خرید تور تابستان ایران بوم گردی

استاندار خراسان جنوبی: استان باید مرجع اصلی صادرات زرشک باشد

روزنامه خراسان رضوی نوشت: «استاندار خراسان جنوبی گفت: این استان باید مرجع اصلی صادرات زرشک و عناب باشد و بقیه گمرکات کشور به عنوان واسطه عمل کنند.
جواد قناعت در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان که به میزبانی اتاق بازرگانی بیرجند برگزار شد افزود: ۹۸ درصد زرشک دنیا در خراسان جنوبی تولید می‌شود، به همین خاطر ضرورت دارد گمرک تخصصی و تعیین قیمت پایه و تایید کیفیت این محصول در استان انجام شود.

او با بیان اینکه ۴۳ درصد زرشک تولیدی در استان فرآوری و بسته‌بندی می‌شود تاکید کرد: باید از طریق وزارت جهاد کشاورزی پیگیری لازم صورت گیرد تا مجوز صدور گواهی حفظ نباتات محصول زرشک به خراسان جنوبی تفویض کامل شود.
به گزارش ایرنا استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی چون نخستین تولیدکننده زرشک جهان است باید اتاق بازرگانی بیرجند و سازمان جهاد کشاورزی با همراهی گمرکات استان بسته پیشنهادی متقن را آماده کنند تا به گمرکات کشور برای صدور مجوز راه‌اندازی گمرک تخصصی زرشک و عناب در استان ارسال شود و در این خصوص با حضور مسئولان استان از طریق گمرکات کشور ما هم پیگیر خواهیم بود تا به نتیجه برسد.

او ادامه داد: دولت به دنبال کاهش تصدی‌گری در امور مختلف است اما تصدی‌گری دولت در حوزه شرکت‌های سهامی و زراعی باید همچنان پایدار باشد. قناعت گفت: به جهت اینکه در خراسان جنوبی هنوز بخش خصوصی توانمندی مالی لازم را ندارد بررسی‌ها نشان می‌دهد که تصدی‌گری دولت در حوزه شرکت‌های سهامی و زراعی باید پایدار باشد و واگذاری آن به بخش خصوصی به آینده موکول شود. وی با اشاره به لزوم مستثنی شدن موضوع واگذاری سهام دولت در شرکت‌های سهامی زراعی از طریق سازمان خصوصی‌سازی از دستورالعمل مولدسازی دارایی‌های دولت و توقف روند اجرایی آن ادامه داد: باید تیمی از دستگاه اجرایی مربوطه و اتاق بازرگانی استان در سازمان خصوصی‌سازی این موضوع را پیگیری کنند.

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم مشارکت حداکثری فعالان اقتصادی در انتخابات تاکید کرد و گفت: دشمنان روزانه ساعت‌ها روی مسئله انتخابات ایران وقت و انرژی می‌گذارند و برای کاهش مشارکت در انتخابات شبهه ایجاد می‌کنند.
او افزود: سال ۲۰۲۴ میلادی در کل جهان، ۵۰ انتخابات برگزار می‌شود اما چرا این قدر به انتخابات ایران پرداخته‌اند چون اینها عظمت و پیشرفت ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را فهمیده‌اند که به دلیل پشتوانه مردمی است. قناعت گفت: برخلاف کشورهای غربی که پشتوانه مردمی از مولفه‌های قدرت آنها نیست اما پشتوانه مردمی از جمله مولفه‌های اصلی قدرت جمهوری اسلامی ایران است. او تصریح کرد: مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور وجود دارد و دشمنان این موضوع را هدف قرار دادند و علیه ما استفاده می‌کنند در حالی که شرایط اقتصادی کشورهای اروپایی به مراتب از ایران بدتر است.
استاندار خراسان جنوبی افزود: تاریخ نشان داده هر وقت بعد از پیشرفت نظامی و علمی، پشتوانه مردمی با آن تلفیق شود، کشور توانمند و قوی خواهد شد.
او با تاکید بر اینکه کشورهای استکباری نفس‌های آخر خود را می‌کشند و ایران اسلامی در سطح منطقه و جهان به الگو تبدیل شده است تصریح کرد: امروز گروه حماس با الگوگیری از مقاومت مردم ایران در مقابل اسرائیل به عنوان چهارمین ارتش قدرتمند جهان ایستادگی می‌کنند.
قناعت گفت: دنیا در حال تغییر و تلاطم است، انتخابات ۱۱ اسفندماه یک‌ جنگ تمام عیار است پس همه ما باید با هوشیاری کامل و بصیرت در این روزهای پایانی مردم را به پای صندوق‌های رای فراخوانیم. وی عنوان کرد: برخی افراد ادعا دارند که انتخابات نیست بلکه انتصابات است اما باید پرسید اگر این انتخابات مهندسی آرا و انتصابات است چرا این همه نامزد صف کشیدند و در همین خراسان جنوبی ۱۱۳ نفر برای چهار کرسی مجلس شورای اسلامی در حال رقابت هستند. قناعت افزود: از جهتی چرا دشمنان از برخی نامزدها حمایت می‌کنند؛ علت این است که انتخابات ما انتخابات واقعی و آزاد است و انتصابات نیست. وی گفت: در همین انتخابات سال ۹۲، رئیس جمهور دوره یازدهم با ۷۱ صدم آرا بیشتر نسبت به نفر دوم انتخاب شد که نشان می‌دهد انتخابات جمهوری اسلامی ایران در کمال صحت و سلامت برگزار می‌شود و نظام نشان داده که به آرای مردم خیانت نمی‌کند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا