خرید تور تابستان ایران بوم گردی

نگرانی شورای مسلمانان بریتانیا از رشد اسلام هراسی

شورای مسلمانان بریتانیا شامگاه روز دوشنبه در بیانیه‌ای با اشاره به افزایش حملات علیه مسلمانان، خواستار توجه رهبران سیاسی به مساله گسترش نگران‌کننده اسلام هراسی در این کشور شد.

به گزارش ایرنا، شورای مسلمانان بریتانیا (MCB)در این بیانیه گفت که روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای برای رهبران احزاب سیاسی از آنها خواسته است که متعاقب افزایش حملات علیه مسلمانان در طی یک هفته گذشته، در کنار جامعه مسلمان این کشور ایستاده و از آن حمایت به عمل آورند.
در این بیانیه آمده است: در طی یک هفته گذشته سه حادثه مهم صورت گرفته که لازم است رهبران احزاب بزرگ به آنها توجه کنند: نخست یک مرد در لندن پیش از آنکه یک مسلمان را با چاقو زخمی کند، با چاقویی در دست فریاد می‌کشید ‘می‌خواهم یک مسلمان بکشم.’
این بیانیه می‌افزاید: در مورد دیگر، در شهر لندن، حجاب یک زن مسلمان را از سرش برداشتند و وی درحالی ‌که تلاش می‌کرد حجابش را حفظ کند، به نحو مشمئز کننده ای بر روی زمین کشیده شد و سپس در حدود بیست دقیقه بدون کمک دیگران، بر روی زمین باقی ماند.
به گفته شورای مسلمانان بریتانیا، در اسکاتلند هم، بر روی دیوارهای یک مسجد، شعارهای نژادپرستانه ای مربوط به جنگ‌های صلیبی نوشته شد.
شورای مسلمانان بریتانیا در این بیانیه افزود: براساس گزارش پلیس، شمار حملات اسلام هراسانه در سطح ملی، رو به افزایش است به‌گونه‌ای که این هفته نادیا حسین، برنده مسابقات آشپزی انگلیس در سال گذشته میلادی، گفت یک مرد در قطار از نشستن بر روی صندلی کنار وی خودداری کرده و گفته است که کنار یک مسلمان نخواهد نشست.
هارون خان، دبیر کل شورای مسلمانان بریتانیا، در این بیانیه از رهبران همه احزاب انگلیس خواسته است در برابر موج جدید و روزافزون اسلام هراسی در این کشور بایستند.
وی همچنین با ابراز نگرانی از گزارش های منفی برخی از رسانه‌های گروهی در انگلیس راجع به جامعه مسلمانان، افزود: ما امیدواریم که روزنامه‌های انگلیس، مسئولانه تر رفتار کرده و از دامن زدن به نژادپرستی و ایجاد موج نفرت علیه مسلمانان خودداری کنند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا