خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«متقاضیان زندگی در روستاهای همدان زمین رایگان می‌گیرند»

«۱۰ هزار و ۳۰۰ قطعه زمین رایگان برای متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای استان همدان اختصاص می‌یابد.»

روزنامه همدان پیام نوشت: «مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان گفت: در پنجمین نشست شورای عالی مسکن، مصوب شد یک میلیون قطعه زمین در سطح روستاهای کشور شناسایی و با هدف طرح تأمین مسکن معیشت محور به طرح هادی روستاها اضافه شود.

مسعود رضایی اظهار کرد: امسال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در کشور به این طرح اختصاص داده شده‌است که سهم استان همدان برای سال‌جاری ۱۰ هزار و ۳۰۰ قطعه است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده ۴۸۰ هکتار از زمین‌های منابع ملی مورد نیاز این طرح در ۲۹ روستای همدان شناسایی و در مراحل اداری و نقل و انتقال برای اجرا است.

او ادامه داد: سهم بخش مرکزی شهرستان از این طرح هنوز مشخص نشده‌است و در صورت شناسایی زمین، اعلام عمومی می‌شود.

رضایی تأکید کرد: این زمین‌ها به صورت انفرادی برای ساخت واحدهای مسکونی تک واحدی به سرپرستان خانوارهایی که در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کرده‌اند واگذار می‌شود.

او افزود: افرادی که قصد مهاجرت معکوس از شهر به روستا را دارند شامل این طرح می‌‌شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان بیان کرد: متراژ زمین‌های در نظر گرفته‌شده بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ مترمربع است و برای ساخت و تکمیل آن متقاضیان با بهره‌مندی از تخفیفات در نظر گرفته‌شده، از ۳۵۰ میلیون تومان وام ساخت مسکن روستایی بهره‌مند خواهد شد.

او تأکید کرد: تعدادی از این زمین‌ها نیز به خانواده‌های دارای شرایط خاص و معلول واگذار شده و در حال تکمیل است.

به گزارش ایرنا، بیش از ۱۲۱ هزار نفر در استان به عنوان متقاضی طرح نهضت ملی مسکن، از ابتدای بازگشایی سامانه ثبت‌نام وزارت راه و شهرسازی در این طرح نام‌نویسی کرده‌اند.

دولت سیزدهم قرار است در طول چهار سال در قالب طرح نهضت ملی مسکن، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای استان همدان بسازد.

بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ استان همدان پس از استان‌های تهران، البرز، مازندران، گیلان و قم در رده ششم پر تراکم‌ترین استان‌های کشور قرار دارد.

بر اساس این آمار، شهر همدان با تراکم ۱۱۴ نفر در هکتار، یکی از پر تراکم‌ترین شهرهای کشور است؛ در حالی که این عدد برای شهرهای یزد ۱۴ و زنجان ۱۹ نفر در هکتار ثبت شده‌است.

استان همدان با وسعتی نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده است.

هم اینک برای ۱۶ شهر از ۳۲ شهر استان همدان زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده‌است.

ساخت و تحویل چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال و در طول فعالیت دولت سیزدهم انجام خواهد شد.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. مدیران محترم توجه داشته باشید در روستاها خانه هایی به سبک شهرها ساخته میشه و مورد تایید نظام مهندسی، ولی روستاها از قدیم دارای انبار،آخور و محل نگهداری احشام و دام بوده و روستاییان از تولید کننده گان بودن ولی با این خانه های جدید امکان نگهداری دام نیست ویکی از دلایل بالا رفتن قیمت دام همین موضوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا