه برخلاف اکثر فروشگاه‌ها در شهر لوازم‌خانگی خبری از افزودن کارمزد بر مبلغ پیش‌پرداخت نیست.

بعد از اینکه کالای موردنظرتان را برای خرید اقساطی انتخاب کردید، بدون اینکه درصدی بر قیمت کل آن افزوده شود، مبلغ پیش‌پرداخت را می‌پردازید و سپس مبلغ باقی‌مانده را با شرایط زیر پرداخت می‌کنید:

  • برای اقساط شش‌ماهه حداکثر هفت درصد کارمزد
  • برای اقساط ۱۲ماهه حداکثر 13 درصد کارمزد
  • برای اقساط ۲۴ماهه حداکثر 25 درصد کارمزد

شگفت‌انگیز اینجا است که قیمت‌ها در شهر لوازم‌خانگی بر اساس قیمت‌های مصوب وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایت 124.ir است. همچنین شما هیچ‌گونه اختلافی بین قیمت درج شده بر روی محصول و قیمت خرید در شهر لوازم‌خانگی مشاهده نمی‌کنید و مجبور نیستید به بهانه‌های مختلف مثل ارزش‌افزوده، کارمزد عملیات تقسیط و… پول بیشتری پرداخت کنید.

بدین ترتیب برای خرید اقساطی کالایی به قیمت 100 واحد با کارمزد 21 درصد در 20 ماه در مجموع باید مبلغ 115,75 واحد پرداخت کنید. این در حالی است که برای مجموعه‌های پرشماری که کالاهایشان قیمتی خارج از عرف دارد و برای پیش‌پرداخت هم کارمزد می‌گیرند در شرایط اقساطی مشابه باید مبلغی حداقل 144 واحد پرداخت کنید.

اگر قصد خرید اقساطی لوازم‌خانگی را دارید حتماً به شهر لوازم‌خانگی و مزایای مختلف آن فکر کنید. این فروشگاه در چند شهر بزرگ ایران مثل تهران، اصفهان و ساری دارای شعبه است.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا