خرید تور تابستان ایران بوم گردی

مراقب مسمومیت با مواد شوینده باشید

توصیه فوق‌تخصص ریه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با نزدیک‌شدن به ایام عید نوروز و انجام خانه‌تکانی عیدانه، لازم است خانواده‌ها مراقب مسمومیت با فرآورده‌های شوینده و مواد ضدعفونی‌کننده باشند.

پایگاه خبری تحلیلی زاهدنیوز، به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نوشت: «محمدکاظم مؤمنی بیان کرد: شوینده‌ها حاوی گازهایی هستند که برای دستگاه تنفسی و پوست مضر است و مخلوط‌کردن آن‌ها با هم باعث تولید گازهای بسیار مضرتر می‌شود، این ترکیبات سمی منجر به مسمومیت شدید می‌شود.

او ادامه داد: باید زمان استفاده از مواد شوینده‌ای مانند سفیدکننده‌ها و جرم‌گیر سطوح تاحدامکان کوتاه و ترجیحاً در فضای باز و یا در فضای بسته‌ای که هواکش و تهویه مناسب دارد از این مواد استفاده شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: مواد شوینده، پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده ماهیت سوزانندگی دارند و در صورت عدم مصرف درست، سلامت اعضای خانواده را تهدید می‌کنند ترکیب این مواد ممکن است محصولی ایجاد کند که از هر یک از ترکیبات اولیه سمی‌تر و خطرناک‌تر باشد.

او افزود: اگر مواد شوینده روی پوست یا داخل چشم ریخت، ضمن قرارگرفتن در مکانی با تهویه مناسب، محل را با آب معمولی شست‌وشو دهید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشریح کرد: در هنگام استفاده از مواد شیمیایی حتماً از دستکش استفاده کنید و ماسک بزنید و مواد شوینده را با هم ترکیب نکنید و همیشه پنجره و راه‌های تهویه را باز بگذارید.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا