خرید تور تابستان

استاندار آذربایجان‌ غربی: رهاسازی آب به دریاچه ارومیه از دی ماه آغاز می‌شود

از طریق بارش برف ۱۳ مسیر شاخص مسیر آبریزی به دریاچه ارومیه بود که این مسیرها امروز خشک یا بسیار کم آب شده است و رشد حوزه کشاورزی نیز از جمله مباحث جدی در زمینه کاهش آب دریاچه ارومیه است.

به گزارش آذرقلم (سایت خبری تحلیلی آذربایجان شرقی): استاندار آذربایجان‌غربی گفت: فصل رهاسازی آب از اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه آغاز می شود و تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد شد.
محمدصادق معتمدیان در مراسم روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه با اشاره به دغدغه دانشجویان در خصوص دریاچه ارومیه افزود: گرم شدن زمین، کاهش ۶۰ درصدی بارش برف، شرایط اقلیمی و افزایش مداخلات انسانی از جمله دلایل کاهش آب دریاچه ارومیه است.

او اضافه کرد: از طریق بارش برف ۱۳ مسیر شاخص مسیر آبریزی به دریاچه ارومیه بود که این مسیرها امروز خشک یا بسیار کم آب شده است و رشد حوزه کشاورزی نیز از جمله مباحث جدی در زمینه کاهش آب دریاچه ارومیه است.
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای پروژه‌های سخت افزاری دریاچه ارومیه ادامه داد: فصل رهاسازی آب از اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه آغاز می‌شود و تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد شد و امسال نیز اینچنین خواهد بود.

معتمدیان اظهار کرد: ۱۴۰ هزار هکتار توسعه کشاورزی در استان طی سال‌های گذشته صورت گرفته و مصرف آب در این بخش به ویژه مصرف ۵۷ درصد آب صرفاً برای سه محصول کشاورزی از دلایل اصلی کاهش تراز دریاچه ارومیه است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا