خرید تور تابستان ایران بوم گردی

واکنش سایت اصولگرا به پیشنهاد پزشکیان برای تشکیل ائتلاف میانه‌روها

سایت اصولگرای مشرق نیوز در مطلبی به پیشنهاد اخیر مطرح‌شده از سوی مسعود پزشکیان برای تشکیل ائتلاف میانه‌روها پرداخته است که متن کامل آن در پی می‌آید:

«مجموعه کنش های سیاسی و رسانه‌ای چهره‌های نزدیک به جریان اعتدال بیانگر آن است که این جریان تلاش دارد تا با تشکیل یک ائتلاف سیاسی مساله سیاست خارجی و برجام را به عنوان دال مرکزی کمپین انتخاباتی خود مورد بهره برداری قرار دهد.

این چهره‌ها که در مدار بازسازی چهره دولت روحانی و نیز زمینه سازی برای حضور در عرصه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و به دنبال آن حضور مجدد در قدرت می باشند، ضرورت مدارا در محورهایی همچون ««مدارای درون خانواده»، «مدارای بین نسلی»، «مدارا در فضای سیاسی» و «رویارویی‌های بین‌مردمی را مورد تاکید قرار داده و تصریح می کنند، خواسته‌ها، نیازها، آرزوها و در معنای علمی ارزش‌های میان مردمی در اکثریت جامعه، با ارزش‌های رسمی در موارد متعددی فاقد همنشینی شده‌اند.

مسعود پزشکیان از جمله همین افراد است که در گفتگو با وب‌سایت انصاف نیوز روی همین نکات تمرکز کرده و سعی دارد با ایجاد یک پرستیژ خاص سیاسی برای میانه‌روها در کیک سیاست برش جدید بزند»

مشرق نیوز در مطلب دیگری با بازنشر بخش‌هایی از گفت‌وگوی امروز محسن هاشمی رفسنجانی با انصاف نیوز درباره‌ی ائتلاف میانه‌روها نوشت:

«اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها از لیست انتخاباتی خود با نام «یاران هاشمی» در انتخابات مجلس و خبرگان رونمایی کردند، این لیست سیاسی قرار است دربرگیرنده احزاب، گروه‌ها و اشخاصی باشد که در انتخابات آتی مشارکت خواهند داشت.

گفته شده است که در این لیست انتخاباتی افرادی قرار می‌گیرند که با تفکرات هاشمی یا همان حزب کارگزاران سازندگی نزدیکی داشته باشند، این لیست آلترناتیو اصلاح‌طلبان میانه‌رو در برابر اصلاح‌طلبان رادیکال خواهد بود.

اصلاح‌طلبان رادیکال قصد دارند با بهانه‌هایی چون نداشتن نامزد انتخابات را تحریم خاموش کنند، در آن سو اصلاح‌طلبان مشارکت‌جو معتقدند که می‌توان در انتخابات پیش‌رو در تهران و شهرستان‌ها لیست‌های قابل قبول داده و حتی یک فراکسیون قوی نیز شکل داد.

محسن هاشمی از اعضای رده بالای حزب کارگزاران سازندگی از جمله افرادی است که به دنبال بالا آوردن «لیست یاران هاشمی» در انتخابات است.

میانه‌روها اعتقاد دارند که این لیست نه تنها زمینه کار فراکسیونی در مجلس است بلکه می‌تواند پایه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات سال 1404 نیز باشد.

محسن هاشمی معتقد است شرایط برای تشکیل و موفقیت ائتلاف میانه‌روها به شدت سخت شده و با این حال هنوز ممکن است با الگوگیری از مدل سیاست‌ورزی مرحوم هاشمی‌رفسنجانی، به میدان آمد و این ائتلاف را به پیروزی رساند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره امکان تاثیرگذاری ائتلاف میانه‌روها بر فضای سیاسی کشور گفته است که باید به سابقه چنین ائتلافی نگاه کنیم؛ یک‌بار در سال ۹۲ این اتفاق افتاد. هنگامی که شورای نگهبان اعلام کرد صلاحیت هاشمی را برای حضور در انتخابات احراز نکرده است، ایشان قهر نکرد و به میدان آمد.

محسن هاشمی همچنین خبر از تشکیل معدود جلساتی میان آقایان روحانی، ناطق‌نوری، خاتمی، سیدحسن خمینی و اسحاق جهانگیری داده و گفته است که با این‌که تعداد این جلسات زیاد نبود اما امید می‌رفت که حاصل آن، اتفاق جدیدی باشد و بتواند یک حرکت جدی را شکل دهد»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. باز بوی انتخابات میاد. توده. لاییک.تندرو.کندرو.میانه رو.اصولگرا.اصلاحطلب.کمونیست.منافق.ملیگرا.غربگرا.اراعیلی.سفیر.وکیل. همه بفکر خودشونن و اطرافیان. کدومشون به نفع همه مردم کاری کردن. سودش رو یه عده میبرن ولی ضررشون برای قشر ضعیف جامعه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا