خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تایید خبر نامه‌ی ولایتی به «یکی از مسئولان عالی رتبه نظام» درباره‌ی پرونده‌ی سیدروح‌الله عجمیان

مشاور علی‌اکبر ولایتی در واکنش به اظهارات پدر سیدروح‌الله عجمیان در یک برنامه‌ی تلویزیونی گفت: پس از درخواست ۱۰۲ تن از روسای نظام پزشکی سراسر کشور و و طومار بیش از ۶ هزار پزشک مبنی بر بی گناهی وی و نیز پیام های مکرر از محافل پزشکی بین المللی مبنی بر تشدید تحریم‌ها در حوزه پزشکی و تماس‌های مکرر انجمن های پزشکی با دکتر ولایتی طی نامه‌ای به یکی از مسئولان عالی رتبه نظام صرفا درخواست بررسی بیشتر کرده است و هیچ مکاتبه ای با قوه قضائیه در کار نبوده است.

خبرگزاری فارس نوشت: صالح اسکندری یکی از نزدیکان رسانه ای و مشاورین دفتر علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر انقلاب اسلامی طی یادداشتی ضمن بیان اطلاعات جدیدی از ماجرای وساطت در پرونده شهید عجمیان به برخی انتقادات پاسخ داد. مشروح این یادداشت در ذیل از نظرتان می گذرد؛

در ماجرای شهید عجمیان و مصاحبه تلویزیونی اخیر پدر شهید چند نکته حائز اهمیت است؛

۱- پدر شهید عجمیان مثل تمام خانواده های شهدا مایه فخر و مباهات ملت ایران هستند و تا دنیا دنیاست ما به این خانواده ها مدیون هستیم.

۲- شهدای امنیت و نیروهای بسیجی، انتظامی و … که سال گذشته در اغتشاشات ضد انقلاب به درجه رفیع شهادت رسیدند به خصوص شهدای دهه شصتی، هفتادی و هشتادی از جایگاه ویژه ای در بین شهدای انقلاب اسلامی برخوردارند و آن اینکه در زمانه فتنه ها و شرارت ها و در هنگامه آمیخته شدن حق به باطل و کتمان حقایق با پیروی از خط روشن ولایت توانستند در این آزمون دشوار پیروز شوند.”وَلَا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَکْتُمُوا الْحَقَّ وَأَنْتُمْ تَعْلَمُونَ” بقره آیه 42

۳- دکتر ولایتی نیز یکی از با سابقه ترین و مجرب ترین مدیران جمهوری اسلامی است که مورد اعتماد امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی طی ۴۲ سال گذشته بوده است.

۴- در ماجرای وساطت دکتر ولایتی برای یک پزشک که یکی از محکومین پرونده قتل شهید عجمیان است پس از درخواست ۱۰۲ تن از روسای نظام پزشکی سراسر کشور و و طومار بیش از ۶ هزار پزشک مبنی بر بی گناهی وی و نیز پیام های مکرر از محافل پزشکی بین المللی مبنی بر تشدید تحریم ها در حوزه پزشکی و تماس های مکرر انجمن های پزشکی با ایشان طی نامه ای به یکی از مسئولان عالی رتبه نظام صرفا درخواست بررسی بیشتر کرده است و هیچ مکاتبه ای با قوه قضائیه در کار نبوده است.

۵- دکتر ولایتی به عنوان یک پزشک قدیمی معتمد جامعه پزشکی کشور است از این منظر صرفا حامل پیام بخش موثری از جامعه پزشکی سراسر کشور بوده است.

۶- شواهد بسیاری وجود دارد که منتقدین وساطت دکتر ولایتی در این ماجرا، برای هم صنفی های خود نامه های مشابهی را به قوه قضائیه نوشته اند و درخواست بررسی بیشتر کرده اند.

۷- قوه قضاییه جمهوری اسلامی مستقل است و تحت فشار هیچ شخص و جریانی نبوده و نیست. دکتر ولایتی نیز هیچ تماس یا نامه و یا پیگیری از مراجع قضایی درباره پرونده شهید عجمیان نداشته است‌.

۸- پدر شهید عجمیان داغدار است و به خاطر این داغ سنگین و اطلاعات غلطی که به ایشان توسط برخی افراد مغرض داده شده در برنامه تلوزیونی نکاتی را بیان کرده است.

۹- دکتر ولایتی در موضوع این گزارش به یقین رسیده اند و یقین پایه حجت شرعی است. ولایتی اهل سیاست بازی نبوده و نیست که جهت خوشایند یک جریان سیاسی و یا علیه جریان سیاسی دیگر موضعی اتخاذ کند.

۱۰- برخی از واکنش های رسانه ای قابل پذیرش بود و ناشی از تعصب و غیرت جامعه انقلابی ایران روی خانواده شهدا به عنوان نور چشمهای ملت ایران بود. اما برخی از واکنش ها حکایت از نوعی تسویه حساب سیاسی با آقای ولایتی، خانواده شهدا و انقلاب داشت که از هر دو طرف غائله می شد اینها را فهمید و انگیزه های سیاسی پنهان آنها را مورد تحلیل قرار داد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. اگر واقعا بخاطر تشدید نشدن تحریم های پزشکی از جنایت این دکتر فرانکشتاین گذشتید جای تقدیر داره. هرچند همین الانشم بچه های پروانه ای دارن زجر میکشن و جامعه حقوق بشر هم ثابت کرده برای رسیدن به خواسته های خودش هر جنایتی رو آزاد میدونه.اما من بعید میدونم جریان این باشه. طبق معمول جامعه پزشکان زحمت کش و بی پول و مفلس اعمال فشار کردن چون خودشون هم ممکنه فردا به جرمی مشابه گیر بیفتن.جامعه پزشکی ما اکثرا ساکن روستاها هستن و هر روز غذا نون و ماست میخورن. غذای اشرافیشون کله جوش هست اونم هفته ای فقط یکبار. ما از کلمبیا که نیومدیم. تو همین کشور بدنیا اومدیم و گوشی دستمونه.میدونیم جان ادمی که تو یه خونه 100 متری داغون ساکنه ارزشی نداره که بخاطرش جامعه رو از خدمات یک دکتر فرانکشتاین محروم کنید. در پایان برای تقدیر از زحمات سی ساله دکتر ولایتی(مثل دعوت از چاعوشسکویی که یک هفته بعدش در رومانی اعدام شد) شعری آماده کردم که تقدیم میکنم: ماشالا امون از پسر بابا ای شیطون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا