خرید تور تابستان ایران بوم گردی

امام جمعه همدان: زندگی عزتمندانه حق مردم است

امام جمعه همدان با تأکید مردم ایران اسلامی حقشان است که یک زندگی عزتمندانه داشته باشند خاطر نشان کرد: اصلاح مشکلات معیشتی و رفع تبعیض‌ها مطالبه به حق مردم و از آرمان‌های انقلاب است، اما این مطالبات به معنای تایید طاغوت و یا بازگشت به گذشته نیست.

سایت همدان پرس نوشت: امام جمعه همدان با اشاره به اینکه سلوک سیاسی مسئول در جامعه اسلامی باید برپایه محبت به مردم باشد گفت: مسئولی که به مردم محبت دارد تا آنجا که می‌شود برای حل مشکلات مردم تلاش می‌کند.

آیت الله حبیب الله شعبانی موثق در خطبه‌های نماز جمعه همدان، این هفته شهر همدان با بیان اینکه امروز دشمن تلاش می‌کند تا حرکت بزرگ مردم ایران اسلامی را زیر سؤال ببرد و دوران پبش از انقلاب را تطهیر کند اظهار کرد: اگر شرایط کشور در دوران پهلوی مساعد بود، چگونه می‌شود اکثریت ملت برای سرنگونی حکومت پهلوی قیام کند و شهید بدهد.

او با اشاره به اینکه امروز اگر فسادی رخ می‌دهد متخلفین محاکمه می‌شوند، اما در زمان طاغوت کدام فاسدی محاکمه شد بیان کرد: قیام ملت فرهیخته و ریشه دار ایران، تأکیدی بر شرایط حاد در عرصه‌های مختلف در دوران پهلوی است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در دوران پهلوی در عرصه سیاسی استبداد محض حاکم بود افزود: مردم با انتخاب مسیر درست تاریخ، آن را دنبال کردند تا انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

شعبانی گفت: امروز مردم گله‌مندی‌ها و مطالبات به‌حقی نسبت به معیشت و اقتصاد دارند اما کسی مطالبه بازگشت به عقب را ندارد.

امام جمعه همدان با تأکید بر این نکته که مردم ایران اسلامی حقشان است که یک زندگی عزتمندانه داشته باشند گفت: اصلاح مشکلات معیشتی و رفع تبعیض‌ها مطالبه به حق مردم و از آرمان‌های انقلاب است، اما این مطالبات به معنای تایید طاغوت و یا بازگشت به گذشته نیست.

امام جمعه همدان با بیان اینکه زندگی عزتمندانه مردم مطالبه مقام معظم رهبری است که مسئولان باید برای تحقق آن تلاش کنندبیان کرد: پیوند امام و امت عامل پیروزی انقلاب اسلامی بودودر نظام اسلامی یکی از معانی ولایت، محبت است.

او با اشاره به اینکه سلوک سیاسی مسئول در جامعه اسلامی باید برپایه محبت به مردم باشد گفت:مسئولی که به مردم محبت دارد تا آنجا که می‌شود برای حل مشکلات مردم تلاش می‌کند.

شعبانی با بیان اینکه دولتمردان امروز در نماز جمعه شنونده مشکلات مردم بودند و البته لازم است که این مسائل پیگیری و به نتیجه برسد گفت:عشق به مردم علاوه بر حل مشکلات جامعه باعث رشد معنوی مسئولان نیز می‌شود.

او گفت: امام خمینی (ره) به عنوان نعمتی بزرگی برای ملت ایران، در عرفان، فقه و فلسفه صاحب مراتب بالایی بودند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا