خرید تور تابستان

رئیسی: مجلس خبرگان ضامن تحقق رهنمودهای رهبری است

سیدابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم و نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان ضامن تحقق رهنمودهای حکیمانه رهبری فرزانه و همه دغدغه مندان انقلاب اسلامی است.

سایت دبیرخانه‌ی مجلس خبرگان رهبری نوشت:

«آیت الله رئیسی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در دوازدهمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونهای این مجلس در سخنانی از مقاومت مردم مظلوم و مقتدر غزه قدردانی نمود.

نایب رئیس مجلس خبرگان و رئیس جمهور کشورمان در دوازدهمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونها مجلس خبرگان رهبری در سخنانی ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم و مقتدر غزه گفت: این مردم مظلوم با دستان خالی اما با اتکال به خداوند و اتحاد در برابر این هجوم های بی رحمانه و ضد بشری ایستادگی و مقاومت کردند.

آیت الله رئیسی افزود: مرد، زن و کودک و جوان فلسطینی امروز یک صفحه زرین از مقاومت را در برابر چشم جهانیان ایجاد کردند و اگر بخواهیم بعد از 40 روز تحلیلی درست ارائه کنیم تحلیل همان است که در بیان مقام معظم رهبری به آن اشاره شد و آن این است که دشمن شکست خورد و در وضعیت امروز که به عنوان آتش بس موقت اعلام شده اگر بخواهیم با نگاه به اتفاقات این 40 روز نگاه کنیم باید بگوییم دشمن مفتضحانه شکست خورد و مقاومت و مردم فلسطین پیروز شدند و پیروزی بزرگی کسب کردند ایستادگی مردم جواب داد و دشمن شکست خورد چون نتوانست به اهدافی که داشت دست پیدا کند، اهداف دشمن تصرف غزه و از بین بردن حماس و مقاومت بود که تا امروز به هیچ کدام از اهداف خود نرسیده اند و به دلیل کشتار مردم غزه و ویرانی خانه ها، بیمارستانها، یک نفرت عمومی بی سابقه برای رژیم صهیونیستی و حامیان او به وجود آمد.

همچنین در نتیجه اتفاقات این چهل روز همه فهمیدند که غربی ها شعار حقوق بشر و حقوق انسان را برای تأمین اهداف سلطه طلبان خود مطرح می کنند.

و ادعای طرفداری از حق کودک و حقوق بشر از سوی آنها به یک طنز تاریخی تبدیل شده است و علاوه بر این حقانیت حرف جمهوری اسلامی ایران و حرف امام که مردم آن را همواره فریاد کرده اند اثبات شد که رژیم صهیونیستی یک رژیم جعلی غیر قانونی است.

امروز چهره دولت های منافق در عالم آشکار شده است و همه فهمیده اند که رژیم صهیونیستی با نگاه متکی بر تبعیض نژادی و نژاد پرستی مردم فلسطین را قتل عام کردند و آمریکا و غربی ها با تمام توان از این رژیم غیر قانونی حمایت می کنند. موضوع دیگری که در این اتفاقات این چهل روز برای همگان اثبات شد ناتوانی و ناکارآمدی سازمانهای حقوقی و سازوکارهای حقوقی بشری بود.

امروز مردم یک نظم عادلانه جهانی را فریاد می زنندو معتقدنتد که سازوکارهایی باید در جهان بوجود بیایند که از مردم مظلوم دفاع کنند.

امروز باید به مردم فلسطین و مقاومت و خانواده های شهدای فلسطینی این پیروزی را تبریک گفت که بدون داشتن نیروی هوایی و نیروی دریایی و بدون تجهیزات کامل و تنها با ایمان و با کمک سلاح هایی که به دست مجاهدان تولید شد و در این نبرد به کار آمد رژیم صهیونیستی را مستأصل کرده اند و اساس رفتن به جنگ کودکان و زنان استیصال جدی رژیم صهیونیستی است و این در جنگهای متعدد مقاومت با رژیم صهیونیستی آشکار شده است و نشان می دهد که این رژیم ناتوان است و مقاومت با ایمان می تواند بر قدرت های بزرگ ظالمانه پیروز شود.

امروز روز پیروزی شرافت بر شرارت است. طبیعتا همگان باید به مردم فلسطین و مقاومت کمک کنند.

سازمانهای نوظهور باید به عرصه بیایند چون سازمانهای حقوقی جهانی کارآمدی خود را از دست داده اند و مردم باید عرصه شوند و معلوم شد که موضع جمهوری اسلامی ایران در این چهل سال موضع به حق بوده است و امروز همه به این حقانیت واقف شده اند.

دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم که هر دو مهم هستند. مجلس خبرگان ضامن تداوم جمهوریت و اسلامیت نظام است، ضامن تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی است، ضامن اجرای منویات امام عظیم الشأن است و ضامن تحقق رهنمودهای حکیمانه رهبری فرزانه و همه دغدغه مندان انقلاب اسلامی است.

در باره انتخابات مجلس شورای اسلامی هم از اهمیت بالایی برخوردار است، امروز مجلس قوی می خواهیم، مجلس قوی قانونگذاری قوی و قوانین کارآمد به دنبال خواهد داشت و موجب ریل گذاری متقن و نظارت اثر بخش در همه زوایای مختلف خواهد شد. مجلس قوی ضامن شکل گیری دولت قوی است. مجلس موجب تحقق اراده مردم می شود و دارای جایگاه اثر بخش در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. حضور و مشارکت مردم بسیار اهمیت دارد و تمام نهادها در جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارند که بر آراء عمومی و رأی مردم استوار هستند، در حالی که کشورهای دیگر فقط قیافه اتکا به آرای مردم را می گیرند اما امام راحل به نقش مردم باور حقیقی داشت و وقتی گفت میزان رأی مردم است با اعتقاد این سخن را می گفت.

حضور مردم در جمهوری اسلامی ایران تعیین کننده است و در این چهل سال هم اثبات شده است که مردم سالاری دینی یک حقیقت است در جمهوری اسلامی ایران.

امروز اراده مردم همه نهادها را شکل می دهد و بسیار اهمیت دارد و این حضور از ابتدای انقلاب اسلامی دارای اهمیت بوده است.

مهمترین نکته این است که مسئولین باید برای خدا حرکت کنند و اخلاص در امور برای آنها بسیار مهم است و جلب رضایت مردم و افزایش اعتماد مردم هم بسیار اهمیت است زیرا مردم در جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار تعیین کننده ای دارند.

طبیعتا تلاش همه مسئولین برای رضایت مردم بسیار اهمیت دارد چرا که رضایت مردم موجب مشارکت مردم در همه امور و ایجاد نشاط عمومی خواهد شد و سرمایه اجتماعی را افزایش خواهد داد.

دشمن به دنبال مأیوس کردن مردم است و تمام تلاش ما در جمهوری اسلامی ایران باید این باشد که روز به روز بر ایمان و امید مردم افزوده شود.

مردم نشان داده اند که خلاف خواست دشمن است حضور در همه عرصه ها موجب ناامیدی دشمن است.

وظیفه ما این است که تلاش کنیم با مردم از مردم و در کنار مردم بودن را با همه وجود رعایت کنند.

به رغم همه تخریبهای دشمن و شایعاتی که ایجاد می کنند همچنان روحانیت به عنوان مطمئن ترین گروه مرجع در بین مردم مطرح است و این یک سرمایه بزرگ است که مردم به روحانیت اعتماد دارند بنابراین این لازم است مسائل توسط اعضای مجلس خبرگان رهبری برای مردم تبیین شود تا هم ترفندهای دشمن کنار زده شود و همه جایگاه مجلس خبرگان رهبری برای مردم بیش از پیش تبیین شود تا مشارکت بالای مردم اولویت داشته باشد.

شما با جهاد تبیین و امید بخشی به مردم از جایگاه های مختلف تلاش کنید و مسئولین اجرایی هم با تلاش خود به این امر کمک خوئاهند کرد تا ان شاالله شاهد امید آفرینی باشیم که به افزایش مشارکت اجتماعی خواهد انجامید»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. تو هنوز وظیفه خبرگان رو نمیدونی
    وظیفه خبرگان نظارت بر عملکرد رهبر و انتخاب اوست.
    رهنمودهای رهبری رو شما باید انجام بدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا