خرید تور تابستان

«میزان شوری آب قم افزایش یافت»

بختیاری با بیان اینکه سهم قم از سدكوچری كاهش یافت، تصریح کرد: بر همین اساس مابقی آب شهر باید از منابع شور زیرزمینی تأمین شود که این اقدام افزایش شوری آب و نارضایتی مردم را به همراه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قم‌نا به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به نارضایتی مردم از کاهش فشار و افزایش شوری آب در روزهای اخیر در شهر قم اظهار کرد: با اعلام شرکت آب منطقه‌ای از 12 آذرماه سهم قم از سدکوچری کاهش یافته و به همین دلیل آب مورد نیاز شهر از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.

حسن بختیاری با بیان اینکه در حال حاضر نیاز آبی استان حدود 4 هزار و 500 لیتر در ثانیه است، گفت: این در حالی است که میزان تخصیص از سدکوچری به 2 هزار و 200 لیتر کاهش یافته و مابقی باید از چاه‌ها که دارای آبی لب‌شور هستند تأمین شود.

بختیاری با اشاره به اینکه صرفه‌جویی در مصرف و کاهش مصارف غیرضروری می‌تواند در کاهش برداشت از چاه‌ها مؤثر باشد، از استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا در خصوص افزایش تخصیص قم از سدکوچری چاره‌اندیشی کنند.

او با بیان اینکه افزایش شوری نارضایتی مردم را نیز به همراه دارد، یادآور شد: امیدواریم با پیگیری‌های مسئولان استان، مردم قم از آب با کیفیت سدکوچری بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا