خرید تور تابستان ایران بوم گردی

مهمترین عامل جلوگیری کننده از پوسیدگی دندان

خبرگزاری سلامت «طبنا» نوشت: متخصص سلامت دهان و دندان گفت:اگر فرد حتی از نظر ژنتیک و ترکیب بزاق و عوامل خطرناک دیگر مانند مصرف سیگار و عدم رعایت تغذیه هم در معرض خطر باشد، اما مسواک‌زدنش را به صورت مؤثر انجام دهد می‌تواند پوسیدگی دندان را تا حد بسیاری کنترل کند.

حسین حصاری، دکتری تخصصی سلامت دهان ودندان و عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران با اشاره به بیماری پوسیدگی دندان، بیان داشت: پوسیدگی دندان از جمله بیماری‌هایی است که اسم دیگری دارد و آن این است که یک بیماری رفتاری بوده و به رفتار خود فرد بستگی دارد.

وی ادامه داد: یعنی خودمراقبتی و رفتارهای پیشگیری‌کننده در کنترل پوسیدگی دندان بسیار مؤثر است؛ به طوری که  در مطالعات مختلف نشان داده شده تا 50 درصد نقش مراقبت از دندان‌ها توسط خود فرد را در پیشگیری از پوسیدگی دندان مؤثر دانستند.

دکتری تخصصی سلامت دهان و دندان افزود: اگر فرد حتی از نظر ژنتیک و ترکیب بزاق و عوامل خطرناک دیگر مانند مصرف سیگار و عدم رعایت تغذیه نیز در معرض خطر باشد، اما اگر رفتار مسواک‌زدنش را به صورت مؤثر انجام دهد می‌تواند پوسیدگی دندان را تا حد بسیاری کنترل کند؛ بنابراین خودمراقبتی در این موضوع بسیار مؤثر است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا