خرید تور تابستان ایران بوم گردی

صدور حکم قضایی برای ۹ متهم اشیاء تاریخی میراث‌ فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اداره حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد از صدور احکام قضایی برای 9 متهم سرقت اشیاء تاریخی میراث‌فرهنگی این استان خبرداد.

به گزارش بویرنیوز، رئیس اداره حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد آبان ماه 1402، اظهارکرد: این احکام برای دو پرونده مربوط به حفاری‌های غیرمجاز در سطح شهرستان‌های استان صادرشده است.

رئیس اداره حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعداد متهمان این دو پرونده اشیاء تاریخی ۹ نفر بوده که با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان دستگیر شده و از آن‌ها یک شی تاریخی و یک دستگاه فلزیاب کشف و ضبط‌ شده است.

حسین اصلانی بابیان اینکه شی‌ء تاریخی با هماهنگی دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد به موزه باستان‌شناسی شهر یاسوج انتقال داده‌شده است، تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان حوزه میراث‌فرهنگی این شی تاریخی مربوط به دوره ایلام میانه بوده است.

او ادامه داد: برای این متهمان بین یک تا دو سال حبس تعلیقی پیش‌بینی‌شده است.

رئیس اداره حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با همکاری خوب دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و تشکل‌های مردم‌نهاد اجازه دست درازی به آثار تاریخی که هویت و شناسنامه مردم استان است داده نمی‌شود و با سودجویان برابر قانون برخورد جدی می‌شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا