خرید تور تابستان ایران بوم گردی

کرباسچی: بیانیه‌ی ۱۱۰ امضایی در تقابل با خاتمی نیست

غلامحسین کرباسچی با رد ادعای برخی که بیانیه‌ی ۱۱۰ امضایی را در نقطه‌ی مقابل دیدگاه‌های محمد خاتمی پیرامون انتخابات دانسته‌اند، گفت: آقای خاتمی شخصیت ممتاز و مورد احترام همه است و درباره‌ی انتخابات پیش رو هنوز موضعی نگرفته‌اند که این بیانیه را در مقابل آن بدانیم.

به گزارش انصاف نیوز، انتشار بیانیه‌ی بیش از ۱۱۰ فعال سیاسی، مدنی و چهره‌های روشنفکری و اصحاب رسانه درباره‌ی انتخابات ۱۴۰۲ با واکنش‌های متفاوت و گسترده‌ای همراه شده‌است.

برخی رسانه‌های اصولگرا این بیانیه را در تقابل با سیدمحمد خاتمی دانسته‌اند. روزنامه‌ی فرهیختگان با تیتر “نه به خاتمی، سلام به واقعیت” به این بیانیه پرداخته است.

روزنامه‌ی جام جم، وابسته به صداوسیما، نیز در یادداشتی این بیانیه را “شکست کودتاچیان غرب‌گرا” خوانده‌است.

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگویی با انصاف نیوز این نوع مطالب را حرف‌های انتخاباتی دانست و گفت: به هر حال در زمان انتخابات چنین حرف‌هایی در این رسانه‌ها گفته می‌شود.

این فعال سیاسی میانه‌رو در پاسخ به این سوال که “آیا می‌توان بیانیه‌ی ۱۱۰ امضایی را تقابل با خاتمی و نه به او دانست؟” گفت: آقای خاتمی شخصیت ممتازی‌ست که مورد احترام همه است. ایشان هنوز موضعی درباره‌ی انتخابات نگرفتند که این بیانیه در مقابل آن باشد یا نباشد.

آقای کرباسچی در ادامه گفت: خاتمی نه با اصل انجام فعالیت‌های این چنینی مشکلی دارد نه تا الان پیرامون این انتخابات نظر خاصی را مطرح کرده‌است. البته او بحث‌های کلی درباره‌ی ضرورت انتخابات آزاد گفته تا در نتیجه‌ی آن نیروهای بهتری وارد مجلس شوند.

او درباره‌ی اثرگذاری احتمالی این نوع مطالب مطرح‌شده از سوی خاتمی گفت: طبیعی‌ست که آقای خاتمی خوشحال می شوند که بتوانند تاثیر مثبتی بگذارند و نسبت به وضعیت فعلی که در مجلس شاهد هستیم شرایط بهتری در مجلس آینده شکل بگیرد.

کرباسچی با تاکید بر اینکه خاتمی جنبه بزرگتری خود را دارد، گفت: ایشان همیشه مورد احترام همه بوده و هستند. و آنچه درباره‌ی تقابل بیانیه‌ی ۱۱۰ امضایی با خاتمی می‌گویند بحث‌های انتخاباتی است. کشور مسائل مهمتری از این نوع بحث‌ها دارد.

یکی دیگر از انتقادهای مطرح‌شده به بیانیه‌ی ۱۱۰ امضایی این بوده که تدوین و انتشار چنین بیانیه‌ای باعث ایجاد انشقاق در جریان اصلاحات خواهد شد.

غلامحسین کرباسچی درباره‌ی این انتقاد گفت: چنین قصدی برای انشقاق وجود ندارد. به نظر من بین تمام نیروهای سیاسی باید انسجام باشد و یکی شوند تا بتوانند وضعیت کشور که در حال حاضر مشکلات متعدد داخلی و خارجی دارد را بهبود دهند. انشقاق بین نیروها هیچ فایده ای ندارد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا