خرید تور تابستان ایران بوم گردی

دادستان تبریز: هر هکتار ویلاسازی امنیت غذایی ۲۰ نفر را به خطر می‌اندازد

دادستان تبریز گفت: هر هکتار از اراضی زراعی و باغی که تبدیل به ویلا می‌شود باعث می شود تا امنیت غذایی ۲۰ نفر به خطر بیافتد.

سایت روزنامه ساقی آذربایجان نوشت: «بابک محبوب علیلو اظهار کرد: امنیت غذایی و صیانت از بسترهای این امنیت موضوع مهمی است که در اقتصاد کشور تاثیرگذار است لذا باید در انجام وظایف در این حوزه حساسیت و دغدغه داشته باشیم و خود را مسئول بدانیم و در راستای رفع دغدغه ها پیش برویم.

او افزود: عملکرد کمیسیون رفع تداخلات هم در حوزه حقوق عمومی و هم خصوصی تاثیر مستقیم دارد لذا باید به هر دو حوزه توجه و اهتمام داشته باشیم. ما اجازه نداریم ذره ای به حق الناس تعرض کنیم. اگر محرز می شود حقی برای شخصی متصور است اجازه نداریم حتی یک سانتی متر به زمین آن تعرضی کنیم چون حق الناس حرمت دارد و باید برای مالکیت احترام بگذاریم.

دادستان عمومی و انقلاب استان خاطرنشان کرد: کما اینکه به حق الناس نمی‌توانیم تعرض کنیم، به بیت‌المال هم یک سانتی‌متر اجازه تعرضی نداریم چرا که ما نمایندگان بیت المال هستیم و اجازه نداریم تعرض و خیانتی کنیم بلکه باید صیانت کنیم.

علیلو با اشاره به پرونده‌های قضایی گفت: بخشی از پرونده هایی که به صورت حقوقی یا کیفری در مراجع قضایی مطرح می شود نشات گرفته از اختلاف مالکیت نسبت به اراضی تحت تصرف است، ما هر چقدر بتوانیم در راستای تعیین تکلیف این اختلاف ها قدم برداریم موجب کاهش پرونده های حقوقی و کیفری خواهیم بود. همچنین آثارمنفی و تبعات اجتماعی که به موضوع اراضی ارتباط دارد را به صورت کلی از بین می‌بریم.

او به لزوم تسریع در تعیین تکلیف اراضی اشاره کرد و بیان کرد: این تسریع نباید باعث کاهش دقت در رسیدگی شود.

علیلو به قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی اشاره کرد و گفت: در این قانون تاکید شده است که ما باید کاربری قانون زراعی و باغی را حفظ کنیم و مجاز نیستیم این اراضی را تخریب نموده و تغییر کاربری دهیم چرا که هدف قانونگذار تامین امنیت غذایی به این وسیله است. در این حوزه قانونگذار به سازمان جهادکشاورزی اجازه می دهد در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی برای قلع و قمع و جمع آوری مصالح اقدام کند چرا که اگر فردی بدون اخذ مجوز اقدام به تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی کرد باید براساس رایی که دادگاه صادر می کند، تخریب صورت گیرد.

او با اشاره به اینکه هر هکتار از اراضی زراعی و باغی که تبدیل به ویلا می‌شود باعث می شود تا امنیت غذایی ۲۰ نفر به خطر بیافتد گفت: پیشگیری، فرهنگسازی، اطلاع رسانی، تسهیل و تسریع در صدور مجوزها و اجرای احکام صادره، استفاده از فناوری های روز مثل پهباد و سایر تجهیزاتی که به صیانت از اراضی کمک می کند، همکاری فرمانداری ها با ارائه امکانات برای اجرای احکام از جمله اقداماتی است که باید جدی گرفته شود.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. سلام‌کارخوبیست‌اماچرا‌گژینشی
  تخریب‌میشود‌مثلا‌در‌جاده‌منتهی
  به‌لئیوان‌یاهمان‌لیقوان‌‌یکی‌دوتا
  ویلا‌تخریب‌شده‌هنگام‌طی‌جاده
  به‌چشم‌میخود‌ولی‌صدها.ویلای
  دیگر‌همچان‌دربین‌درختان‌باغات
  منطقه‌‌به‌چشم‌میخورداگر‌قرار
  است‌مست‌گیرند‌باید‌تمام‌پیاله
  خوران‌درملا‌عام‌رابگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا