خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«مسئله همسر شهید سلیمانی است نه آقای خامنه‌ای!»

یادداشتی از پرویز امینی، تحلیلگر اصولگرا که با عنوان «مسئله همسر شهید سلیمانی است نه آقای خامنه‌ای!» در خبرگزاری تسنیم منتشر شده در پی می‌آید:

«این گفتار (در نسخه یک و نیم دقیقه‌ای نه نسخه کوتاه شده سی ثانیه‌ای) یک مقدمه و یک موخره و نتیجه گیری و یک لایه میانی دارد. در مقدمه آقای خامنه‌ای به گفتار موثر، گرم و گیرایی که در جمع برخی فرماندهان سپاه انجام داده است اشاره می‌کند و در موخره به صحبت شهید سلیمانی که در جمع فرماندهان سپاه حاضر بوده، مبنی بر این که عین صحبت شما را همسر بنده با من کرده است.

در واقع هدف این گفتار بیان اهمیت و جایگاه همسر شهید سلیمانی است که پیش از رهبری مانند این سخن موثر را به یکی از فرماندهان سپاه گفته است تا تصویر و درک منفعل از چنین زنانی را مردود اعلام کند. زنی که قادر بوده است بالاترین تاثیرها را بر قهرمان قهرمانان ایران و اسلام و انقلاب بگذارد. این گفتار ادا کردن حق زنی است که شناخت و آشنایی از او در بین مردم وجود ندارد و تاکید بر این واقعیت است که بخش مهمی از آنچه شهید سلیمانی را شهید سلیمانی کرده، این زن است.

آنچه در بخش میانی صحبت است و ممکن است ابهام ایجاد کند با توجه به این مقدمه و موخره و کانتکس کل متن و کل اندیشه و عمل آقای خامنه‌ای روشن می‌گردد که حتی این سخن موثر نیز معطوف به لطف الهی است و رهبری از نسبت دادن آن به توانایی و قدرت تفکر خود امتناع می‌کند. این نگاه در فکر و گفتار و عمل رهبری و امام خمینی یک سنت مالوف و متعارف است که حسن‌ها و موفقیت‌ها به لطف الهی نسبت داده شود»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا