خرید تور تابستان ایران بوم گردی

علی باقری پس از رد صلاحیت اولیه: اعتراض می‌کنم | ما طلبکاریم

انتخابات متعلق به ملت و حاصل انقلاب اسلامی است

خبر رد صلاحیت علی باقری، دبیر سابق جبهه اصلاحات، در انتخابات مجلس، صبح امروز منتشر شد. به گفته‌ی آقای باقری دلیل ذکر شده برای رد صلاحیتش «عضویت در گروه‌های غیرقانونی» است. او ضمن اینکه عضویت خود در گروه‌های غیرقانونی را به کل رد می‌کند اعلام کرد که قصد اعتراض به این رد صلاحیت را دارد.

آقای باقری در گفت‌وگویی با انصاف نیوز درباره‌ی دلیل اعتراض به رد صلاحیتش را اینطور توضیح داد: رد صلاحیت‌های گسترده که در این مرحله رخ داده طبق آمار 25 درصدی خود وزارت کشور بی‌سابقه است. تا جایی که من به خاطر دارم از زمانی که خودم در وزارت کشور بودم و دوره‌های بعد، این درصد رد صلاحیت در مرحله‌ی هیئت اجرایی بی‌سابقه است.

مدیرکل سیاسی اسبق وزارت کشور در دولت اصلاحات، می‌گوید: این رفتار قابل پیش‌بینی بود. از دولتی که رئيس جمهورش در انتخاباتی غیررقابتی و با رد صلاحيت گسترده‌ی رقبا سر کار می‌آيد جز اين انتظار نمی‌رود. من ساده‌لوح نبودم و این احتمال را می‌دادم. به همان دلیلی که در این انتخابات علیرغم پیش‌بینی‌ام ثبت‌نام کردم به این رد صلاحیت نیز اعتراض خواهم کرد.

او معتقد است: انتخابات مال دولت و آقای رئیسی یا حاکمیت نیست. انتخابات متعلق به ملت و حاصل انقلاب اسلامی است. کسی حق ندارد انتخابات را به انحصار خود درآورد. ارث پدر کسی نیست که برخلاف قانون در آن دخل و تصرفی کند. به دلیل همین توضیحاتی که گفتم اعتراض خواهم کرد، نه اینکه امیدی به شورای نگهبان یا مسئولان اجرایی مربوطه داشته باشم.

باقری می‌گوید: عقب‌نشینی را صلاح نمی‌دانم و از حداکثر ظرفیت قانونی استفاده خواهم کرد و مطالبه جدی دارم. نهادهای مربوط موظف هستند توضیح دهند. پاسخگویی این‌ها در مقابل مردم صدقه نیست وظیفه‌شان است. من عضو هیچ گروه غیرقانونی‌ای نبوده‌ام؛ هیچ بندی قانونی در مورد رد صلاحیت من صدق نمی‌کند و کسانی که چنین تشخیصی داده‌اند را به محاجه می‌طلبم.

این فعال سیاسی در پایان گفت: ما طلبکاریم چرا که انتخابات را حق ملت می‌دانیم. در ضمن ساده‌لوح هم نیستیم که امید چندانی به نتیجه داشته باشیم اما به هر حال سیاست‌ورزی و مبارزه سیاسی همین است. باید بر حق و مواضع خود پافشاری کرد تا بلاخره یک روزی به نتیجه رسید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. حتما این کار بکنید همین روحیه برای نگه داشتن انتخابات باعث خوشحالی ست می دونید من فکر می کنم یک عده دوست دارند ما از اصلاح ناامید و برانداز شیم اصلا این کار نمی کنم برای صندوق رای می جنگم به قوه قضاییه رجوع می کنم سعی می کنم آرام آرام اصلاحات را جلو ببرم تا جایی که اصلاحات کامل اتفاق بیافتد هر شهروند ایرانی و هر مسلمانی همین کار را می کند به طور طبیعی البته با خیابان مخالفم چون خیلی تجربه ی تلخی بود واقعا اصلا دوست ندارم تکرارش کنم درد ناک بود برای همه من می خوام حاکمیت را توانمند کنم این تفاوت اولویت شاید با برانداز هاست

    4
    5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا