خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«۱۵ هزار میلیارد به پروژه ریلی ایلام اختصاص یافت»

«با پیگیری‌های استاندار و مساعدت وزیر راه و شهرسازی 10 هزار میلیارد ریال به‌صورت وجه نقد و 5 هزار میلیارد اوراق به احداث پروژه ریلی ایلام درقالب ماده 56 تسهیلات اختصاص یافته است.»

پایگاه خبری ایلام رسانه نوشت: «مدیرکل راه و شهرسازی ایلام در نشست مجازی گروه کار، کرامت و پاسخگویی در خصوص آخرین وضعیت راه‌آهن استان، اظهار داشت: این طرح از سمت کرمانشاه انجام گرفته است و پیگیری‌ها به منظور تامین منابع مالی پروژه ادامه دارد.

فرشاد دوستی با بیان اینکه راه‌آهن استان در دو قطعه 17.5 کیلومتری به پیمانکار واگذار شده است، افزود: علی‌رغم سنگینی پروژه تلاش خواهیم کرد منابع لازم جهت اجرای طرح تامین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های استاندار و مساعدت وزیر راه و شهرسازی 10 هزار میلیارد ریال به‌صورت وجه نقد و 5 هزار میلیارد اوراق به احداث پروژه ریلی استان درقالب ماده 56 تسهیلات اختصاص یافته است.

دوستی گفت: در جریان دور دوم سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان ایلام پروژه راه‌آهن استان در اولویت مطالبات سفر قرار گیرد.

او از آخرین وضعیت واگذاری اراضی دانشگاه ایلام جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر چوار، گفت: تفاهم‌نامه اختصاص 2.4 هکتار از اراضی دانشگاه ایلام در این شهر جهت احداث واحدهای مسکونی برای کارکنان و اساتید دانشگاه منعقد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با بیان اینکه فرآیند ثبت‌نام کارکنان و اساتید دانشگاه ایلام انجام گرفته‌ است، افزود: پس از بررسی نهایی،عملیات اجرایی احداث واحدهای مسکونی این دانشگاه در شهر چوار آغاز خواهد شد.

دوستی با بیان اینکه بر اساس این تفاهم‌نامه 250 واحد مجهز به پارکینگ در شهر چوار احداث خواهد شد، تصریح کرد: اراضی مازاد دانشگاه ایلام پس از احداث واحدهای مسکونی کارکنان و اساتید به طرح نهضت ملی مسکن شهرستان اختصاص پیدا خواهد کرد.

او با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 720 حاشیه‌نشین استان برای دریافت سند به این اداره کل مراجعه کرده اند، گفت: از این تعداد 1100 پرونده تکمیل، 800 فقره انعقاد قرارداد و 360 سند نیز انتقال یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام افزود: افرادی که خانه آنها در سکونتگاه‌های غیررسمی است برای دریافت خدمات شهری و دریافت تسهیلات نوسازی باید سند دریافت کنند.

دوستی گفت: پروژه های بازآفرینی شهری پروژه‌های مناسبی در استان از جمله پارک 7 تیر، مرکز جامع آسیب‌دیدگان، پارک سبزی آباد و کتابخانه بانبرز انجام شده است.

او ادامه داد: همچنین پروژه هایی از جمله برج هنر،پایگاه جامع خدمات اجتماعی در محله بانبرز و غیره در دست اقدام است که در صورت تخصیص اعتبار تکمیل می شود.

دوستی وضعیت پیشرفت پروژه‌های مسکن در استان ایلام را مناسب خواند وگ فت:پرداخت تسهیلات بانکی از سوی بانک‌های عامل استان نیز شتاب گرفته است.

او با بیان اینکه زیرساخت های راه تاثیر بسیار زیادی در توسعه پایدار استان ایلام دارند، تصریح کرد: بر همین اساس بهبود زیرساخت‌های راه استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با بیان اینکه تاکنون بیش از 47 هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن در استان ایلام ثبت نام کرده‌اند، گفت: 231 هکتار زمین تاکنون در مجموع برای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا