خرید تور تابستان

پرسپولیس با گل آفساید برد!

سایت ورزش 3 نوشت: با تک گل پرسپولیس که با گل به خودی هواداری‌ها به ثمر رسید بالاخره روند ناکامی‌های متوالی پرسپولیس قطع شد.

در چارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان هوادار تهران بود. سرخ‌ها در ۶ بازی قبلی خود هیچ بردی به دست نیاورده بودند و با ۴ تساوی و دو شکست وضعیتی بحرانی را تجربه می‌کردند.

سرخ‌ها که نیاز مبرمی به برد داشتند دقایق اول بازی با بیتابی حمله می‌کردند و سرانجام در دقیقه ۲۰ با اشتباه مدافع حریف و حرکت پا به توپ مهدی ترابی به گل اول مسابقه دست یافتند. پرسپولیس در ادامه این نیمه نیز موقعیت‌های خوبی داشت که یکی پس از دیگری از دست رفت.

در نیمه دوم بازی، هوادار با آوردن قائم اسلامی خواه سعی در جبران تک گل خورده و به تساوی کشاندن بازی داشت اما با دفاع محکم پرسپولیس روبرو شد. سرخ‌ها در این نیمه با نبیل باهویی مهاجم سوئدی خود چند موقعیت دیگر نیز به دست آوردند که یکی از آنها از روی خط بیرون کشیده شد و دیگری که گل شده بود توسط داور مردود اعلام شد.

یحی گل محمدی در دقایق پایانی با تعویض‌هایش سعی در حفظ توپ و البته محکم کردن خط دفاعی خود داشت و دقایق پایانی مسابقه برای پرسپولیس که به ۳ امتیاز این بازی نیاز شدیدی داشت با حساسیت و استرس بالایی دنبال شد که سرانجام تک گل سرخ‌ها در نیمه اول پابرجا باقی ماند تا پرسپولیس پس از دو ماه بالاخره طعم شیرین پیروزی را بچشد.


خبرگزاری تسنیم نوشت: کارشناس داوری فوتبال ایران از تصمیمات داور دیدار پرسپولیس – هوادار انتقاد کرد.

تورج حق‌وردی درباره قضاوت اشکان خورشیدی در دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و هوادار اظهار داشت: خورشیدی داوری باتجربه است، اما قضاوت او چنگی به دل نزد. گل اول پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید. بازیکن تیم پرسپولیس ابتدا ضربه را زد و توپ به مهدی ترابی رسید. متأسفانه کمک داور تشخیص درستی در این صحنه نداشت.

وی در مورد برخورد نبیل باهویی با مدافعان هوادار در محوطه جریمه تیم میهمان تصریح کرد: مهاجم پرسپولیس خودش با مدافع برخورد داشت و خطایی در این صحنه صورت نگرفت. همچنین کمک داور بازی هم یک آفساید اشتباه به ضرر پرسپولیس اعلام کرد و به نظر می‌رسید محمد عمری در موقعیت آفساید قرار نداشت.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان درباره رفتار عجیب خورشیدی که بازی را در اواسط نیمه اول متوقف کرد و به نیمکت‌نشینان هوادار کارت زرد نشان داد، به تسنیم گفت: با توجه به هجمه‌های وارد شده به خورشیدی، او کمی عصبی شده بود و کاملاً به نیمکت هوادار توجه می‌کرد. بازیکن هوادار یکی دو بازیکن پرسپولیس را دریبل زد و خورشیدی بازی را متوقف کرد. هیچ داوری چنین کاری نمی‌کند. او در چند صحنه مطمئن ظاهر نشد.

حق‌وردی در مورد گلزنی باهویی برای پرسپولیس که به دلیل عبور توپ از خط طولی مردود اعلام شد، خاطرنشان کرد: با این شکل فیلمبرداری نمی‌توان نظر قطعی داد. جای‌گیری کمک داور در این صحنه خیلی خوب بود و می‌توان به نظر او اعتماد کرد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا