خرید تور تابستان ایران بوم گردی

افزایش ۳۰ درصدی آمار سرقت در استان قزوین

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین گفت: بررسی آمار‌های امسال نشان می‌دهد که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش وقوع سرقت داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح قزوین، به نقل از روابط عمومی پلیس آگاهی استان قزوین، رئیس پلیس آگاهی استان قزوین گفت: متاسفانه بررسی آمار‌های امسال نشان می‌دهد که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش وقوع سرقت داشته‌ایم که بیشتر به سرقت‌های خرد از نوع داخل خودرو، قطعات خودرو و باغ، ویلا‌ها و سیم برق مربوط می‌شود.

امیرحسام عزیزی افزود: با تمهیدات سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور، دستور العمل ثبت کشف تغییر کرده و اکنون اگر سارقی دستگیر شود و به سرقت اقرار کند، باید اموال مسروقه نیز به مالباخته تحویل شود تا بتوانیم یک کشف سرقت ثبت کنیم که کاملا متفاوت از روش‌های پیشین است.

او اضافه کرد: این نوع کشف که کاملا واقعی و کامل بوده، براساس دستورالعمل جدید فرماندهی انتظامی کشور به استان‌ها ابلاغ شده و پرونده تمام مراحل قضایی و تحویل اموال مسروقه را سپری می‌کند.

این مسئول افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد که ۲۶ درصد مالباختگان استان با پیگیر‌های پلیس به اموال مسروقه خود رسیده و آن‌ها را تحویل گرفته‌اند.

عزیزی به افزایش ۳۶۵ درصدی کشف سرقت منزل ظرف ۲۰ روز گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در این مدت کوتاه نسبت به ماه‌های قبل عملکرد بهتری داشتیم و با انهدام باند‌های سرقت به خصوص در حوزه سرقت منزل ضربه سختی بر پیکره سارقان وارد آورده‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات پلیس آگاهی در حوزه کاهش سرقت، برخورد با مالخران است، چراکه این گروه از افراد پرورش دهنده سارقان محسوب می‌شوند و بدون فعالیت آن‌ها سارقان هرگز نمی‌تواند موفق عمل کنند.

به گفته عزیزی، بیشتر مالخران در خارج از استان قزوین قرار دارند که در همین سال جدید بیش از ۳۶ مالخر شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا