خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی ۱۲ اسفند سال ۷۹ | راهمپیمایی حزب‌اللهی‌ها علیه سیاست‌های فرهنگی دولت

انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت‌الله اکبر هاشمی در ۱۲ اسفند سال ۱۳۷۹ را در ادامه می‌خوانید:

جمعه 12 اسفند 1379  |  6 ذيحجه 1421                             2 مارس 2001 

در منزل بودم؛ با استراحت و مطالعه كارهاي عقب مانده در ايام سفر. در بعضي نمازجمعه‌ها، منجمله خرم‌آباد، انتقاد شده از اينكه دفتر تحكيم وحدت، براي سمپاشي عليه هاشمی، پول‌ گرفته است. در نماز جمعه تهران، جمعي از حزب‌اللهي‌ها راهپيمايي‌ كرده‌اند و عليه سياست‌هاي فرهنگي دولت، شعار داده‌اند. 

دولت انگليس، 21 گروه را جزو تروريست‌ها شناخته، منجمله منافقان [= سازمان مجاهدین خلق] و اكثر آن گروه‌ها، از سازمان‌هاي مبارز اسلامي هستند؛ منجمله بخشي از حماس و بخشي از حزب‌الله لبنان. در پاكستان، پس از اعدام حق‌نواز قاتل شهيد [صادق] گنجي، سپاه صحابه دست به اقدامات وسيع تروريستي عليه شيعه زده است و ناامني و هرج و مرج زياد شده است.

مخالفان و خارجي‌ها، بيشتر روي نقاط تُند و تهديدآميز صحبت‌هاي رهبري در دانشگاه تكيه مي‌كنند. اوضاع فلسطين و مناطق اشغالي رو به وخامت مي‌رود. با دكتر سعيد [لاهوتی، همسر فاطی]، دربارة امور خانوادگي مذاكره كردم. شب، محسن آمد و گزارشي از وضع پسته‌كاري قم و جاده ساوه و وضع موزه رفسنجان داد. در مورد تصميم وزارت كشور براي خريد واگن‌هاي متروي مشهد از غربي‌ها هم توضيحاتي ارایه داد. 

[یاسر] عرفات، [رئیس دولت خودگردان فلسطین]، گفته است كه پس از شروع انتفاضه مسجدالاقصي، 504  نفر از فلسطيني‌ها شهيد و 22 هزار نفر مجروح شده‌اند. بعد از مسأله [شیوع بیماری] جنون‌گاوي در اروپا كه هنوز هم ادامه دارد، اكنون مشكل تب‌برفكي دام‌ها، مسأله‌ساز شده و اين بار هم مسأله از انگلستان شروع و گوشت در این کشور كمياب شده است. در ايران هم اين مسأله سابقه دارد. 

منبع: کتاب خاطرات هاشمی در سال ۱۳۷۹؛ «اصلاحات در بحران»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا