خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تایید نکنید

یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اینگونه نیست که برخی می‌گویند که اگر در تأیید صلاحیت‌ها تسامح کنند، مشارکت بالا می‌رود؛ چرا که اگر کسانی که مردم آن‌ها را قبول ندارند تأیید شوند، مشارکت پایین خواهد آمد و از طرف دیگر نیز اگر کسی که اهل است تأیید نشود، مشارکت پایین خواهد آمد. بنابراین باید آن چیزی که شرع و قانون است پیاده شود.

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، هفدهمین همایش تخصصی ائمه جماعات مدارس آموزش و پرورش استان قم، صبح امروز، از طرف معاونت جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محل سالن اجتماعات این جامعه برگزار شد.

آیت الله حسینی خراسانی، سخنران ویژه این همایش، با اشاره به تلاش‌های رسانه‌های معاند به منظور کمرنگ کردن حضور مردم در دو انتخابات پیش رو، گفت: رهبر معظم انقلاب – مد ظله العالی – این بار بیش از دفعات قبل نسبت به مسئله انتخابات توجه داده‌اند که نشان از اهمیت انتخابات پیش رو دارد.

وی افزود: إن شاء الله در یازدهم اسفند ماه سال جاری، علی رغم جنگ روانی دشمن، انتخابات پر شوری خواهیم داشت و خواهیم دید که آن روز یکی از روزهای تماشایی برای شوکت انقلاب اسلامی است و یک حماسه ملی رقم خواهد خورد.

عضو شورای نگهبان با تأکید بر لزوم رعایت شرع و قانون در تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات گفت: اینگونه نیست که برخی می‌گویند که اگر در تأیید صلاحیت‌ها تسامح کنند، مشارکت بالا می‌رود؛ بلکه باید شرع و قانون پیاده شود، چرا که اگر کسانی که مردم آن‌ها را قبول ندارند تأیید شوند، مشارکت پایین خواهد آمد و از طرف دیگر نیز اگر کسی که اهل است تأیید نشود، مشارکت پایین خواهد آمد. بنابراین باید آن چیزی که شرع و قانون است پیاده شود.

دولت مراقب باشد موج نارضایتی در جامعه ایجاد نشود

وی با اشاره به وظایف دولت در دو انتخابات پیش رو، تصریح کرد: دولت باید مراقب باشد تا پدیده‌ای رقم نخورد که موج نارضایتی در جامعه ایجاد کند و در نتیجه آن، انتخابات تحت تأثیر واقع شود.

روحانیت؛ محترم‌ترین و مطمئن ترین صنف در نظر مردم است

استاد حوزه علمیه قم، جایگاه روحانیت در میان مردم را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: علی رغم همه شیطنت‌هایی که از ناحیه دشمنان انجام می‌گیرد، همچنان محترم‌ترین، مکرم‌ترین و مطمئن‌ترین صنف و قشر در نظر مردم، روحانیت است.

وی ادامه داد: البته نمی‌خواهم بگویم که ما ضعفی نداریم و نسبت به روحانیت حرف و حدیثی نیست؛ بلکه علت این احترام و اطمینان، تقوا، معنویت، همسویی و خدمتی است که مردم در طول زمان از روحاینت دیده‌اند و قطعا اگر کاستی و ضعفی وجود دارد باید آن را جبران کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ماه رجب ابراز داشت: توفیق درک ماه رجب، یکی از شریف‌ترین و نورانی‌ترین ماه‌های سال را تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: باید خدا را شاکر باشیم که زنده ماندیم و در پرتو سلامت و امنیت، بار دیگر ماه رجب را درک کردیم که این نعمت بسیار بزرگی است. ماه رجب ماه ریزش رحمت الهی است و استغفار، صدقه و خیرات در آن ممتاز است.

یمن به عنوان یک عضو فعال از جبهه مقاومت، به خوبی می‌درخشد

سخنران ویژه این همایش ضمن تقدیر از مجاهدت‌های مبارزان یمنی، ابراز داشت: یمن امروز به حمایت از جبهه مقاومت و به عنوان یک عضو فعال از این جبهه، به خوبی می‌درخشد و زورگویان و قلدران را گوشمالی می‌دهد و وظیفه ماست که برای پیروزی آن‌ها دعا کنیم.

وی با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب در سراسر کشور، بیان داشت: این فرهنگ انسانی و آسمانی اعتکاف در گذشته رایج نبود؛ اما اکنون به گونه‌ای شده است که افراد از قبل برای شرکت در این مراسم ثبت نام می‌کنند.

هر جوان حداقل یکبار اعتکاف را تجربه کند

عضو جامعه مدرسین خطاب به ائمه جماعات مدارس ادامه داد: امروز در فضای جامعه فرصتی به نام اعتکاف در اختیار نوجوانان و جوانان قرار گرفته است و شما به عنوان امامان جماعت مدارس که مرتبط با جوانان و نوجوانان هستید، باید شرایطی را فراهم کنید که هر جوان حداقل یک بار این اعتکاف را تجربه کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر وظایف اولیه روحانیت را انجام دهیم، عین سیاست و مسائل اجتماعی است و همراهی مردم در آن مسائل را در پی دارد. در سایه این ارزش‌هاست که با کمترین هزینه و بیشترین نتیجه می‌توانیم آسیب‌های اجتماعی را از بین ببریم. به شرط اینکه اهمیت این مسائل را واقعا درک کرده و آن‌ها را پیاده کنیم.

آیت الله حسینی خراسانی در پایان سخنان خود از خدمات مرحوم آیت الله آشتیانی، معاون فقید جامعه و مردم جامعه مدرسین تجلیل کرد و ابراز داشت: از این عالم انقلابی و ولایی یاد می‌کنیم. ایشان در خَلق چنین اجتماعاتی خیلی موفق بودند و این جمع نیز از برکات فعالیت‌های ایشان در زمان حیات است.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق کفیل، از اساتید حوزه علمیه قم، با تأکید بر اهمیت نظام سازی در جامعه اسلامی، مقابله دشمنان با اهل بیت – علیهم السلام – را در راستای جلوگیری از تشکیل حکومت دانست و از ائمه جماعات مدارس خواست تا از ظرفیت مسئله مهدویت و انتظار در جهت تربیت نوجوانان، بیش از پیش بهره برداری نمایند.

وی همچنین به نقش بالقوه نوجوانان در اصلاح جامعه اشاره کرد و ضمن تقدیر از حرکت جهادی امامان جماعت مدارس افزود: روحانیونی که در آموزش و پرورش مشغول انجام وظیفه هستند، باید این فرصت بی‌بدیل را قدر بدانند.

شایان ذکر است در ابتدای این همایش، حجت الاسلام و المسلمین امینیان، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قم ضمن قرائت پیام رهبر معظم انقلاب – مد ظله العالی – به اجلاس سالانه نماز، از فعالیت بیش از ۹۰۰ طلبه طرح امین در مدارس استان قم خبر داد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا