خرید تور تابستان

امام جمعه شیراز: دولت قدرت خرید مردم را بالا ببرد

پایگاه خبری شیراز فردا نوشت: «امام جمعه شیراز با بیان اینکه دولت خدمات زیادی انجام داده است، بر لزوم تشکیل تیم اقتصادی قوی در دولت برای مهار تورم و افزایش قدرت خرید مردم تاکید کرد.

نماز جمعه شیراز ۲۰ بهمن‌ ماه در سومین حرم اهل بیت (ع) به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوفاضل رضوی اردکانی و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

امام جمعه موقت شیراز گفت: بعثت، مهم‌ترین تحول تاریخ بشریت است و آن را جشن انسانیت باید نام گذاشت، چراکه فلسفه انسان‌سازی و هدایت انسان‌ها از آدم تا خاتم است. این مسیر هدایت است تا زمینه مساعد برای ظهور بقیه‌الله (عج) فراهم شود و جهان در سیطره توحید و عدالت قرار گیرد. بعثت تمام انبیا در منطقه‌ای مهم بوده است، اما بعثت نبی اکرم سلسله مراحل کمال انسانیت را تکمیل می‌کند.

او با بیان اینکه انبیا کارشان انسان‌سازی بوده است، بیان کرد: تمدن کنونی ما در علوم مادی خیلی پیشرفت کرده و لازم نبود انبیا این موضوع را به بشر یاد دهند، اما انسان‌سازی به‌وسیله تبیین مأموریت انبیاست. انبیا با زبان مردم حرف می‌زدند و مسائل فلسفی و پیچیده‌ای را که مردم نفهمند بیان نمی‌کردند.

امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: بعثت، نعمت بزرگی است و خداوند خیلی نعمت به ما داده است که ناشکری می‌کنیم. خدمتی را که در ۴۵ سال گذشته جمهوری اسلامی ایران کرد هیچ کسی انجام نداده و این قدرت‌ها و شوکت‌ها به برکت اسلام و انقلاب اسلامی و ثمره نهضت انبیاست.

او گفت: امروز حرف جمهوری اسلامی به غربی‌ها همین است که چرا چند ماه یک ملت را زیر تمام فشارها قرار می‌دهید و آبروی خود را می‌برید. ۷۵ سال ملتی را از خانه و کاشانه خود بیرون کردند و چنان جنایت می‌کنند که از آدم ابوالبشر تاکنون هیچ جنایتی مانند این جنایت ثبت نشده است. جالب این است که این‌ها دم از حقوق بشر هم می‌زنند.

رضوی اردکانی اظهار کرد: یکی از برکات طوفان‌الاقصی این بود که چهره این‌ها را به جهان نشان داد. آمریکا امروز چهره‌ای کثیف، خشن و بی‌رحم دارد و این نقاب کنار رفته و این از برکات طوفان‌الاقصی است. غربی‌ها رسوا شدند و دیوان لاهه دستور به توقف جنگ داده است و کار به جایی رسیده که برخی نمایندگان مجلس آمریکا نامه به رئیس جمهوری آمریکا می‌نویسند. اکنون این موضوع برای همه نمایان شد و در خیابان‌های غرب و شرق عالم، چهره منافقان را رسوا کرد و نشان داد موضع ملت ما، یک موضع انسانی است و باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم.

او با بیان اینکه یک روزی آمریکا در منطقه قدرت داشت، اما امروز این استکبار باید جمع کند و برود، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران بعد از ۴۵ سال قدرت سرنوشت‌ساز منطقه است و این عزت است. برخی مشکلات وجود دارد که علت آن مشخص است. ۲۲ بهمن ماه این ملت نشان خواهد داد که پای استقلال و شرف خود ایستاده است.

امام جمعه موقت شیراز گفت: اگر جمهوری اسلامی قدرت منطقه است به‌دلیل پیشرفت در علم و صنعت است. تمام مراکز علمی ما فعال است و دانشگاه‌های ما از برترین دانشگاه‌های دنیاست. جوانان با استعداد ایران در حال فتح قله‌ها هستند.

او با اشاره به حضور آگاهانه جوانان نیروی هوایی در سال ۱۳۵۷ که کمر شاه را شکستند، گفت: اکنون نیروهای سپاه و ارتش به قدرتی رسیده‌اند که جت جنگی می‌سازند و قدرت هوا و فضای ما، دشمن را وحشت‌زده کرده است. اگر قدرت نیروهای مسلح ما نبود تاکنون دشمنان به مرزهای ما حمله می‌کرد.

رضوی اردکانی ادامه داد: امروز دانش پزشکی ایران در اوج قرار دارد و عزت و پیشرفت علمی، کشاورزی و صنعتی ما قابل توجه است. قبل از انقلاب اسلامی با توجه به جمعت ۳۶ میلیونی آن زمان و وجود زمین‌ها و آب کافی، شش میلیون تن گندم وارد می‌کردند؛ اما امروز ۸۵ میلیون نفر جمعیت داریم و می‌بینیم که به خودکفایی در زمینه کشاورزی رسیده‌ایم. امروز خیلی از اقلام کشاورزی را تولید و صادر می‌کنیم و درآمد ایجاد می‌شود که زیر سایه علم است. پس مکتب انبیا و راهبرد جمهوری اسلامی ایران در کنار یکدیگر باعث پیشرفت شده است.

او تاکید کرد: سنت خداوند متعال این نیست که دنیا در دست زورگویان باشد و وارثان زمین صالحان خواهند شد و جمهوری اسلامی مقدمه آن است. در آخر رسالت و تکمیل نبوت غدیر و ولایت علی (ع) است، رسالت انبیا بدون ولایت اهل بیت ناقص است و وقتی امام علی (ع) در روز غدیر امیرالمونین شد، دین کامل شد. دین بدون ولایت امیرالمومنین (ع) ناقص است.

امام جمعه موقت شیراز اظهار کرد: روز ۲۱ بهمن‌ ماه ۱۳۵۷ روز شکسته شدن حکومت نظامی به فرمان امام راحل بود که آن روز ملت با بصیرت تهران توطئه‌های آمریکا را خنثی و با حضور ایثارگرانه خود، مقاومت را تثبیت کردند. آن‌ها باعث فرو ریختن نظام شاهنشاهی شدند و ما این روز را گرامی می‌داریم.

رضوی اردکانی افزود: مناسبت دیگری که پیش‌ رو داریم، ۲۲ بهمن است. امسال انقلاب ما در نقاط مختلف دنیا شناخته شده است.

او ادامه داد: شعار سال ۱۳۵۷ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی محقق شده است. امروز زیر این آسمان، کشوری مستقل‌تر از جمهوری اسلامی نیست. کدام شاه ایران تابع قدرت‌های دنیا نبوده است؟ امروز رهبر، رئیس جمهوری، دولت، ارتش و سایر ارگان‌های ایران، استقلال دارند. البته هنوز کامل نیست و باید ادامه دهیم.

امام جمعه موقت شیراز سپس به مساله آزادی به‌عنوان یکی از موضوعات روز کشور اشاره کرد و گفت: آزادی به معنی هرج و مرج نیست که عده‌ای بی‌تعهد، چهره شهر را خراب کنند. شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) است و بیشتر مردم متدین هستند، اما عده‌ای با چهره زننده وارد خیابان می‌شوند. در تمام دنیا وقتی بخواهند به جامعه نظم دهند، از حاکمیت شروع می‌کنند. در کشوری مثل ژاپن دانشگاه‌ها دارای قوانین پوششی هستند. پس نباید به اسم آزادی، هرج و مرج ایجاد کرد و هر اشتباهی را مرتکب شد.

او گفت: باید در داخل کشور، پلیس ما قوی عمل کند. چرا در کشور سگ‌گردانی و سگ‌فروشی وجود دارد؟ سگ، کاربری‌های خاص خود را دارد و در کشور اسلامی نباید سگ در آپارتمان‌ها وجود داشته باشد و با صدای خود بقیه را آزار دهد. این سلب آزادی بقیه است و با سگ‌گردانی برخورد شود.

امام جمعه موقت شیراز تاکید کرد: در ۹۰ درصد وصیت‌نامه شهدا به حفظ حجاب اشاره شده و حجاب از ضروریات دین است. قرار نیست خیابان‌های ما در اختیار عده‌ای قلیل قرار گیرد. ظاهر جمهوری اسلامی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است و عده‌ای اقلیت نمی‌توانند در مقابل اعتقادات اکثریت بایستند. مسئولان باید همت خود را بر اجرای قانون حجاب بگذارند و تمام مراکزی که تحت کنترل دولت است باید در این‌باره اهتمام ویژه داشته باشند.

رضوی اردکانی با بیان اینکه شاه‌بیت همه خطبه‌ها، گرانی است، افزود: دولت خدمات زیادی کرده‌ است. در دولت سیزدهم بیش از ۵۰۰۰ کارخانه فعال و زنده شده است. این همه کارهای خدماتی از آب‌رسانی، ساخت و ساز و جاده انجام می‌شود اما تلخی گرانی همه‌چیز را کم‌رنگ می‌کند. باید قدرت خرید مردم را درست کنیم.

او تصریح کرد: جهاد کشاورزی که مسئول بسیاری از مواد خوراکی است، چرا جلوی مشکلات گوشت و مرغ را نمی‌گیرد؟ چرا هیچ نظارتی بر فروشگاه‌های استان فارس نیست؟ باید جلوی گران‌فروشی را گرفت. گرانی‌ها به مردم فشار می‌آورد. باید قدرت خرید مردم بالا رود، چون سرعت تورم بیشتر از سرعت افزایش حقوق است. باید رئیس جمهوری تیم اقتصادی قوی را آماده کند تا فشار اقتصادی بر مردم کمتر شود. اگر مساله تورم کنترل نشود، انقلاب تهدید خواهد شد.

امام جمعه شیراز افزود: در برخی وزارتخانه‌ها دچار سوءمدیریت هستیم که باید به وضعیت آن‌ها رسیدگی شود.»

انتهای ‌پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا