خرید تور تابستان ایران بوم گردی

چرا آرامگاه محمدرضا شجریان به بلندای نامش نیست؟ + عکس

تازه ترین تصویری که در روزهای گذشته از آرامگاه محمدرضا شجریان این استاد آواز ایران ثبت شده، بسیار غریب و دلگیر کننده است. ازاین حیث که هیچ خلاقیت هنری در طراحی مرقد او به کار گرفته نشده و حتی مزار او با آدم های معمولی هیچ فرقی نمی کند.

چرا آرامگاه محمدرضا شجریان به بلندای نامش نیست؟ + عکس

به گزارش آرمان ملی آنلاین،  وقتی  صحبت از برجسته ترین چهرهٔ موسیقی ایرانی می شود انتظار می رود به بزرگی نام او ، مزار او هم محترم باشد.=

استاد بزرگوار  و عزیز در کنار آرامگاه فردوسی در شهر توس به خاک سپرده  و توس افتخار این را دارد که این استاد فرازانه و‌نگین هنری ایران را در آغوش بگیرد.

 اعتماد نوشت، ولی متاسفانه شواهد نشان می دهد نحوه قرار گرفتن مزار شجریان ، نه تنها از کمترین ارزش و احترام برخوردار نبست که بر سر راه عابران قرار دارد و اگر کسی نداند شجریان در کدام قسمت آرامگاه فردوسی آرامیده ، چه بسا بر روی قبر او پا بگذارد و  بی اهمیت از روی مزار شجریان رد شود.

شجری

البته که روی قبر نوشته شده «محمدرضا شجریان؛ خاک پای مردم ایران»  و این گزاره ایمان قلبی شجریان هم بوده .خیلی هم خوب ، اما ازاین عبارت نباید تعبیر اشتباهی شود که آرامگاه این هنرمند بدون درنظر گرفتن جایگاه او بر سر راه عابران قرار بگیرد! 

حتی دور آرامگاه او حفاظ یا نرده کشیده نشده است! 

حال چرا آرامگاه چنین بزرگ مردی  بر سر راه عابران قرار گرفته و حتی عاری از هرگونه ظرافت هنرمندی است خود پرسش است.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. سلام – نگران نباش دوست عزیز – درست خواهد شد – به وقتش درست خواهد شد- آنچنان درست، که لایقش میباشد . فعلآ سنگ ها را بسته اند .مقبره های زیادی داریم که باید با اساس شخخصیت متوفی بازسازی شود و خواهد شد. و همچنین مقابر دیگری که آنها هم نیاز به تغییر دارند که بر اساس قد و وزن مدفون باید اصلاح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا