خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خدمات کاشت حلزون در بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: خدمات کاشت حلزون تحت پوشش صندوق صعب العللاج بیمه سلامت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری دیارجنوب (بوشهر)، مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در گام اول قبل از کاشت ابتدا بیمار نشان کم شنوایی شدید یا عمیق را دریافت می نماید و کلیه خدمات قبل از عمل شامل توانبخشی، گفتار درمانی، ویزیت و… را به‌صورت رایگان دریافت می‌کند.
ایشان تصریح کرد: بیماری که کم شنوایی شدید یا عمیق دارد و بررسی رای کمسیون شنوایی دانشگاه به درمان کمک شنیداری در بازه زمانی معین پاسخ نداده و یا با رعایت سایر ضوابط به صورت اورژانسی نیازمند درمان پیشرفته کاشت حلزون می باشد نشان جراحی کاشت حلزون را دریافت و این خدمت را با پوشش صددرصد تعرفه دولتی ا ز محل صندوق صعب العلاج دریافت می نماید و این خدمت تنها در بیمارستانهای دولتی دانشگاهی قابل پرداخت می باشد.

بارگاهی افزود: مرحله پیگیری پس از عمل جراحی کاشت حلزون بوده که بیمار در این مرحله نشان پس از کاشت حلزون را دریافت نموده و کلیه خدمات پیگیری شامل توانبخشی، گفتار درمانی، معاینات، ویزیت و… را به صورت رایگان دریافت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: پس از 10سال از کاشت حلزون در صورتیکه پروتز بیمار نیاز به تعویض داشته باشد طی فرایندی که این پروتز را دریافت می نماید که صندوق صعب العلاج تا سقف 15میلون تومان تقبل می نماید. او افزود: کلیه هزینه های مربوط به نگهداری، پشتیبانی، تنظیمات این پروتز نیز از محل صندوق قابل پرداخت بوده که بابت آن تا سقف 10میلیون تومان در سال با ارائه فاکتور معتبر قابل پرداخت است.

بارگاهی تصریح کرد: کلیه بیمه شدگان مشمول صندوق که بر اساس رای کمسیون شنوایی دانشگاه کامدید کاشت حلزون بوده البته با رعایت سایر ضوابط و شروط سنی.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا