خرید تور تابستان

توصیه یک دانشجوی منتقد: مسوولین از فرمایشات رهبری تبعیت کنند

یک دانشجوی منتقد، با بیان این که «رهبری فرمودند مخالف بنده حرف زدن، نه جرم است و نه موآخذه دارد»، گفت: معلوم است که خط مشی و نگاه رهبری چیز دیگر و خط مشی مسوولین چیز دیگری است . انشالا که خداوند مسئولین را به سمت تبعیت از فرمایشات رهبری هدایت بفرماید.

به گزارش انصاف نیوز، بخشی از سخنان محمدعلی کامفیروزی (عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت) در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پی می آید:

✅ نهاد دانشگاه در دید جامعه به یک نهاد مدرک گرا تبدیل شده است.

✅ در طول ده تا دوازده سال گذشته به تجربه ثابت شد هیچ ارتباطی بین استقلال سیاسی با استقلال اقتصادی دانشگاه نیست. اگر قرار بود استقلال اقتصادی دانشگاه منجر به استقلال سیاسی دانشگاه شود با پولی شدن دانشگاه ، الان و امروز باید دانشگاه ما استقلال سیاسی میداشت نه اینکه میزان تعرضات به حریم دانشگاه نسبت به قبل بیشتر شود.

✅ در حوزه اموزش عالی در کشور نهادهای مختلفی وجود دارند که درحال قانون گذاری در دانشگاه هستند درحالیکه مجلس شورای اسلامی در رابطه با دانشگاه مسلوب الاختیار شده است.

✅ یکسری مصوباتی خصوصا در 8 سال قبل در دانشگاه ها تصویب شد که مغایر با قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی بود و در کنار آن مقررات و مصوبات مبهم و ناقص بسیار زیاد بود و این تورم مقررات یکی از دلایل رسیدن به وضعیت کنونی است.

✅ انتخاب از بالا به پایین و تحمیلی مسئولین دانشگاهی و نبود نظم اداری مورد انتظار از علل دیگر ایجاد شرایط کنونی است .

✅ دیگر دلایل وضعیت امروز دانشگاه ه را می توان این چنین برشمردا: نبود نگاه مشارکت جویانه به دانشجویان، جذب غیرعلمی و سیاسی اعضای هیئت علمی، عدم پذیرش نقد از طرف مسئولین، عدم شناخت درست حراست ها از وظایف خود که (متاسفانه بعضا به دنبال امنیتی کردن دانشگاه و نه تأمین امنیت دانشگاهیان هستند)، عدم توجه به آزاداندیشی ، دخالت نهاد های بیرون دانشگاه که عموما دیدگاه های سیاسی دارند (و طبیعتا موجب حاکم شدن دیدگاه های سیاسی در دانشگاه می شود)، انتظار بی مورد بعضی از مسئولین از دانشجو برای توجیه قدرت (درصورتی که دانشجو همیشه منقد قدرت بوده، هست و خواهد بود)،. ندادن مجوز به تشکل های دانشجویی انجمن ها، کانون ها و اعمال تبعیض های جنسیتی و قومیتی در جذب و پذیرش دانشجویان، استفاده از تمامی ابزارهای ولو غیراخلاقی برای ایجاد فضای رکود و وحشت در دانشگاهها و عدم حمایت از دانشجویان در مقابل برخی فشار های بیرونی.

✅ مجموعه این شرایط دست به دست هم داده و فضایی را ایجاد کرده که دانشجویان غالبا وارد دانشگاه می شوند و مدرک می گیرند و می روند و ترجیح میدهند که نقش و یا فعالیتی دیگری نداشته باشند.

✅ دانشگاه امروز ایران به نسبت دانشگاه مطلوب و مورد نظر رهبری که می گویند خداوندلعنت کند دستهایی را که نمی خواهند دانشگاه سیاسی باشد، فاصله بسیار زیادی دارد .

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. مسئولینی که در ملاقات با رهبری از سخنان ایشان ،که یکی دو ساعت بعد منتشر میشود ، یادداشت بر میدارند ، حتما میخواهند به آن عمل کنند ، خدای نکرده برای چاپلوسی که نیست !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا