خرید تور تابستان ایران بوم گردی

۲ حفار غیرمجاز آثار تاریخی در سنندج دستگیر شدند

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: ۲ حفار غیرمجاز که در منزل شخصی به‌ قصد کشف آثار تاریخی اقدام به حفر تونل در زیر یک مسجد کرده بودند، دستگیر و بازداشت شدند.

سایت هاناخبر (آذربایجان غربی) نوشت: «سرهنگ محمدرضا زارعی روز شنبه در این رابطه اظهار کرد: طبق گزارش اعلام شده به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سنندج مبنی بر حفاری غیرمجاز در روستای باباریز از توابع این شهرستان، بررسی‌ها و تحقیقات در دستورکار قرار گرفت.

او افزود: پس از اخذ حکم قضایی، با همراهی و هماهنگی ماموران انتظامی کلانتری شماره ١٦، در محل جرم حضور یافته و از نزدیک در جریان حفاری انجام شده قرار گرفتیم.

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با بیان اینکه در این رابطه ۲ حفار غیرمجاز با هویت بومی شناسایی و دستگیر شدند، بیان کرد: متهمان اقدام به حفر یک چاله به عرض یک‌ و نیم متر و عمق ١٠ متر و در ادامه یک تونل به قطر سه متر به قصد رسیدن به زیر یک مسجد و کشف اشیا تاریخی کرده بودند.

او با بیان اینکه از متهمان۲ عدد بیل،۲ عدد کلنگ و یک دستگاه دریل برقی کشف و ضبط شد، اظهار کرد: پرونده قضایی عوامل دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است،

سرهنگ زارعی افزود: هموطنان و دوست‌داران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با اطمینان از حفظ امانت‌داری به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اعلام و ما را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری کنند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا