خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی ۲۷ بهمن سال 79 | رهبری «ضعف‌های» نظام را پذیرفتند

انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت‌الله اکبر هاشمی در ۲۷ بهمن سال ۱۳۷۹ را در ادامه می‌خوانید:

پنج‌شنبه 27 بهمن  1379  |  21  ذيعقده 1421                     15 فوريه 2001

اعضاي [مجلس] خبرگان، به مرقد امام رفتند. براي انجام كارها به دفترم رفتم. بعد در دفتر رهبري، براي ملاقات خبرگان با رهبري، حاضر شدم. آقاي [علی] مشكيني، [رییس مجلس خبرگان] كه به مرقد امام رفته بود، خسته و ضعيف به نظر مي‌رسيد. به زحمت، چندجمله‌اي صحبت‌ كردند و آقاي [ابراهیم] اميني، [رییس دبیرخانه مجلس خبرگان] هم با ضعف ناشي از عمل پروستات، گزارش اجلاسيه را دادند. رهبري صحبت مفصلي كردند؛ براساس‌ گزارش‌هاي نگراني‌آور آقاي اميني، از قول خبرگان كه عموماً اظهار نارضايتي از اوضاع جاري است؛ رهبري ضمن پذيرش نگراني و ضعف‌ها، بر نقاط قوت نظام تأكيد كردند.

به دفترم برگشتم و تا ساعت چهار كاركردم. گزارش‌ها را ديدم. رسانه‌ها، از تعبير آقاي خاتمي در رفسنجان دربارة من كه گفته، فلاني شناسنامه انقلاب از ابتدا  تاكنون است، استقبال كرده‌اند. بعضي از خبرگان آن را به‌جا، ولي با تأخير خواندند.

اسرایيل با محاصره غزه و كرانه غربي، نسبت به اقدام شهادت‌طلبانه ديروز راننده فلسطيني عكس‌العمل نشان داده است. [بیل] كلينتون، ریيس‌جمهور سابق آمريكا، به خاطر عفو يك متهم فراري در روز آخر رياست‌جمهوري، در معرض محاكمه قرارگرفته و گفته شده اين شخص به خاطركمك به انتخابات حزب دموكرات، مورد عفو قرارگرفته و كلينتون مي‌گويد، با لابي دولت اسرایيل عفو شده است. صدها نماينده مجلس آلمان و صدها نماينده مجلس ايتاليا، به برنامه سفر [گرهارد شرودر]، صدراعظم آلمان و [جولیانو آماتو]، نخست‌وزير ايتاليا به ايران، اعتراض كرده‌اند.

در قم، تظاهرات عليه سردبير روزنامه انتخاب ترتيب داده‌اند؛ به خاطر نوشته‌هايي‌كه به نظرآنها، مخالف ارزش‌هاست. چندي است كه آقاي طه‌ هاشمي، [مدیرمسئول] و آقاي [مصطفی] فقيهي، سردبير [روزنامه انتخاب]، صحبت از تشكيل جريان جديد نوانديشي مذهبي مي‌كنند و تفرقه در جناح محافظه‌كار.

منبع: کتاب خاطرات هاشمی در سال ۱۳۷۹؛ «اصلاحات در بحران»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا